فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 789

کاهش سیگنال های درد (کنترل درد) با انسداد عصب

اعصاب دلسوز مختلفی در نقاط مختلف بدن قرار دارند، که ممکن است باعث درد در صورت، گردن، بازو ها، قفسه سینه، کمر و پاها شوند...

اعصاب دلسوز بخشی از سیستم عصبی خودمختار است، که عملکرد های بدن را کنترل می‌کند، که نیازی به فکر کردن نداریم، مانند فشار خون، هضم و ضربان قلب. آنها همچنین به ما کمک می‌کنند تا به شرایط "جنگ یا گریز" پاسخ دهیم. اعصاب دلسوز به طور معمول پیام های درد را به مغز نمی‌فرستند، اما ممکن است به علت نامعلومی یا به دلیل بیماری، مانند سندرم درد منطقه ای پیچیده (CRPS)، که به آن دیستروفی سمپاتیک رفلکس (RSD) نیز گفته می‌شود، "روشن" شوند.

 کاهش سیگنال های درد (کنترل درد) با انسداد عصب

انسداد عصب سمپاتیک شامل تزریق ماده بی حسی موضعی در اطراف محل اتصال یا "چهارراه"، محل اتصال بسیاری از اعصاب است. هدف کاهش یا از بین بردن درد با کاهش سیگنال های درد ارسال شده به مغز است.

اگر سایر روش های درمانی مانند دارو های ضد التهاب، استراحت و فیزیوتراپی ناموفق بود، ممکن است پزشک شما انسداد عصبی را پیشنهاد کند. پزشک شما همچنین ممکن است از بلوک های عصبی به عنوان یک ابزار تشخیصی برای تعیین اینکه آیا درد شما واقعاً از سیستم عصبی سمپاتیک ناشی می‌شود استفاده کند.

اگر بعد از انسداد عصب، تسکین درد پیدا کنید، پزشک ممکن است بلوک های عصبی اضافی یا سایر اشکال درد درمانی را برای هدف قرار دادن اعصاب سمپاتیک توصیه کند.

همچنین ببینید:

تاثیر آتاکسی (اختلال تعادل) بر امید به زندگی بیماران

اعصاب دلسوز مختلفی در نقاط مختلف بدن قرار دارند، که ممکن است باعث درد در صورت، گردن، بازو ها، قفسه سینه، کمر و پاها شوند. انواع زیر از بلوک های عصبی:

  • محاصره گانگلیون دلسوز

  • محاصره گانگلیون ستاره‌ای

  • محاصره دلسوز کمر

آماده سازی

قبل از انسداد عصب، پزشک دستورالعمل های خاصی را برای آماده سازی برای انسداد به شما می‌دهد. این موارد به شرایط، وضعیت فعلی سلامتی و هر دارویی که مصرف می‌کنید بستگی دارد.

یک هفته قبل از عمل:

مصرف آسپرین را متوقف کنید. اگر آسپرین را برای قلب یا رگ های خونی خود طبق دستور پزشک مصرف می‌کنید.

اگر پلاویکس (کلوپیدوگرل) مصرف می‌کنید، باید مصرف آن را متوقف کنید. مجدداً، برای قطع مصرف پلاویکس، به اجازه کتبی پزشک نیاز دارید. 

سه روز قبل از عمل:

مصرف دارو های گیاهی و مکمل ها، روغن ماهی و ویتامین E را متوقف کنید.

24 ساعت قبل از عمل:

مصرف دارو های ضد التهاب، مانند Advil، ایبوپروفن، اتودولاک، ایندومتاسین، ناپروکسن، Aleve ،Feldene، دیکلوفناک، Mobic و پیروکسیکام را متوقف کنید. شما نیازی به قطع مصرف Celebrex ندارید. اگر در مورد هیچ یک از دارو های خود اطمینان ندارید، از پزشک خود بپرسید. در صورت استفاده از دارو های رقیق کننده خون مانند هپارین یا کومادین (وارفارین) با پزشک خود مشورت کنید.

روز عمل:

 ترتیب دهید کسی بعد از انسداد اعصاب شما را به خانه برساند، زیرا حداقل 24 ساعت پس از عمل قادر به رانندگی یا کار با ماشین آلات نخواهید بود.

شما باید در روز انسداد اعصاب سالم باشید. شما باید:

  • عفونت نداشته باشید و آنتی بیوتیک مصرف نکنید

  • عاری از علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا باشید

  • عاری از بثورات پوستی باشید

  • تب بیش از 100.4 درجه فارنهایت نداشته باشید

  • عاری از هرگونه عفونت موضعی یا ضایعه پوستی باشید

روش

در طی این روش، شما روی یک میز اشعه ایکس دراز خواهید کشید. شما یک خط وریدی (IV) در بازوی خود خواهید داشت تا در صورت نیاز بتوانند به شما دارو برساند تا به شما آرامش دهد.

پوست اطراف محل تزریق تمیز شده و ناحیه با بی‌حس کننده، بی‌حس می‌شود. سپس پزشک از هدایت اشعه ایکس برای هدایت یک سوزن به منطقه مورد نظر استفاده کرده و بیهوشی را به آرامی تزریق می‌کند.

این روش حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

همچنین ببینید:

بیماری صرع و تاثیر آن بر زندگی بیمار

بهبود

میزان تسکین درد شما تا حدی به این مسئله بستگی دارد که آیا درد شما واقعاً ناشی از اعصاب دلسوز است.

مصرف دارو های منظم خود را از سر بگیرید، اما لطفاً استفاده از دارو های ضد درد را در روز عمل محدود کنید. با این کار تعیین موثر بودن بلوک عصبی آسان می‌شود.

ممکن است در اطراف محل تزریق مقداری درد خفیف داشته باشید که با یخ قابل درمان است. همچنین ممکن است برای چند ساعت پس از عمل احساس گرما در منطقه مورد نظر داشته باشید. این به خودی خود حل خواهد شد.

در کنار صورت که تزریق شده است، ممکن است علائمی مانند اندازه مردمک کوچکتر، افتادگی فشار و عدم تعریق داشته باشید. همچنین ممکن است صدای گرفته‌ای داشته باشید. این علائم به خودی خود برطرف می‌شوند و جای نگرانی ندارند.

در روز تزریق باید از رانندگی و همه فعالیت های سنگین پرهیز کنید. روز بعد از عمل، ممکن است به فعالیت های روزمره منظم خود برگردید. اگر درد شما بهبود یافته است، ممکن است به تدریج ورزش منظم و فعالیت های شدیدتری را از سر بگیرید، و تکرار آنها را در طی یک تا دو هفته افزایش دهید تا از بروز مجدد درد جلوگیری کنید.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x