فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 679

دیابت عصبی وجود داره؟

در مورد اینکه دیابت عصبی وجود دارد یا نه؟ می‌تونیم بگیم که در موارد نادری دیابت عصبی هست و در موارد دیگه علت دیابت ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه دیابت عصبی وجود داره؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

دیابت عصبی وجود داره؟

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می‌دهد:

دیابت عصبی وجود داره؟

در این پست می‌خواهیم در رابطه با اشتباهات شایعی که در رابطه با بیماری دیابت وجود داره و باور های غلط در بیماری دیابت نکاتی رو خدمتتون عرض کنیم.

اولیش این هست که خیلی از افراد میگن که ما دیابت عصبی داریم قندمون اصلا بالا نیست یه کمی بالاست که اونم فقط عصبیه، اینها فرار می‌کنن از پذیرش بیماری دیابت.

ما برای اینکه بیماری دیابتمون درمان بشه اول باید بپذیریم که این مشکل رو داریم و بعد در جهت بر طرف کردن اون گام برداریم.

همچنین ببینید:

مدیریت عمومی دیابت!!!

اینی که دیابت عصبی دارم و قندم بالا نیست فقط گاهی بالا میره اینها فقط باعث میشه ما دیرتر درمان رو شروع کنیم و توجه کمتری به درمان داشته باشیم.

اگر چه عصبانیت و استرس می‌تونه باعث افزایش قند خون بشه و باعث آزاد شدن یک سری هورمن ها در خون بشه که اونها قند رو بالا می‌برن، اما معنیش این نیست که ما بگیم که نه ما مشکلی نداریم و فقط دیابت عصبی داریم و قند ما زیاد نیست، چون من برخورد داشتم با بیمارانی که می‌خوایم دارو بهشون بدیم می‌بینیم قندشون بالاست ولی به ما میگن نه ما قندمون مشکلی نیست فقط ی ذره بالاست و فقط دیابت عصبی دارم و اینها اتفاقا دچار عوارض دیابت میشن و چون علامتی هم ندارن قندشون خیلی بالا نیست با عوارض بیماری دیابت مراجعه میکنن که این اولین باور غلط ما درباره بیماری دیابت هست.

یا اینکه میگن گاهی اوقات قندم فقط کمی بالاست و این مقدار که مشکلی نیست من که علامتی ندارم اصلا دارو رو قطع می‌کنن و متاسفانه ما از این مریضا کم نداریم که با عارضه مراجعه می‌کنن.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x