فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 402

هدف از مدیریت دیابت چیست؟

هدف از مدیریت دیابت ، نگه داشتن سطح قند خون در حد نرمال تا حد ممکن است. از آنجا که دیابت ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری های شریانی را به شدت افزایش دهد ، اعمال اقدامات لازم برای کنترل فشار خون و سطح کلسترول نیز یک بخش اساسی در درمان دیابت است....

هدف از مدیریت دیابت چیست؟

هدف از مدیریت دیابت ، نگه داشتن سطح قند خون در حد نرمال تا حد ممکن است. از آنجا که دیابت ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری های شریانی را به شدت افزایش دهد ، اعمال اقدامات لازم برای کنترل فشار خون و سطح کلسترول نیز یک بخش اساسی در درمان دیابت است.

همچنین ببینید:

فواید آلوئه ورا برای دیابتی ها!

مبتلایان به دیابت باید مسئولیت مراقبت روزانه خود را بر عهده بگیرند. این مسولیت ها شامل نظارت بر میزان قند خون ، مدیریت رژیم غذایی ، حفظ فعالیت بدنی ، نگه داشتن وزن و استرس تحت کنترل ، نظارت بر داروهای خوراکی و در صورت لزوم استفاده از انسولین از طریق تزریق یا پمپ است. برای کمک به بیماران در دستیابی به این اهدا ف ، مراکز آموزش دیابت برنامه های آموزشی خودمدیریتی را ارائه می دهند که بر مراقبت از فرد در مورد دیابت تأکید دارد. این برنامه بیماران را قادر می سازد در درمان و شیوه زندگی خود تنظیمات سازگارتر و مناسب تری انجام دهند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x