فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 392

آلو برای دیابتی ها خوبه؟

آلوها دارای مواد مغذی بسیار چشمگیری هستند. آنها علاوه بر فیبر و آنتی اکسیدان ها حاوی بیش از ۱۵ ویتامین و مواد معدنی مختلف هستند...

آنها حاوی بسیاری از مواد مغذی هستند

آلوها دارای مواد مغذی بسیار چشمگیری هستند. آنها علاوه بر فیبر و آنتی اکسیدان ها حاوی بیش از ۱۵ ویتامین و مواد معدنی مختلف هستند.

آلو برای دیابتی ها خوبه؟

آلو دارای کالری نسبتا کمی است، اما حاوی مقدار نسبتاً زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم است. یک آلو حاوی مواد مغذی زیراست:

کالری:۳۰

کربوهیدرات: ۸گرم

فیبر: ۱گرم

شکر: ۷گرم

ویتامینA:۵٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

ویتامینC: ۱۰٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

ویتامینK:۵٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

پتاسیم: ۳٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

مس: ۲٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

منگنز: ۲٪ از میزان مورد نیاز مصرف روزانه

علاوه بر این ، یک آلو مقدار کمی ویتامین های گروه B ، فسفر و منیزیم را نیزتأمین می کند.

همچنین ببینید:

فصول مختلف روی دیابت تاثیر داره؟

آیا دیابتی ها می توانند آلو بخورند؟

اگر مبتلا به دیابت هستید ، متخصصان توصیه می کنند از رژیم غذایی سالمی استفاده کنید که شامل طیف گسترده ای از غذاها از همه گروه های غذایی است ، که شامل آلو نیز هست. کسی که مبتلا به دیابت است می تواند آلو بخورد ، این میوه شیرین دارای شاخص گلیسمی پایینی است ، به این معنی که علی رغم طعم شیرین آنها ، خوردنشان باعث افزایش سریع قند خون نمی شود. اگر به طور مرتب آلو می خورید و در کنترل قند خون مشکل دارید ، ممکن است زمان راهنمایی برای مشاوره با یک متخصص تغذیه باشد.آلوها چربی ندارند و به طور طبیعی دارای میزان کمی کربوهیدرات و کالری هستند و دو عدد آلو حاوی ۶۰ کالری ، ۱۵ گرم کربوهیدرات و ۲ گرم فیبر است. آلو همچنین منبع خوبی از ویتامین C است.

آلو و شاخص گلیسمی

بیشتر کالری موجود در آلو از کربوهیدرات و به شکل قند تأمین می شود. یک وعده آلو دارای ۱۳ گرم شکر است. با وجود کربوهیدرات و قند زیاد ، آلو از شاخص گلیسمی کمی برخوردار است و این بدان معنی است که آنها باعث افزایش کمی قند خون نمی شوند. علاوه بر نرمال نگه داشتن نگه داشتن سطح قند خون ، پر کردن برنامه ی رژیم غذایی شما با غذاهایی مانند آلو که تاثیر کمی بر قند خون دارند ممکن است مدیریت وزن سالم را برای شما آسانتر کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کاهش دهند.

شمارش کربوهیدرات با آلو

وقتی صحبت از رژیم و دیابت می شود ، توجه به میزان کربوهیدرات موجود در مواد غذایی بسیار مهم است. هنگام هضم ، کربوهیدرات ها به قند تبدیل می شوند. برای کمک به کنترل قند خون ، شما باید هر روز میزان مشخصی کربوهیدرات مصرف کنید. اگرچه آلو ممکن است باعث افزایش سریع قند خون نشود ، اما اگر علاوه بر رژیم غذایی معمول ، آنها را مصرف کنید ، ممکن است به هرحال روی میزان قند خون شما تاثیر بگذارند و باعث افزایش آن شوند.مهم این است که شما هر میزانی که آلو میخورید ، حتما کربوهیدرات های موجود در آن را را با برنامه غذایی خود تطبیق دهید.

آلو خشک چیست؟

آلوی خشک از نظر میزان مواد مغذی با آلوی تازه تفاوتی ندارد. در واقع ، کالری و کربوهیدرات آنها کمی ار آلوی تازه کمتر است. دو آلوی خشک حاوی ۵۰ کالری ، ۱۲ گرم کربوهیدرات و ۱ گرم فیبر است. مشکل اصلی آلوهای خشک برای مبتلایان به دیابت و سایر افراد در این مورد این است که آنها به اندازه آلوی تازه سیر کننده نیستند و ممکن است شما بیشتر از آنچه قصد دارید بخورید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthyeating

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x