فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 329

شرایط نگه داری انسولین در خانه و مسافرت !

در این مطلب به بررسی شرایط نگهداری انسولین در حالت معمول و استفاده روزانه و مسافرت با هواپیما و اتومبیل و جاهایی که باید از کیف یخ استفاده کنیم یا نکنیم می‌پردازیم

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد شرایط نگه داری انسولین در خانه و مسافرت، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می دهند :

برای حمل انسولین آیا نیاز به کیف یخ دارین ؟ جواب منفیه انسولین در دمای اتاق تا ۳۰ درجه حدوداً تا یک ماه میتونه که بدون تخریب شدن باقی بمونه و نیازی نیست که برای حمل اون از کیف یخ استفاده کنیم البته اگر باکس انسولین را داریم که در ماه‌های آینده قرار استفاده بهتری که آن را در یخچال قرار بدیم ولی انسولین مورد مصرفی روزانه مون رو میتونیم در دمای اتاق نگه داریم و مشکلی نخواهد داشت .

شرایط نگه داری انسولین در خانه و مسافرت !

نکته مهم این است که اگر که با هواپیما پرواز داشتیم حتماً باید که انسولین را داخل کابین هواپیما با خودمون ببریم و در قسمت بار نباید تحویل بدیم چون در قسمت بار ممکنه درجه حرارت تا منهای ۵۰ درجه کاهش پیدا کنه و باعث یخ زدن انسولین میشه و اگر انسولین یخ بزنه از خاصیت اون کاهش پیدا می‌کنه و از بین می‌ره .

همچنین ببینید:

دیابتی ها عسل طبیعی می تونن بخورن؟!

بنابراین عزیزان دیابتی حتما باید انسولین رو با خودشون در کیف دستی داخل کابین هواپیما ببرند .

اگر با اتومبیل مسافرت داشتیم باز باید دقت کنیم که انسولین را پشت شیشه اتومبیل قرار ندهیم خصوصاً در فصول گرم سال خصوصا در مناطقی که بسیار گرم است و اون باعث میشه که انسولین تخریب بشه و اگر که درجه حرارت بیرون خیلی بالا باشد که اون موقع مجبور میشیم که از کیف یخ استفاده بکنیم منتها انسولین را باید داخل یک پارچه بپیچیم و با یخ در تماس مستقیم نباشه .

چون اگر انسولین یخ بزنه باعث میشه که اثر اون کاهش پیدا کنه و تخریب بشه .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x