فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 610

تاثیر ویتامین c در کاهش قند خون

ویتامین C با کاهش سطح گلوکز در دیابت نوع ۲ مرتبط است تحقیقات نشان می دهند مکمل ویتامین C با کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ همراه است....

ویتامین C با کاهش سطح گلوکز در دیابت نوع ۲ مرتبط است

تحقیقات نشان می دهند مکمل ویتامین C با کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ همراه است.

مطالعه ای گزارش می دهد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که دو بار در روز قرص ویتامین C مصرف کرده اند، بعد از وعده های غذاییشان شاهد کاهش ۳۶ درصدی در سطح قند خونشان بوده اند.

 

ویتامین c و کاهش سطح گلوکز خون!!!

 

تحقیقات نشان داده اند افرادی که از مکمل های ویتامین C استفاده می کنند، تقریباً سه ساعت کمتر در روز دچار افزایش سطح گلوکز در خونشان می‌شوند.

نتایج همچنین نشان داده است، افرادی که ویتامین C مصرف می‌کنند،  فشار خون کمتری نیز دارند.

پروفسور وادلی مدیر یکی از این تحقیقات می‌گوید: "خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین C می تواند در مقابله با سطوح بالای رادیکال های آزاد موجود در بدن مبتلایان به دیابت، عملکرد خوبی داشته باشد و این یک امر دلگرم کننده است. همچنین این ویتامین می‌تواند تعدادی از عوارض و بیماری های شایع مانند فشار خون بالا را نیز کاهش بدهد.

همچنین ببینید:

کنترل افکار منفی و احساسات در دیابتی ها

وی گفته است: " ویتامین C می‌تواند برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، علاوه بر درمان های ضد دیابتی معمول مورد استفاده شان یک روش درمانی اضافیِ ارزان، راحت و مؤثر باشد."

این یافته ها حاکی از آن است که ویتامین C فواید قابل توجهی برای سلامتی دارد، اما همانطور که محققان می گویند، ویتامین C باید به عنوان "یک درمان اضافی مؤثر" و مانند یک رژیم غذایی سالم استفاده شود.

داشتن یک رژیم غذایی با غذا هایی مانند آنچه که در برنامه های غذایی حاوی کربوهیدرات کم، توصیه می شود، می تواند به بسیاری از افراد در کاهش وزن، کاهش قند خون و حتی بهبود دیابت نوع ۲ کمک کند.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x