فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 377

رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای دیابت!

اگر مبتلا به دیابت هستید ، احتمالاً تا به حال سعی کرده اید که مصرف کربوهیدرات ها که قندها و نشاسته هایی مانند نان و ماکارونی هستند را محدود کنید. کربوهیدرات به همراه پروتئین و چربی ها یکی از اصلی ترین گروه های غذایی است. آنها سوخت بدن انسان هستند

آیا می خواهید رژیم غذایی که قند خون شما را کاهش میدهد و از عوارض دیابت جلوگیری میکند ، انرژی بیشتری به شما داده و گرسنگیتان را نیز کاهش دهد؟ مطالعات نشان می دهند رژیم های غذایی کم کربوهیدرات دارای این مزایا هستند و همچنین مانع از افت ناسالم قند خون نیز می شوند.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای دیابت!

اگر مبتلا به دیابت هستید ، احتمالاً تا به حال سعی کرده اید که مصرف کربوهیدرات ها که قندها و نشاسته هایی مانند نان و ماکارونی هستند را محدود کنید. کربوهیدرات به همراه پروتئین و چربی ها یکی از اصلی ترین گروه های غذایی است. آنها سوخت بدن انسان هستند ، اما به دلیل عدم تولید میزان  لازم انسولین و مقاومت به انسولین ، مبتلایان به دیابت نمی توانند همیشه به طور مؤثر از آنها استفاده کنند.

همچنین ببینید:

آیا کره برای افراد دیابتی توصیه می شود؟

چرا باید کربوهیدرات کمی بخورید؟

به گفته انجمن دیابت : "وقتی فردی به دیابت مبتلا است ، بدنش توانایی سوخت و ساز خوب و موثر کربوهیدرات ها را از دست داده است. و در نتیجه سطح گلوکز موجود در خون آنها هنگام خوردن کربوهیدرات بالا می رود. " برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ ، مصرف بیشتر کربوهیدرات می تواند به معنای الزام به دریافت دوزهای بالاتر انسولین باشد ، که به طور بالقوه می تواند منجر به بروز مکرر هیپوگلیسمی و هایپرگلیسمی (قند خون بالا) شود.طی ده ها سال ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که بدن افراد دیابتی وقتی کمتر کربوهیدرات مصرف می کنند ، بهتر عمل می کند. کتابهایی مانند راه حل دیابت نوشته ی دکتر ریچارد برنشتاین گزارش داده اند که چگونه می توان دیابت را کنترل کرد و بسیاری از عوارض آن را با یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات معکوس کرد.گزارش داده شده است که مردان آمریکایی به طور معمول روزانه ۲۰۰ تا ۳۳۰ گرم کربوهیدرات ، و زنان ۱۸۰تا ۲۳۰ گرم کربوهیدرات مصرف می کنند. این میزان مصرف حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از کالری خورده شده را نشان می دهد.بنابراین ، کم بودن کربوهیدرات می تواند به معنای دریافت هر میزانی کمتر از ۲۰۰ گرم (حدود هفت اونس) کربوهیدرات در روز باشد ، مطالعات نشان می دهند "برخی افراد با دریافت میانگین ۳۶ گرم کربوهیدرات در روز خوب عمل کرده اند" محققان می گویند در صبحانه ۶ گرم کربوهیدرات ، حداکثر ۱۲ گرم برای میان وعده ها ، و برای شام و نهار هر کدام  ۱۲ گرم (یعنی ۴۲ گرم در روز) میل کنید. دوازده گرم در حدود یک قطعه نان متوسط است.

برخی از کلیدهای موفقیت برای داشتن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات

• بعضی از افراد کربوهیدراتها را به آرامی قطع می کنند . صبحانه مکان خوبی برای شروع است – کربوهیدرات اضافی در صبح می تواند قند خون را برای کل روز بالا ببرد.

