فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 436

فلفل سیاه میتواند سطح قند خون را کنترل کند؟

فلفل سیاه سرشار از یک آنتی اکسیدان قوی به نام پیپیرین است که ممکن است به جلوگیری از آسیب رادیکالهای آزاد به سلولهای شما کمک کند....

فلفل سیاه سرشار از یک آنتی اکسیدان قوی به نام پیپیرین است که ممکن است به جلوگیری از آسیب رادیکالهای  آزاد به سلولهای شما کمک کند.

فلفل سیاه حاوی یک ترکیب فعال است که مطالعات نشان داده اند باعث کاهش التهاب در حیوانات می شود. هنوز مشخص نیست که آیا این ماده اثرات مشابهی در انسان دارد یا خیر.

 فلفل سیاه میتواند سطح قند خون را کنترل کند؟

عصاره فلفل سیاه در مطالعات حیوانی علائم بیماریهای دژنراسیون مغز را بهبود بخشیده است ، اما برای تأیید این نتایج ، مطالعات بیشتری بر روی  انسان لازم است.

عصاره فلفل سیاه ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد ، اما در این حیطه نیز تحقیقات بیشتری لازم است.

فلفل سیاه اثرات مثبتی در کاهش کلسترول نشان داده است و اعتقاد بر این است که جذب مکمل های احتمالی کاهش کلسترول را تقویت می کند.

همچنین ببینید:

دیابت دارم می توانم هندوانه بخورم؟

فلفل سیاه حاوی یک ترکیب فعال است که تکثیر سلول های سرطانی را کاهش داده و باعث مرگ سلول های سرطانی در مطالعاتی در لوله های آزمایشی شده است. با این حال ، این تأثیرات در افراد مورد مطالعه قرار نگرفته است.

فلفل سیاه جذب مواد مغذی اساسی و ترکیبات مفید گیاهی را افزایش می دهد. طبق تحقیقات اولیه ، ممکن است باعث تقویت سلامت روده ، تسکین درد و کاهش اشتها شود.

فلفل سیاه دارای گرمایی لطیف و طعم جسورانه ای است که تقریباً به هرغذایی که اضافه شود آنرا خوشمزه تر می کند.

فلفل سیاه و دیابت

ماده ای به نام انسولین در بدن وجود دارد که سطح قند خون را کنترل می کند. عدم تعادل انسولین همچنین باعث عدم تعادل سطح قند خون ما میشود و فرد به بیمار دیابتی تبدیل می شود. در چنین شرایطی ، آیا فلفل سیاه می تواند سطح قند خون را کنترل کند؟ بخوانید تا بدانید …

چگونه می توان سطح قند خون را کنترل کرد: در دیابت آن مقدار که باید انسولین تولید نمی شود و یا به مقدار بسیار کمی تولید می شود. عدم تعادل سطح انسولین و کمبود آن باعث عدم تعادل در سطح قند خون و ازدیاد آن میشود و در نتیجه فرد به دیابت مبتلا خواهد شد. علل دیابت بسیار است. بزرگترین دلیل می تواند رژیم غذایی و سبک زندگی شما باشد. برای جلوگیری از بروز عوارض حاصل از ابتلا به این بیماری ، باید رژیم خاص دیابت  را رعایت کنید. در حال حاضر ، مشکل دیابت به یک مشکل شایع تبدیل شده است. به دلیل افزایش قند خون در بدن ، فرد می تواند قربانی بسیاری از دیگر بیماری های جدی نیز شود. و اگر این بیماری نادیده گرفته شود ،میتواند بر سایر قسمتهای بدن نیز تأثیر بگذارد. برای مقابله با عوارض دیابت کنترل سطح قند خون لازم است. داروهای خانگی نیز برای کنترل دیابت امتحان شده اند، که می توانند به کنترل قند خون در بدن شما کمک کنند. یکی از آنها فلفل سیاه است. فلفل سیاه برای بیماران دیابتی می تواند  بسیار مفید باشد.

فلفل سیاه چگونه برای دیابت مفید است؟

فلفل سیاه میتواند در دیابت نوع ۲ مفید واقع شود. دیابت نوع ۲ تولید انسولین در بدن را کاهش می دهد. ابتلا به چاقی ، فشار خون بالا و شیوه زندگی نادرست از عوامل این امر در نظر گرفته می شوند. به هیچ وجه درست نیست که بگوییم با مصرف فلفل سیاه می توان از ابتلا به دیابت جلوگیری کرد ، بلکه فلفل می تواند در جلوگیری از ابتلا دیابت کمک کند. برای جلوگیری از این امر ، نه تنها فلفل سیاه بلکه بسیاری از عوامل دیگر نیز مسئول هستند.

فلفل سیاه می تواند از افزایش قند خون جلوگیری کند. فلفل سیاه آنزیمهای اصلی مرتبط با این اختلال را مهار می کند و می تواند نوسانات قند خون را کاهش دهد. همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان اصلی شناخته شده است که می تواند به تسکین وضعیت بیماران دیابتی کمک کند.

فلفل سیاه در کاهش چاقی در افراد مبتلا به دیابت مؤثر است

بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که فلفل سیاه می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند و برای کنترل دیابت نوع ۲ بسیار مهم است که بتوانید وزنتان را تحت کنترل داشته باشید. چاقی می تواند برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ خطرناک باشد. پیپرین موجود در فلفل سیاه ممکن است در تنظیم مجدد میزان متابولیک سست کننده عضلات کمک کند ، که این امر می تواند خطر چاقی و دیابت را کاهش دهد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

thestateindia

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x