فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 418

فواید گلابی برای دیابت

گلابی یک میوه خوشمزه پر فیبر است که دارای مواد معدنی و مغذی است که به تامین ویتامین های مورد افراد دیابتی می تواند کمک کند

گلابی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی را کاهش می دهد. اگر قند خون شما کنترل نشود احتمال ابتلای شما به دیابت بیشتر می شود. هر چیزی که می خورید روی  قند خون شما تاثیر میگذارد، بنابراین غذاهای خود را با دقت انتخاب کنید. میوه ها، به خصوص گلابی که دارای فیبر زیادی است، برای دیابتی ها مفید و مناسب اند به شرطی که به صورت اندازه گیری شده مصرف کنید، زیرا مصرف بدون اندازه گیری می تواند سبب افزایش زیاد قند خون شما شود.

فواید گلابی برای دیابت

گلابی یک میان وعده سالم

گلابی به عنوان یک میان وعده بسیار سالم به افراد مبتلا به دیابت پیشنهاد میشود. گلابی دارای  کربوهیدرات و کالری کمی است. یک گلابی با اندازه متوسط ​​فقط 100 کالری و تنها 26 گرم کربوهیدرات دارد. نکته اصلی انتخاب میان وعده مناسب برای افراد دیابتی ، هم کنترل کالری و هم کنترل کربوهیدرات است و گلابی هر دو اینها را در سطح مناسبی داراست.

همچنین ببینید:

سیب یک میوه ی فوق العاده برای مبتلایان به دیابت!

ویتامین ها و مواد معدنی

بهترین راه برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی  دریافت این مواد از طریق غذا ست. گلابی مجموعه وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سالم ماندن را پوشش میدهد، که این مواد برای همه افراد لازم و ضروری هستند ، به خصوص برای افراد دیابتی. گلابی حاوی مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن ، منیزیم،  پتاسیم و ویتامین های C ، E ، K ، فولات ، بتاکاروتن ، لوتئین ، کولین و رتینول است.

فیبر

گلابی ، به ویژه با پوست ، یک ماده ی غذایی  پر فیبر محسوب می شود. یک گلابی متوسط ​​حاوی 5 گرم فیبر است. فیبربخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد دیابتی را تشکیل میدهد. فیبر به کاهش کلسترول و کنترل وزن بدن و قند خون کمک می کند. یک وعده غذایی یا میان وعده حاوی فیبر باعث کاهش جذب وکاهش ورود کربوهیدرات ها به جریان خون می شود. این امر باعث افزایش پایداری سطح قند خون و کندترشدن نوسانات قند خون می شود و احتمال بروزافزایش شاخص قند خون را کاهش می دهد.

 

تمایل و نیاز خود برای مصرف یک ماده ی شیرین را برآورده کنید

میل به مصرف  یک ماده ی خوراکی  شیرین در یک فرد مبتلا به دیابت میتواند کنترل قند خون را سخت کند. گلابی یک میوه ی  شیرین است که می تواند به برطرف کردن  تمایل شما به خوردن شیرینی  کمک کند بدون اینکه کنترل قند خونتان را به مخاطره بیاندازد. میتوانید یک گلابی را به عنوان دسر یا  یک میان وعده شیرین میل کنید. حتی می توانید برش های گلابی را با خامه ی  بدون چربی و بدون شکرترکیب کنید وبه عنوان یک دسر رضایت بخش و سالم میل کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

livestrong

دیدگاه تان را بنویسید

 

x