• در ابتدا ، وقتی احساس استرس می کنید ، ممکن است میل به خوردن شیرینی یا نان داشته باشید ، اما این احساسات معمولاً به سرعت برطرف می شوند.کم کردن مصرف کربوهیدرات در هنگام مصرف انسولین نیاز به توجه دقیق به دوز انسولین دارد. بنابراین حتما با پزشک یا مشاور دیابت خود مشورت کنید. سایر داروهای دیابت نیز ممکن است با راهنمایی یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تنظیم شوند.

• تا حد ممکن از مصرف غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.

• بدانید کدام غذاها کم کربوهیدرات هستند. به طور کلی ، گوشت و غذاهای دریایی ، آجیل و دانه ها ، و سبزیجات غیر نشاسته ای مانند سبزیجات دارای برگ دارای کربوهیدرات بسیار کمی هستند و میوه هایی مانند انواع توت ها نیز بسیار کم کربوهیدرات هستند.

• اطمینان حاصل کنید که همیشه گزینه هایی که برای میان وعده انتخاب میکنید کم کربوهیدرات هستند.

خوردن کربوهیدرات کم به معنای خوردن مقدار زیادی گوشت نیست. می توانید چربی را از خوردن  تخم مرغ، روغن ، آجیل ، دانه ها ، آووکادو و ماهی چرب دریافت کنید و می توانید پروتئین را از لوبیا ، آجیل ، دانه ها ، ماهی ، لبنیات و محصولات سویا مانند توفو یا تمپه دریافت کنید. رژیم غذایی کم کربوهیدرات متعادل است. فیبرها (که معمولاً از مصرف سبزیجات ، لوبیا یا میوه های غیر اشباع به دست می آیند) یک شکل عالی از کربوهیدرات هستند  آنها در روده بزرگ به اسیدهای چرب تجزیه می شوند و بدون ایجاد گلوکز انرژی ایجاد می کنند.

آیا می توانید رژیم غذایی کم کربوهیدرات  را حفظ کنید؟

مانند هر تغییر در رژیم غذایی ، شروع رژیم غذایی کم کربوهیدرات بسیار ساده است ، اما حفظ آن دشوار است اما غیرممکن نیست. اگرچه کربوهیدراتهای تصفیه شده می توانند روحیه شما را به طور موقت بالا بکشند ، و مانند یک داروی اعتیاد آور عمل می کنند ، اما اکثر افراد معتقدند که به راحتی میشود از مصرف آنها دوری کرد. محققان می گویند: "پایبند شدن به یک برنامه ی غذایی با میزان کربوهیدرات پایین چندان سخت نیست زیرا این رژیمی است که باعث کاهش گرسنگی می شود و میل به شیرینی را نیز متوقف می کند."

موانع واقعی داشتن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات اجتماعی است. مردم همیشه شیرینی و نان تهیه می کنند. مصرف ساندویچ راهی آسان برای فرار از فکر کردن به  وعده ی ناهار است. رستوران ها غذاهای خوشمزه ای مانند ماکارونی سرو می کنند. "نه" گفتن آسان نیست واغلب نمی خواهید با نه گفتن به دوستان یا همکاران خود را اهانت کنید ، اگرچه ابتلا به دیابت بهانه ای مناسب است.

پول نیز ممکن است مانعی بر سر راهتان باشد. برخی غذاهای کم کربوهیدرات مانند آجیل ، انواع توت ها ، آووکادو و گوشت های مرغوب گران هستند. اما روشهای صرفه جویی در هزینه برای کاهش مصرف کربوهیدرات وجود دارد. این موارد شامل استفاده از کالاهای فروشی تخفیف دار و خرید آنها در مقادیر کم میشود. گوشتهای ارزان قیمت می توانند به همان اندازه گوشت های گران قیمت سالم باشند.

با وجود مشکلات موجود، میلیون ها نفر در حال کنترل دیابت خود هستند و به خوبی با رژیم های کم کربوهیدرات زندگی می کنند. آنها دارای میزان انرژی بیشتری هستند و کاهش A1C و میزان مصرف انسولین را تجربه میکنند و در کل میتوانند میزان قند خونشان را کاهش دهند

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x