فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 626

چگونه می‌توان از سیاهی آرنج و زانو ها خلاص شد!؟

لکه های سایه رو زانو و آرنج بیشتر به خاطر رعایت نکردن بهداشت شخصی ایجاد می شوند. برای جلوگیری از این لکه های سیاه رنگ بهتره که بعد از استحمام بر روی پوست آرنجتون روغن نارگیل بمالید ...

 استحمام منظم برای تمیز نگه داشتن پوست و بدن بسیار حیاتی است. استحمام و اسکراب به از بین بردن آلودگی، روغن، سلول های مرده پوست و میکروب های پوست کمک می کند.  پوست ما به طور مداوم تجدید می شود زیرا سلول های مرده پوست از بدن خارج می شوند و سلول های جدید تقریباً هر ماه یکبار تشکیل می شوند.  این سلول های مرده پوست به راحتی با لایه برداری و بهداشت اولیه مانند استحمام با صابون ملایم و آب از بین می روند.

چگونه می‌توان از سیاهی آرنج و زانو ها خلاص شد!؟

 

  اگر نمی توانید به طور منظم و صحیح هر یک از مناطق پوست خود را بشویید، این سلول های مرده پوست ممکن است لکه های تیره ای ایجاد کنند که اغلب پوسته پوسته و خشن هستند.  علائم ممکن است هر چه فرد بیشتر به درستی تمیز نکند، بدتر شود.  همچنین اگر این لکه های تیره درمان نشوند، عفونت های ثانویه و سایر اختلالات پوستی می توانند ایجاد شوند.

همچنین ببینید:

دلایل، علائم و درمان تیرگی بند انگشتان

لکه های سیاه روی آرنج و زانو ها از تجمع اجزای مختلفی از جمله چربی ترشح شده توسط پوست به نام سبوم، خاک، عرق و رطوبت، سلول های مرده پوست، باکتری ها و سایر میکروب ها، آلودگی، مانند دود و بخار و غیره ایجاد می‌شوند.  دلیل اصلی تشکیل این تکه ها عدم رعایت بهداشت شخصی است.  پوست تیره، پوسته شدن، پوست برجسته، خشن یا مومی یک شبه ایجاد نمی شود، رشد آنها چند ماه طول می کشد.

 چگونه می توان از تیرگی آرنج و زانو جلوگیری کرد؟

گرفتن بیش از یک دوش در روز نیز ممکن است در ماه های گرم یا بعد از انجام کار های سخت جسمی یا ورزش، خوب کار کند.  همیشه بعد از استحمام روغن نارگیل را روی پوست بمالید. این روغن پوست را آبرسانی و مرطوب می کند و از خشکی آن جلوگیری می کند.  محتوای ویتامین E موجود در روغن نارگیل رنگ پوست را ترمیم و روشن می کند. موارد ساده و بدون عارضه را می توان با تمیز کردن و لایه برداری منظم درمان کرد.  از آنجا که سلول های مرده پوست و سایر مواد زائد آرنج و زانو را از بین می برند، در طی چند هفته متوجه نتایج خواهید شد.  با این حال اگر این مشکل با این راه حل ساده برطرف نشود، شما باید مواد خاصی را که به راحتی در خانه موجود است استفاده کنید.

 اگر بیش از حد، رنگدانه ای تیره است، آرنج و زانو ها را با الکل ایزوپروپیل مالش دهید.  اگرچه این بیماری هیچ گونه تهدید جدی پزشکی ندارد، اما از نظر زیبایی ناراحت کننده است. نواحی های پر پیگمانتاسیون قهوه ای تیره را می توان به طور کامل با الکل ایزوپروپیل مالش داد.

 یک قاشق غذاخوری شیر کامل خام را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین خوب مخلوط کنید.  این خمیر را روی زانو ها و آرنج خود بمالید و به مدت سه تا پنج دقیقه به آرامی مالش دهید سپس با آب بشویید. این روند را هر روز تکرار کنید تا پوست شما روشن شود.

