فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 98

فواید روغن زیتون طبیعی برای دیابت!!!

روغن زیتون کاملا طبیعی برای سلامت قلب بسیار مفید است. این روغن حاوی اسید اولئیک که نوعی چربی اشباع نشده است که مشخص شده است که باعث بهبود مدیریت قند خون ، کاهش سطح تری گلیسیرید ناشتا و بعد از غذا می شود و دارای خواص آنتی اکسیدانی است...

روغن زیتون کاملا طبیعی برای سلامت قلب بسیار مفید است.

این روغن حاوی اسید اولئیک که نوعی چربی اشباع نشده است که مشخص شده است که باعث بهبود مدیریت قند خون ، کاهش سطح تری گلیسیرید ناشتا و بعد از غذا می شود و دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

فواید روغن زیتون طبیعی برای دیابت

و این مساله ی مهمی است زیرا افراد دیابتی در مدیریت سطح قند خون مشکل دارند و سطح تری گلیسیرید بالایی دارند.

اسید اولئیک همچنین ممکن است ترشح هورمونی را که باعث میشود احساس سیری در انسان را تحریک شود را نیز افزایش دهد .

در یک تجزیه و تحلیل گسترده از ۳۲ مطالعه که بر روی انواع مختلف روغن انجام شده است ، روغن زیتون تنها موردی بود که خطر بیماری قلبی را کاهش می داد.

روغن زیتون همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول است.

پلی فنول ها باعث کاهش التهاب ، محافظت از سلول های پوشاننده رگ های خونی ، محافظت از کلسترول LDL (بد) در اثر اکسیداسیون و کاهش فشار خون می شود.

روغن زیتون کاملا طبیعی خالص و تصفیه نشده است ، بنابراین آنتی اکسیدان ها و سایر خواصی که باعث سلامتی آن می شوند را در خود نگه می دارد.

اطمینان حاصل کنید که روغن زیتون بسیار بکر را از یک منبع معتبر خریداری میکنید ، زیرا بسیاری از روغن های زیتون با روغن های ارزان تر مانند روغن ذرت و سویا مخلوط می شوند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x