فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 108

ورزش سبک ابزاری برای مدیریت دیابت!

از افزایش حساسیت به انسولین در بدن گرفته تا کمک به بهبود سلامت قلب و عروق ، ورزش منظم ابزاری چند منظوره برای مدیریت دیابت است...

از افزایش حساسیت به انسولین در بدن گرفته تا کمک به بهبود سلامت قلب و عروق ، ورزش منظم ابزاری چند منظوره برای مدیریت دیابت است. و اکنون یک گزارش جدید می گوید که اضافه کردن فعالیت بدنی سبک می تواند سلامت مغز را نیز تقویت کند ، احتمالاً به جلوگیری از شرایطی مانند زوال عقل و آلزایمر کمک می کند.

ورزش سبک ابزاری برای مدیریت دیابت

این یافته ها ، که اخیراً در JAMA Network Open منتشر شده ، نشان می دهد که انجام یک فعالیت بدنی منظم ممکن است از افت مهارت های شناختی و زوال عقل جلوگیری کند. به گفته محققان افراد فعال دارای "عوامل خطر متابولیک و عروقی پایین تری" هستند ، که "ممکن است دلیل آنها به داشتن پیری سالم مغز را توضیح دهد". اینکه دقیقاً چه مقدار ورزش برای جلوگیری از زوال عقل لازم است ، هنوز مشخص نیست.

با این حال ، به نظر می رسد که حتی کمی ورزش ممکن است فواید زیادی داشته باشد.

طبق دستورالعمل های فعالیت بدنی ۲۰۱۸ برای آمریکایی ها ، حتی داشتن کمی فعالیت های بدنی از نداشتن هیچ فعالیت بدنی خیلی بهتر است ، اما دستیابی به بیش از ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید در هفته برای بهره مند شدن از مزایای آن برای سلامتی توصیه می شود.

محققان با استفاده از داده های مطالعه قلب فرامینگهام دریافتند که "هر یک ساعت اضافی که در فعالیت بدنی تقریباً ۱.۱ سال از پیری مغز کم میکند است."

به طور خاص ، محققان دریافتند که برداشتن ۱۰۰۰۰ قدم یا بیشتر در روز با افزایش توانایی مغز(در مقایسه با ۵۰۰۰ قدم یا کمتر در روز)همراه است.

به گفته محققان ، نتایج نشان می دهد که ورزش سبک ممکن است به محافظت از مغز در برابر پیری ، حتی در افرادی که دستورالعمل های توصیه شده فعلی را رعایت نمی کنند ، کمک کند.

محققان خاطرنشان کردند که برای مشخص کردن میزان بهینه ورزش مورد نیاز برای ارتقاء  سلامت مغز ، بررسی بیشتری لازم است. "ما واقعا تازه شروع به کشف رابطه بین فعالیت بدنی و سلامت مغز کرده ایم."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x