فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 732

۱۰ نکته برای پرورش کودکان شاد!!!

در پرورش کودکان، سعی کنید افراطی عمل نکنید و با قواعدی که بصورت علمی یا تجربه‌ای مشخص شده است که می‌توانند تاثیری را که می‌خواهید روی کودکتان ...

رفاه کودکان برای بزرگسالان بیش از هر چیزی مهم است. اکنون اطلاعات زیادی درباره تربیت بچه های باهوش و بچه های موفق وجود دارد، اما چگونه بچه های شاد تربیت کنیم؟ گاهی اوقات تعادل بین بهترین چیز ها برای کودکان و آنچه آنها را خوشحال می‌کند دشوار است، اما این دو لازم نیست که از یکدیگر جدا باشند. خوشبختی یک امتیاز فوق العاده در جهانی است که بر عملکرد تأکید دارد. به طور متوسط​​، افراد شاد هم در کار و هم در عشق از افراد ناراضی موفق ترند.  آنها بررسی عملکرد بهتری دریافت می‌کنند، مشاغل معتبرتری دارند و حقوق بیشتری می‌گیرند. احتمال ازدواج آنها بیشتر است و پس از ازدواج رضایت بیشتری از ازدواج خود دارند.

۱۰ نکته برای پرورش کودکان شاد!!!

 بنابراین با نگاهی به این علم، واقعاً چه چیزی در مورد تربیت بچه های شاد مفید است؟

مرحله اول: خودتان شاد شوید

 میزان شاد بودن شما بر میزان خوشبختی و موفقیت فرزندان تأثیر می‌گذارد. اولین قدم برای شادتر شدن شما چیست؟ هر هفته برای تفریح ​​با دوستان خود وقت بگذارید. از آنجا که خنده مسری است، با دوستان یا اعضای خانواده که احتمالاً خودشان می‌خندند در معاشرت باشید. خنده های آنها شما را به خنده وا می‌دارد، گرچه برای سبک شدن روحیه حتی نیازی به این کار نیست. دانشمندان علوم مغز و اعصاب معتقدند که شنیدن خنده فرد دیگری باعث ایجاد نورون های آینه‌ای در منطقه‌ای از مغز می‌شود که به شنوندگان این احساس را می‌دهد که گویی در واقع خودشان می‌خندند.

همچنین ببینید:

اختلال OCD در کودکان چگونه است؟

مرحله دوم: به آنها آموزش دهید تا با دیگران روابط برقرار کنند.

 یادگیری در مورد روابط مهم است، اما واقعاً چه تعداد والدین وقت می‌گذارند تا به بچه ها نحوه ارتباط با دیگران را بیاموزند؟

مرحله سوم: انتظار تلاش، نه کمال را داشته باشید.

 کوبیدن بی‌امان بر طبل موفقیت، بچه ها را به هم می‌ریزد.

 والدینی که بیش از حد بر موفقیت خود تأکید می‌کنند، در مقایسه با سایر بچه ها به احتمال زیاد بچه هایی با سطح بالایی از افسردگی، اضطراب بار میاورند. تلاش را ستایش کنید، نه توانایی طبیعی را. اکثر بچه ها که به خاطر هوششان ستایش می‌شدند، معمای آسان تری می‌خواستند. آنها قصد ندارند خطایی مرتکب شوند و جایگاه "هوشمند" خود را از دست بدهند. از طرف دیگر، بیش از 90 درصد از کودکان با انگیزه رشد، یک معما سخت تر را انتخاب کردند. چرا؟  دوک توضیح می‌دهد: ”وقتی ما از کودکان بخاطر تلاش و کوششی که منجر به موفقیت می‌شود ستایش می‌کنیم، آنها می‌خواهند به این روند ادامه دهند. آنها با توجه به اینکه به نظر می‌رسد هوشمندانه به نظر می‌آیند، یا ممکن است آنها از کار یادگیری منحرف نشوند. "

مرحله چهارم: خوش بینی را به کودکان بیاموزید

 نویسنده کریستین کارتر به بیان ساده می‌گوید: "خوش بینی آنقدر با خوشبختی ارتباط نزدیکی دارد که عملاً می‌توان این دو را برابر دانست." او خوش بین ها را با بدبین ها مقایسه می‌کند و خوش بینان را پیدا می‌کند:

 در مدرسه، کار و دو و میدانی موفق تر هستند

 سالم ترند و عمر طولانی تری دارند

 در نهایت از ازدواج هایشان رضایت بیشتری کسب می‌کنند

و کمتر دچار افسردگی و اضظراب می‌شوند.

مرحله پنجم: آموزش هوش هیجانی

 هوش هیجانی یک مهارت است نه یک ویژگی ذاتی.

