فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1317

بهترین لباس زیر برای واژن کدام است؟

انتخاب شورت و لباس زیر مناسب میتونه به بهداشت و سلامت ناحیه تناسلی و واژن کمک کنه و همچنین برخی عفونت های واژینال رو کاهش بده!! بهترین شورت برای سلامت و پیشگیری از عفونت ها، شورتی است که جنسش از نخ و پنبه باشد ...

شورت ، شلوارک ، یا بیکینی؟  ما از متخصصان زنان و زایمان خواستیم تا بهترین لباس زیر را برای داشتن یک واژن سالم، چه شلوارهایی برای استفاده روزانه، چه عادت ماهیانه ، بارداری و موارد دیگر ، بسنجند.خرید لباس زیر با توجه به گزینه های زیاد می تواند کمی طاقت فرسا باشد. 

بهترین لباس زیربرای واژن کدام است؟

 

انواع مختلفی وجود دارد – لباس های بیکینی ، شورت های پسرانه ، شلوارهای تنگ و …. همچنین انواع مختلفی از مواد از جمله پنبه ، توری و نایلون ، فقط به چند مورد. 

اما آیا یک نوع لباس زیر برای واژن شما سالم تر از نوع دیگر است؟

 خوب ، بیایید با گزینه بدون لباس زیر شروع کنیم.  آیا این درست است؟  در حقیقت توصیه می شود که شب ها لباس زیر نپوشید ، اگر می توانید از آن اجتناب کنید ، برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های قارچی و سایر مشکلات، و اگر شما به بیماری هایی مانند ولوودینیا مبتلا هستید ، که درد مداوم در فرج است (مناسب  به نام کالج تناسلی خارجی زنان) ، طبق گفته کالج متخصصان زنان و زایمان آمریکا ، اگر می توانید، حتماً از پوشیدن لباس زیر در شب خودداری کنید.

همچنین ببینید:

علل ناباروری زنان!

 با این حال، این غیر معمول نیست که مردم گاهی اوقات از پوشیدن لباس زیر خود در طول روز صرف نظر کنند، یا به این دلیل که آن ناحیه می تواند از کمی تهویه استفاده کند  با این حال ، دکتر لنگدون تأکید می کند که پوشیدن لباس زیر نکته ای دارد و درک آن می تواند به حدس زدن انتخاب بهترین و سالم ترین لباس زیر برای شما کمک کند.

 دکتر لنگدون خاطرنشان می کند که البته لباس زیر می تواند از لباس شما در برابر ترشحات واژن (که اغلب کاملاً طبیعی و سالم است) و خون قاعدگی محافظت کند.  گفته می شود ، این چیزی فراتر از محافظت از لباس شما است.  فرج می تواند به ساییدگی و سایر تحریکات پوستی حساس باشد بنابراین می تواند از محافظی نیز استفاده کند. بنابراین ، لباس زیر می تواند به عنوان یک مانع بین فرج و لباس (به ویژه لباس تنگ) عمل کند که در غیر این صورت می تواند باعث تحریک شود. 

 

 لباس زیر زنانه از چه جنسی باید باشد؟

 همه لباسهای زیر یکسان ایجاد نمی شوند.  انواع مختلفی از لباس های زیر وجود دارد که می تواند در واقع باعث تحریک واژن شود. 

 پنبه و سایر الیاف طبیعی خوب هستند

 الیاف طبیعی ، مانند پنبه ، یکی از بهترین پارچه های زیر لباس برای انتخاب هستند ، زیرا برای پوست ملایم  و راحت است.  سینتیا وسلی ، وابسته به دانشگاه سلامت شهر اتریوم و بیمارستان Carolinas ContinueCARE در دانشگاه در شارلوت ، کارولینای شمالی ، می گوید: "زنان می توانند انواع زیرپوش بپوشند و همچنان واژن سالم داشته باشند."

 دکتر وسلی ترجیح می دهد پارچه ای که به فرج نزدیک است از پنبه باشد که هم قابل جذب است و هم امکان تهویه را فراهم می کند.  دیگران ، مانند دکتر لنگدون ، معتقدند که هر گونه ماده قابل تنفس که در برابر پوست شما احساس راحتی می کند ، انتخاب خوبی است.

 پارچه های مصنوعی نیز احتمالاً خوب هستند ، اما پیچیده هستند

 در مورد لباس های زیر از مواد مصنوعی مانند نایلون ، اسپندکس و پلی استر (به ویژه اگر روی خط فاق قرار داشت) ، متخصصان توصیه می کردند احتیاط کنید.  مطالعه ای که در سال 2003 در مجله European of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology منتشر شد، نشان داد که لباس زیر از پارچه های مصنوعی با خطر بالاتری از عفونت های مخمری مرتبط است.

همچنین ببینید:

سرکه سیب و درمان واژینوز باکتریایی (عفونت و التهاب واژن)

 پوشش مناسب لباس زیر زنانه

 وقتی صحبت از استایل می شود، می توانید شلوارک ، بیکینی ، شورت پسرانه٬ جی استرینگ یا لامبادا و یک تانگ انتخاب کنید.  کدام پوشش مناسب است؟  باز هم ، انتخاب شخصی است ، اما اغلب به عوامل زیر بستگی دارد:

باکتری ها

به گفته دکتر وسلی ، مهم نیست که آیا لباس زیر باسن شما را می پوشاند یا خیر.  دکتر وسلی می گوید: "گونه ها در مقابل گونه ها از نظر سلامت واژن عاملی نیست."  با این حال ، سالم ترین گزینه این است که پارچه لبیا (لب ها یا چین های پوست اطراف دهانه واژن) را بپوشاند. اولین دلیل برای نپوشیدن شلوارهای تنگ  این است که وقتی پارچه بین گونه ها قرار می گیرد، با مقعد در تماس نزدیک قرار می گیرد و ممکن است به عنوان فتیله ای برای ورود باکتری ها از روده به واژن عمل کند. (به گفته دکتر لنگدون)

 مخمر

 به گفته دکتر گونتر ، آنچه که یک تانگ یااستریج نمی تواند انجام دهد ایجاد عفونت قارچی است.  دکتر گونتر توضیح می دهد در حالی که برخی معتقدند پوشیدن یک تانگ که در برابر فرج محکم است، می تواند باعث تغییر در pH واژن شود، اما مطالعات نشان نداده اند که تأثیر منفی بر pH واژن داشته باشند. او همچنین می گوید تنها چیزی که می تواند pH فرج را تغییر دهد ، چیزی ضد آب است ، مانند پلاستیک یا لاتکس ، که به جز در مورد لباس زیر بی اختیاری مشکلی ندارد.

 راحتی

 با توجه به گفته های دکتر وسلی ، همه موارد گفته شده ، تانگ ولامبادا  می توانند واژن را تحریک کنند ، و به ویژه پوشش داخلی لب (لبهای کوچک).  "بندهای تنگ ولامبادا با لبیا مینور مالیده می شوند، جایی که پوست ظریف تر است و اصطکاک مداوم می تواند منجر به سوزش و خرابی پوست شود."  با این وجود ، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که شما فقط بخواهید یا نیاز به پوشیدن آنها داشته باشید. اگر آنها مد هستند ، دکتر وسلی توصیه می کند که اندازه خود را طوری انتخاب کنید که "خیلی راحت" باشد. 

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

thehealthy

دیدگاه تان را بنویسید

 

x