فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 721

با کودکان خود بازی کنید!!!

کودکان دوست دارند زمانی را با والدین خود به بازی کردن سپری کنند. بازی با والدین علاوه بر شادی کودکان در رشد مهارت های اجتماعی کودک نیز تاثیر بسزایی دارد. همچنین باعث محکم‌تر شدن پیوند خانوادگی و ایجاد دوستی و اعتماد کودکان به والدین می‌شود...

با کودک خود بازی کنید، در حالی که کودکان برای مدتی تنها و با سایر کودکان بدون دخالت بزرگسالان به زمان نیاز دارند، تحقیقات نشان می‌دهند که زمان بازی با والدین نیز مهم است. بچه ها دوست دارند وقتی را با پدر و مادر خود بگذرانند. این باعث می‌شود احساس خاصی داشته باشند. والدین باید زمانی را برای گذراندن بازی با بچه های خود به طور منظم در نظر بگیرند. این باید شامل یک به یک با هر کودک و زمان گروهی با همه بزرگسالان و بچه های خانه باشد. اگر تک والد هستید یا تنها یک فرزند دارید، گهگاه خانواده یا دوستان خود را برای بازی دعوت کنید، وارد دنیای کودکان شوید، با آنها همراه شوید، در کنار آنها کودک باشید و از آن لذت ببرید.

با کودکان خود بازی کنید!!!

 

از تحرک بیش از حد خودداری کنید. بدانید چه موقع زمان توقف است. همچنین، در صورت لزوم، والدین می‌توانند از حیوانات عروسکی تن پوش یا عروسک ها استفاده کنند تا موقعیت های زندگی واقعی را که می‌تواند حل مسئله یا مهارت های اجتماعی را آموزش دهد، انجام دهند. بگذارید عروسک راه غلط برای اداره یک موقعیت را نشان دهد. سپس، همراه با فکر کودک، روش بهتری انجام دهید. پس از آن، اجازه دهید کودک همان کار را انجام دهد. 

همچنین ببینید:

چگونه کودک خود را مسئولیت پذیر بار بیاوریم؟

امکانات بیشتر: در فضای باز بازی کنید، توپ پرتاب کنید، بچه ها را به تاب بیاندازید، گل بازی کنید، در محله پیاده روی کنید، در حیاط پشتی خود طبیعت گردی کنید، به آنها کمک کنید یاد بگیرند که به نوبت، چگونه برنده شوند و چگونه شکست بخورند، آنها را تحسین کنید، آنها را تشویق کنید، با آنها بخندید، با هم درگیر یک کاردستی شوید، به عنوان یک خانواده یک اره برقی بسازید، کلوچه بپزید، نقاشی بکشید، با هم به موسیقی گوش دهید، آواز بخوانید، سازهای ریتمی را همراه با موسیقی بنوازید، با هم یک کتاب بخوانید، سوال بپرسید، از آنها بخواهید داستان را تغییر دهند یا داستان جدیدی بسازند، با هم یک فیلم تماشا کنید، دریابید که چه چیزی را دوست دارند و چه احساسی دارند، نقاط قوت و ضعف کودک را کشف کنید، در مورد هرگونه چیز های آزار دهنده اعم از کلمات یا اقدامات، با کودکان اظهارنظر و بحث کنید. 

بازی های کودکانه مانند: رهبر را دنبال کنید – حدس بزن من چه هستم؟ یا حدس بزن کجاست؟ بازی کنید، وقتی بچه ها به آن احتیاج پیدا می‌کنند یا آن را درخواست می‌کنند، مخفی و باهم جستجو کنید.

 از آن به عنوان زمان آموزش استفاده کنید: صبر، حل مسئله، مهارت های اجتماعی و خلاقیت با بازی در بچه ها پیوندی ایجاد می‌کند که برای همیشه ماندگار است.  این به کودک اجازه می‌دهد تا بفهمد مورد علاقه و احترام است. این به والدین کمک می‌کند تا منحصر به فرد هر کودک را بشناسند. این همچنین برای والدین بیش از حد، کاری کاهش دهنده استرس است. فعالیت های خانوادگی برای کل خانواده عالی است. آنها به ایجاد پیوند های خانوادگی قوی کمک می‌کنند که می‌توانند یک عمر ادامه داشته باشند. می‌توان گفت خانواده‌ای که با هم بازی می‌کنند، در کنار هم می‌مانند. آنها همچنین همکاری، حمایت و پشتیبانی بیشتری دارند و ارتباطات آزاد دارند. این خصوصیات با افزایش عزت نفس، مهارت های اجتماعی و احساس پیوند به بچه ها و نوجوانان کمک می‌کند هنگام مواجهه با مشکلات و وسوسه ها، قضاوت خوبی داشته باشند. 

شب بازی خانوادگی: یک راه عالی وجود دارد که شروع آن آسان است. یک شب را انتخاب کنید و آن شب را بازی خانوادگی کنید. کم کم بازی هایی اضافه کنید که می‌توانند برای کل خانواده سرگرم کننده باشند. به نوبت بازیکن را برای انجام بازی انتخاب کنید. مطمئن شوید که بازی ها برای کوچکترین بازیکن مناسب هستند. یک زمان عالی برای پیوند زدن از طریق رقابت دوستانه. بیاموزید که چگونه به نوبت و منصفانه بازی کنید. بیاموزید که چگونه یک فرد خوب و همچنین یک برنده خوب باشید. فعالیت های بیرونی را تشویق کنید، اکنون زمان آن است که سندرم "نیمکت سیب زمینی" را متوقف کنید. متخصصان اطفال دریافتند که اکثر بچه ها ورزش کافی ندارند. والدین با بیرون رفتن و بازی در کنار بچه های خود می‌توانند الگوی خوبی باشند. و همچنین مهارت های اجتماعی و زندگی را به آنها بیاموزند. فرزند خود را به فعالیت تشویق کنید. به آنها کمک کنید تا هماهنگی حرکتی را ایجاد کنند و مهارت ورزشی خوب را یاد بگیرند.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

childdevelopmentinfo

دیدگاه تان را بنویسید

 

x