فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 693

دیابت نوع دو چه علائمی داره؟

دیابتی های نوع ۲ اغلب بدون علامت هستند، چون قند خون مختصری افزایش پیدا می‌کنه و هیچ علائمی ندارد و بیمار با عارضه به پزشک مراجعه می‌کند و ...

 نشانه های دیابت:

1. تکرر ادرار / 2. احساس خستگی مداوم / 3. افزایش تشنگی / 4. تاری دید / 5. کاهش وزن بی دلیل / 6. فقدان تمرکز / 7. خون ریزی لثه

دیابت نوع دو چه علائمی داره ؟

 

علائم ظاهری تشخیص دیابت چیه؟

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می‌دهد:

بیماران دیابتی اگر قند خونشون بالا باشد، خصوصاً دیابتی نوع یک که خب خیلی پر سر و صداست، معمولا خودش را به صورت پرنوشی، پر ادراری، کاهش وزن، سرگیجه نشون میده و اگر که کنترل نشود باز به صورت تهوع و استفراغ و بیمار رو می‌بره به سمت کتواسیدوز دیابتی.

همچنین ببینید:

آیا متفورمین باعث لاغری می شود؟

اما دیابتی های نوع ۲ متاسفانه اغلبشون بدون علامت هستند، چون قند خون مختصری افزایش پیدا می‌کنه و هیچ علائمی نداره و بیمار با عارضه مراجعه می‌کنه، یعنی ممکنه که با سکته های قلبی مراجعه بکنید یا مشکلات بینایی، بخاطر همین است که بالای ۴۵ سال توصیه ما این است که افراد حتماً قند خون ناشتاشون رو یک بار چک کنند، کسانی که سابقه فامیلی بیماری دیابت دارند یا کسانی که چاق هستند و اضافه وزن دارند یا خانم هایی که سابقه دیابت بارداری دارند یا افرادی که فشار خون بالا دارند در سنین پایین‌تر باید مراجعه کنند برای اندازه‌ گیری قند خون تا اگر مبتلا به دیابت و یا پیش دیابت شدن تشخیص داده بشه.

در حقیقت ما باید به فکر بیماری دیابت باشیم منتظر نشیم تا علائم شدید بیماری دیابت به سراغمان بیاید، با توجه به شیوع بالای بیماری دیابت در کشور باید به فکر این بیماری باشیم، باید اطلاعاتمان را زیاد بکنیم و باید رسانه‌ ها کمک کند که سواد و آگاهی عمومی مردم برای بیماری دیابت بالا بره تا به موقع تشخیص داده بشه، چون بیماری دیابت رو اغلب میشه کنترل کرد، میشه با دیابت به طور طبیعی زندگی کرد و همه فعالیت‌ ها را هم داشت و طول عمر عادی هم داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x