فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1545

داشتن یک رژیم غذایی با فیبر بالا ممکن است به کاهش خطر افسردگی کمک کند!

سبک زندگی ونوع رژیم غذایی بر سلامت روان زنان تاثیر می گذارد و در این میان رژیم غذایی غنی از فیبر به تقویت خلق وخوی وجلوگیری از افسردگی بسیار موثر است ....

تحقیقات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار غنی از فیبر بیشتر ممکن است باعث بهبود سلامت روانی در زنان شود.

غذاهای غنی از فیبر ممکن است به تقویت خلق و خوی شما کمک کنند.

داشتن یک رژیم غذایی با فیبر بالا ممکن است به کاهش خطر افسردگی کمک کند!

طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، خوردن غذاهایی که فیبر بیشتری دارند، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش داده و برای مدت طولانی‌تری احساس سیری را به فرد بدهد، که این امر می‌تواند به افراد کمک کند تا بتوانند وزن سالمی داشته باشند.

همچنین تحقیقات جدید نشان می دهند که زنانی که رژیم غذایی سرشار از فیبر دارند نسبت به زنانی که فیبر کمتری مصرف می کنند کمتر در معرض افسردگی قرار دارند.

همچنین ببینید:

ارتباط بین غذا و خلق و خو

محققان حدس می زنند که این اثر به دلیل تأثیر مثبت فیبر بر سلامت روده می باشد.

فیبر می تواند برای میکروبیوم روده مفید باشد

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که دریافت فیبر خوراکی ممکن است تنوع میکروبیوتای روده را تعدیل کند و این تغییر ممکن است با تأثیرگذاری بر انتقال پیام عصبی ، سلامت مغز را نیز ارتقا دهد.

افزایش مقدار مصرف فیبر (یعنی افزایش میزان مصرف میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل) برای ارتقای سطح سلامت مفید است. مشخص شده است که افزایش مصرف فیبر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان سینه را کاهش می دهد و برای سلامت دستگاه گوارش نیز مفید می باشد.

به گفته FDA، فیبر خوراکی نوعی کربوهیدرات است که از مولکول های قند به هم متصل شده تشکیل شده است. و نوع ترکیب و ساختار آن باعث می شود تا هضمش سخت تر از سایر کربوهیدرات ها باشد.

همچنین ببینید:

اختلال دلبستگی در بزرگسالان

در واقع، فیبر یک عنصر اصلی در رژیم‌های غذایی گیاهی مانند رژیم‌های وگان، گیاه‌خواری و مدیترانه‌ای است و این رژیم ها علاوه بر وزن سالم، با پیشگیری و مدیریت بیماری‌ها نیز مرتبط هستند .

افزایش مصرف فیبر دارای تأثیری متوسط بر افسردگی در زنان در دوره ی پیش از یائسگی است

پیام کلی مطالعات این است که افزایش مصرف فیبر به طور کلی با کاهش خطر ابتلا به افسردگی مرتبط است. ما در مورد کاهشی چشمگیر صحبت نمی کنیم. این کاهش نسبی در زنان پیش از یائسگی حدود ۶ درصد بود، و برای زنان یائسه حدود ۲ درصد کاهش نسبی وجود داشت که از نظر آماری قابل توجه نبود.

این کاهش‌ها، هرچند اندک، در واقع چیزی که ما قبلاً حدس می زدیم را تأیید می‌کند، و آن این است که افزایش میزان مصرف میوه‌ها، سبزیجات و فیبر نامحلول با کاهش میزان خطر ابتلا به افسردگی مرتبط است.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

everydayhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x