فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 458

کلیه هام پروتئین دفع می کنن، چیکار کنم؟

یکی از عوارض بد دیابت دفع پروتئین است ، سال‌های قبل در این مورد کاری نمیتونستیم بکنیم و مطالعات نشون میداد که در درجه اول باید قند خون فرد کنترل بشه ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه کلیه هام پروتئین دفع می کنن، چیکار کنم؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

کلیه هام پروتئین دفع می کنن، چیکار کنم؟

دکتر کلباسی پاسخ می دهند :

کلیه هام پروتئین دفع می کنن، چیکار کنم؟

یکی از عوارض بد دیابت دفع پروتئین است ، سال‌های قبل در این مورد کاری نمیتونستیم بکنیم و مطالعات نشون میداد که در درجه اول باید قند خون فرد کنترل بشه.

پس تاکید ما برای کنترل قند خون به خاطر این هست که دچار عوارضش نشیم .

پس در ابتدا کنترل قند و دو رژیم غذایی و سه میشه مصرف دارو برای بیماران دیابتی ، از قدیم الایام داروهای مثل Losartan و Valsartan خیلی کمک میکرد به کسانی که پروتئین دفع می کردند .

همچنین ببینید:

واکسن آنفولانزا عوارض داره؟

و اخیرا داروی جدید Gloripa و SYNORIPA  آماده که تحول ایجاد کرده و میگن در بعضی آدمها می‌تونه پروتئین رو برگردونه .

دیابت و کلیه داستانی با هم دارند که اول معمولاً دیابتی ها کلیه هاشون بزرگ میشه بعد شروع میکنه به دفع پروتئین در ادرار برای همین هست که ما معمولاً در دیابت تیپ ۲ شروع میکنیم به چک کردن پروتئین در ادرار و اگر جلوشو نگیریم و به دادش نرسیم و پروتئین زیاد و زیادتر میشه و وقتی وارد فاز ۴ میشیم یواش یواش کارکرد کلیه جمع میشه .

متاسفانه شاید بیشترین علت دیالیزی شدن در سال ۹۹ و ۲۰۲۰ میلادی هنوز که هنوزه دیابت هست یعنی در بخش دیالیز که میری از ۱۰ تا بیمار ۴ تا ۵ تاشون دیابتی هستند .

پس مراقب باشید و نگذارید به این فاز برسه و ما الان خیلی میتونیم به دیابتی ها کمک کنیم بنابراین کنترل قند و کنترل  فشار خیلی مهمه.

داروهای ویتامینی مثل ب ۶  برای کسی که دفع پروتئین داره خیلی مهمه و مشورت با پزشک متخصص اکولوژیست‌ .

ما فوق تخصص کلیه داریم و تنها دکتر غدد نمیتونه کاری بکنه ، دیابت کار تیمی هست :  دکتر غدد باید معاینه کنه ، دکتر کلیه همینطور ،  دکتر قلب باید ببینه ، متخصص تغذیه هم باید ببیندشون یعنی دیابت برای پزشکان یک کار تیمی است .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x