فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1347

هنرهای رزمی به کودکان دارای اختلال کم توجهی(ADHD)کمک می‌کند!

هنرهای رزمی می تواند چیزهای زیادی را برای فرزند شما فراهم کند. رفاقت، حمایت و دوستی همه بخشی ازاین هستند.بیشتر از این، کودک شما می تواند کنترل ذهن، بدن و احساسات خود را در حالی که از نظر جسمی رشد می کند و مهارت های هماهنگی را توسعه می دهد، بیاموزد ...

یافتن ورزش مناسب برای فرزند شما در بهترین مواقع دشوار است ، اما ADHD در کودکان این کار را حتی دشوارتر می کند. آنها ممکن است به دلیل مشکلاتی که در هماهنگی یا پیروی از دستورالعمل ها دارند از ورزش های گروهی منصرف شوند و در نتیجه مورد قلدری قرار گرفته یا منزوی شوند.انزوای اجتماعی می تواند تاثیرات ماندگاری بر رفاه کودک داشته باشد. 

هنرهای رزمی به کودکان دارای اختلال کم توجهی(ADHD)کمک می‌کند!

 

هنرهای رزمی یک فعالیت عالی برای کودکان مبتلا به ADHD است که می تواند تمرکز کودک شما را افزایش داده و مهارت هایی مانند خود کنترلی و تمرکز ، و همچنین دفاع از خود و مسئولیت پذیری را تقویت کند.  در اینجا هشت روشی وجود دارد که هنرهای رزمی دوستدار ADHD می توانند به فرزند شما کمک کنند.

همچنین ببینید:

کم شنوایی در کودکان!

 1. احترام به دیگران را یاد میگیرند

دانش آموزان به عنوان احترام متقابل در برابر یکدیگر و معلم خود که به نوبه خود به آنها تعظیم می کند. فارغ از اینکه دانش آموز یا معلم در چه سطحی باشد ، احترام کلید عملکرد در دنیای هنرهای رزمی است.  احترام به مربیان و احترام به دانش آموزان دیگر امری ضروری است.  این به کودکان می آموزد که باید با همه افراد عادلانه و مهربان رفتار کرد.  فرزند شما می تواند حمایت از دیگران را بیاموزد و به نوبه خود از او حمایت شود، در کلاسی که سعی می کند هر روز مثبت اندیشی و پذیرش را آموزش دهد.

 

 2. تمرکز را بهبود میبخشد

 توجه و تمرکز جزء اصلی هر برنامه ورزشی است ، اما به ویژه در هنرهای رزمی.  مربیان می دانند چگونه تمرکز کودک خود را تقویت کرده و به تمرکز مجدد او کمک کنند.  آنها می توانند این کار را به روش های مختلف انجام دهند ، اما ضربه زدن به دکمه تنظیم مجدد فیزیکی ، مانند انجام یک حالت اولیه ، به آنها کمک می کند تا روی مرحله بعدی تمرکز کنند.  بسته به هنر رزمی ، کودک شما همچنین می تواند مدیتیشن/تمرینات تنفسی را برای تمرکز یاد بگیرد که می تواند در خارج از دوجو استفاده کند.

 

 3. به آنها در تعیین اهداف منطقی کمک می کند

 هیچ فشاری برای حرکت به سمت کمربند سیاه بلافاصله یا حتی در یک بازه زمانی مشخص وجود ندارد.  در واقع ، گرفتن کمربند مشکی سالها طول می کشد – اما هنوز معیارهای زیادی وجود دارد که دانش آموزان می توانند در طول راه به آن برسند ، بنابراین آنها ناامید نمی شوند یا احساس نمی کنند که در حال رکود هستند.  دانش آموزان تشویق می شوند که با سرعت خود کار کنند و مربیان به آنها کمک می کند تا اهداف را به صورت فردی تعیین کنند.  به این ترتیب ، فرزند شما با هر هدفی که به دست می آورد می تواند اعتماد به نفس خود را افزایش دهد.

 

 4. باعث ایجاد هماهنگی اعضا می شود

 این که بتوانید حرکات را به آرامی و مکرر تمرین کنید ، به کودک اجازه می دهد حافظه عضلانی خود را تقویت کرده و نحوه حرکت حرکات را درک کند.  با گذشت زمان، این می تواند مهارت های هماهنگی آنها را افزایش دهد، زیرا آنها نحوه حرکت بدن خود را یاد می گیرند.  کودکان مبتلا به ADHD گاهی اوقات با هماهنگی دست و پنجه نرم می کنند ، اما هنرهای رزمی می توانند به توسعه مهارت های حرکتی و افزایش آگاهی ذهن و بدن کمک کنند.

 

 5. آنها گام به گام یاد خواهند گرفت

 هر حرکت به سه مرحله تقسیم می شود تا روند یادگیری را آسان تر کند.  همانطور که کودک شما هر مرحله را بارها و بارها تمرین می کند، انجام آن برای او آسان تر می شود.  مربیان متخصصان در تجزیه حرکات حتی به ظاهر پیچیده به شیوه های قابل درک هستند که با قوت و توانایی های کودک شما بازی می کنند تا بتوانند با اطمینان حرکات را تمرین کنند.

 

 6. دفاع شخصی آموزش داده می شود-در کنار خودکنترلی

 در حالی که هنرهای رزمی حرکات رزمی را آموزش می دهد ، تمرکز بر دفاع از خود و نه خشونت است.  هنرهای رزمی محیطی امن را برای کودکان فراهم می کند تا بتوانند عصبانیت و سرخوردگی خود را برطرف کنند.  به این ترتیب ، کودکان یاد می گیرند که احساسات خود را در عمل به کار گیرند و خود را در خلقی کنترل می کنند که به آنها امکان می دهد آن احساسات را تجربه کرده و با خیال راحت از طریق آنها کار کنند.

همچنین ببینید:

اختلال بیش فعالی (ADHD)

 7. سوزاندن انرژی اضافی به صورت مفید

 حتی کودکانی که بزرگتر/کوچکتر از همسالان خود هستند و بنابراین در معرض آسیب رساندن به خود یا دیگران هستند ، می توانند با استفاده از ابزارهایی مانند رقیب پرتاب کننده به اندازه جوانان آموزش ببینند.

 در برنامه هنرهای رزمی ، انرژی کلیدی است.  مربیان آگاه هستند که کودکان می توانند انرژی مضاعفی داشته باشند ، بنابراین یک برنامه رزمی دوستدار ADHD وسیله ای ایمن و موثر است که به کودک اجازه می دهد انرژی خود را به نحوی که می تواند از نظر احساسی ، جسمی و روحی برای آنها مفید باشد ، بسوزاند.

 

 8. خودسازی

 در حالی که مشارکت در ورزش های تیمی برای فرزند شما به دلیل قوانین یا از دست دادن در تیم دشوار است ، هنرهای رزمی همه چیز در مورد خودسازی است.  و هیچ کس در هنرهای رزمی روی نیمکت نمی نشیند!  بنابراین کودک شما به جای این که احساس کند متعلق به خود نیست یا نگران این است که تیم را ناامید کند، می تواند مهارت های خود را با سرعت دلخواه خود بیاموزد.

هنرهای رزمی ورزشی است که کودکان را – صرف نظر از پیشینه ، جنسیت یا اختلالات یادگیری – برای آنچه هستند ، می پذیرد و به آنها کمک می کند تا به افرادی قوی و مطمئن تبدیل شوند که قادر به غلبه بر چالش ها هستند!

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

blog.centurymartialarts

دیدگاه تان را بنویسید

 

x