 بچه های متفکر فقط "به طور طبیعی" احساسات خود را درک می‌کنند (چه رسد به احساسات دیگران) اولین قدم ساده در اینجا "همدردی، برچسب گذاری و اعتبارسنجی" است. وقتی که با خشم یا ناامیدی دست و پنجه نرم می‌کنند. با کودک ارتباط برقرار کنید، به او کمک کنید احساس خود را تشخیص دهد و به او بگویید که این احساسات خوب است (حتی اگر رفتار بدی هم نداشته باشد).

مرحله ششم: عادت های شادی را شکل دهید

 ما در مرحله 6 هستیم و ممکن است به نظر برسد که این موارد برای شما به خاطر سپرده شده است، چه رسد به کودک.  ما می‌توانیم با عادت های خوب بر آن غلبه کنیم.

 چگونه به بچه ها کمک می‌کنید تا عادت های شادی پایدار ایجاد کنند؟ کارتر چند روش قدرتمند را که توسط تحقیقات پشتیبانی می‌شود، توضیح می‌دهد:

 از بین بردن محرک ها: حواس او را پرت و او را وسوسه کنید.

 آن را علنی کنید: اهداف افزایش حمایت اجتماعی و فشار اجتماعی را تعیین کنید.

 این را حفظ کنید: بلافاصله انتظار کمال را نداشته باشید.  طول می‌کشد، به تقویت خود ادامه دهید.

مرحله هفتم: آموزش نظم و انضباط

 انضباط شخصی در کودکان بیشتر از هوش یا بیشتر از موارد دیگر، پیش بینی موفقیت در آینده است.

مرحله هشتم: زمان بازی بیشتر

 اکثر بچه ها در حال حاضر هوشیاری کاملاً لذت بردن از لحظه فعلی را هنگام بازی تمرین می‌کنند. اما بچه ها امروز وقت کمتری را به بازی در خانه و بیرون از خانه می‌گذرانند. گفته شده است، در طی دو دهه گذشته، کودکان هشت ساعت در هفته بازی بدون ساختار و خودجوش از دست داده اند …

 زمان بازی مسخره نیست، برای کمک به رشد و یادگیری کودکان ضروری است.

 محققان معتقدند که این افت چشمگیر در زمان بازی بدون ساختار تا حدی باعث کند شدن رشد شناختی و عاطفی بچه ها می‌شود …

مرحله نهم: محیط آنها را برای شادی آماده کنید

 ما دوست نداریم آن را بپذیریم، اما همه ما بسیار تحت تأثیر محیط خود هستیم، اغلب بیشتر از آنچه که تصور می‌کنیم. تلاش های شما با زمان و تلاش محدود می‌شود، در حالی که زمینه به طور مداوم بر ما (و فرزندان) تأثیر می‌گذارد. یک روش ساده برای کنترل بهتر محیط اطراف کودک و ایجاد حداکثر تأثیر در تلاش های عمدی شادی شما چیست؟

 تلویزیون کمت:.

تحقیقات نشان می‌دهند، ارتباط قوی بین شادی و تماشای تلویزیون نیست. جامعه شناسان نشان می‌دهند که افراد شادتر  نسبت به افراد ناراضی بسیار کمتر تماشگر تلویزیون هستند. ما نمی‌دانیم تلویزیون باعث نارضایتی مردم می‌شود یا افراد ناراضی از قبل، تلویزیون های بیشتری تماشا می‌کنند.  اما ما می‌دانیم که فعالیت های زیادی وجود دارد که به بچه های ما کمک می‌کند تا به افرادی شاد و با نظم خوب تبدیل شوند.  اگر بچه های ما تمام وقت تلویزیون تماشا می‌کنند، از انجام دادن کار هایی (انواع بازی های فردی و گروهی) که در طولانی مدت باعث شادی آنها می‌شود محروم می‌مانند.

مرحله دهم: غذا را با هم بخورید

 بعضی اوقات همه کار های علمی، تأیید آن چیز هایی است که پدربزرگ و مادربزرگ ما در کل می‌دانسته اند.  بله، غذای خانوادگی مهم است.

 این سنت ساده به کودکان بهتر کمک می‌کند و آنها را نیز شادتر می‌کند.

 مطالعات نشان می‌دهند، کودکانی که به طور منظم با خانواده خود غذا می‌خورند از نظر عاطفی پایدارتر هستند و کمتر سوءمصرف مواد و الکل می‌کنند.  آنها نمرات بهتری کسب کردند، علائم افسردگی کمتری دارند، به ویژه در دختران نوجوان، و احتمال چاقی یا اختلال در خوردن در آنها کمتر است.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

time

دیدگاه تان را بنویسید

 

x