فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 171

تغذیه و تاثیر آن بر سلامت مغز و روان!

عملکرد مغز و سلامت روان ممکن است اولین چیزی نباشد که وقتی به غذاها و نوشیدنی هایی که میخورید فکر می کنید ، به ذهنتان برسد. اما کریستین کارلسون مقایسه ای بین مغز و یک ماشین پیچیده و با کارایی دیگر انجام می دهد...

عملکرد مغز و سلامت روان ممکن است اولین چیزی نباشد که وقتی به غذاها و نوشیدنی هایی که میخورید فکر می کنید ، به ذهنتان برسد. اما کریستین کارلسون مقایسه ای بین مغز و یک ماشین پیچیده و با کارایی دیگر انجام می دهد.

تغذیه و تاثیر آن بر سلامت مغز و روان!

کارلسون می گوید: "بیشتر مردم احتمالاً رژیم غذایی سالم را با داشتن خلق و خوی خوب یا حافظه بهتر یکی نمی دانند." "اما ، مانند یک ماشین گران قیمت ، مغز ما برای بهتر شدن عملکردش به سوختی خوب نیاز دارد. این عملکردها شامل مدیریت احساسات و اختلالات خلقی ما نیز میشود. "

کارلسون می گوید قطعاً ضرب المثل قدیمی "شما همان چیزی هستید که می خورید" در مورد غذا خوردن برای تغذیه مغز نیز صدق می کند و غذاهای متنوعی وجود دارد که عملکرد سالم مغز را تقویت می کنند.

کارلسون می گوید: "هیچ غذایی جادویی وجود ندارد که بشود گفت فرد برای سلامت مغز باید آن  را بخورد." "با این حال ، مانند اکثر رویکردهای مربوط به تغذیه و سلامتی ، مواد مغذی متنوعی باید در رژیم غذایی شما برای مزایای مطلوبی که دارند و برای بهبود سلامت مغز شما در رژیم غذاییتانگنجانده شود."

غذاهایی که عملکرد مغز را بهبود می بخشند

در زیر ، برخی از مواد غذایی را که تحقیقات نشان داده است به طور همزمان برای مغز و بدن مفید هستند را آورده ایم:

سبزیجات سبز و برگ دار مانند کلم پیچ ، اسفناج و کلم بروکلی سرشار از مواد مغذی سالم مغز مانند ویتامین K ، لوتئین ، فولات و بتاکاروتن است.

"این غذاها ممکن است کاهش مهارت های شناختی را کاهش دهند که باعث می شود آنها برای محافظت از مغز و آگاه نگه داشتن ما بسیار مفید باشند."

ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا و ساردین ، ​​پر از اسیدهای چرب امگا ۳ ، یعنی عناصر اصلی سازنده مغز هستند.

"امگا ۳ نقش مهمی در بهتر کردن حافظه و بهبود خلق و خو و همچنین محافظت از مغز شما در برابر فرسودگی دارد."

توت ها: توت حاوی فلاونوئیدها (رنگدانه های گیاهی طبیعی که به توت ها رنگ درخشان می بخشد.) است.

توت ها به بهبود حافظه کمک می کنند.

چای و قهوه: دو ماده اصلی در چای و قهوه یعنی کافئین و آنتی اکسیدان ها می توانند به مغز شما کمک کنند.

"برای داشتن احساس تمرکز بیشتر ، در صبح قهوه یا چای بنوشید."

آجیل ها نیز سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ ، به ویژه اسید آلفالینولئیک هستند که به بهبود حافظه کمک می کند.

 زردچوبه و ترکیب فعال آن یعنی کورکومین دارای فواید ضد التهابی و آنتی اکسیدانی شدیدی است که به مغز کمک می کنند.

در تحقیقات مشخص شده است که زردچوبه علائم افسردگی و بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

شکلات تلخ و پودر کاکائو با ترکیبات تقویت کننده مغز  از جمله فلاونوئیدها ، کافئین و آنتی اکسیدان ها همراه است.

برای احساس تعادل بیشتر و تقویت انرژی مثبت از طریق انتخاب های تغذیه ای مناسب، محققلان به ما توصیه میکنند "غذاهایی بخوریم که به ما انرژی و شادی و نشاط میدهند و در عین حال سوخت بدنمان را نیز تامین میکنند."

آنها می گویند: "خوردن غذاهای با کیفیت بالا که حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند مغز را به طریقی مثبت تغذیه می کنند."

آنها همچنین به ما هشدار می دهند که "رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده و قندهای تصفیه شده می تواند عملکرد مغز را مختل کرده و بهداشت روانی را تحت تاثیر آثار بدی قرار دهند."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

thewholeu.uw

دیدگاه تان را بنویسید

 

x