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و دو قاشق غذاخوری آب را مخلوط کنید. این محلول را روی زانو و آرنج خود قرار دهید. بگذارید به مدت 15 دقیقه استراحت کند، سپس آن را بشویید. این روش درمانی را در روز های متناوب امتحان کنید تا تفاوت رنگ پوست را مشاهده کنید.

سیب زمینی و خیار دارای کیفیت اسیدی ملایمی هستند که می توانند پوست را روشن کنند. دو قاشق غذاخوری آب سیب زمینی تازه و دو قاشق غذاخوری آب خیار تازه (آب خیار و سیب زمینی را با رنده کردن، و فشردن  آنها خارج کنید).  مقدار مساوی آب لیمو اضافه کنید.  همه را خوب مخلوط کنید.  روی مناطق آسیب دیده قرار دهید و 30 دقیقه استراحت دهید.  با آب بشویید.  این روش درمانی را روز های متناوب تکرار کنید تا آرنج و زانوی شما سفید شود.

پوست پرتقال را در زیر نور آفتاب خشک کنید.  آن را خرد کنید تا پودر شود. دو قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال، دو قاشق غذاخوری گلاب و دو قاشق غذاخوری شیر کامل خام را با همدیگر خوب مخلوط کنید.  این خمیر را هفته ای سه بار روی زانو و آرنج خود بمالید.  بعد از 15 دقیقه با آب بشویید.  آرنج و زانوی تیره شما روشن می شود.

یک اسکراب غلیظ با اضافه کردن روغن نارگیل و پودر گردو درست کنید.  هفته ای سه بار آن را روی آرنج و زانو ها قرار دهید. دو تا سه دقیقه اسکراب بزنید. با آب تمیز کنید. با این کار رنگ زانو و آرنج شما روشن می شود.

 از آب لیمو و جوش شیرین مخلوطی درست کنید و مقادیر مساوی هر دو ماده را مخلوط کنید.  این دو ماده خاصیت سفید کنندگی دارند و ترکیبی عالی برای رفع این مشکل تیرگی زانو و آرنج هستند. خمیر را به مدت سه تا پنج دقیقه مالش دهید، سپس آن را بشویید.  همچنین پوست سفت و مرده را از بین می برد.

دو قاشق چایخوری آرد، کمی پودر زردچوبه، یک قاشق چایخوری مالایا و چند قطره لیمو را مخلوط کنید. این خمیر را سه بار در هفته و به مدت 15 دقیقه روی آرنج و زانو های خود بمالید تا سفید شوند. پس با آب بشویید.

از برگ آلوئه ورا تازه، ژل آن را خارج کنید.  آن را با دو قاشق غذاخوری ماست و نصف قاشق پودر زردچوبه مخلوط کنید.  آن را روی آرنج و زانو های تیره قرار دهید.  بگذارید 30 دقیقه بماند.  با آب بشویید.  این کار را در روز های متناوب تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 بسته به شدت تیرگی، حل این مشکل ممکن است چند هفته طول بکشد. اگر این مراقبت از خود به هر دلیلی از جمله پیری، مشکلات بعد از عمل یا از کارافتادگی اعضای بدن دشوار باشد، می توانید یک مراقب استخدام کنید یا از عزیزان خود در این مدت کمک بخواهید.  بعد از هر بار شستشو یا اسکراب روغن نارگیل بزنید. علاوه بر سفید کردن، به مرطوب سازی آرنج و زانو نیز کمک می کند.

 در موارد شدید ممکن است به داروی موضعی برای از بین بردن لکه های تیره آرنج و زانو نیاز داشته باشید.  این دارو ها به طور معمول اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک هستند که با غلظت کم می توان آنها را بدون نسخه خریداری کرد.  حتی در این صورت، اگر مشکل حل نشود، متخصص پوست ممکن است غلظت های قوی تر یا ترکیبات مختلف برای تجزیه مقیاس ها و رسوبات تیره در آرنج و زانو تجویز کند.

 اگر این لکه های پوستی تیره و پوسته پوسته شروع به خراب شدن، خونریزی یا ترشح کنند، ممکن است نشانه عفونت باشد.  این علائم باید برای درمان به پزشک یا متخصص پوست گزارش شود.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

thestatesman

دیدگاه تان را بنویسید

 

x