فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 416

آیا دیابتی ها میتوانند انجیر بخورند؟

انجیر، به دو شکل تازه و خشک مصرف می شود. شیرین و آبدار ، انجیر انباری از خواص مفید برای سلامتی است.سرشار از پتاسیم :انجیر میوه ای ایده آل برای افزودن به رژیم غذایی افراد مبتلا به فشار خون بالا است ...

آیا دیابتی ها میتوانند انجیر بخورند؟

انجیر یکی از غنی ترین منابع گیاهی است و دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی از جمله:

ویتامین A

ویتامین C

ویتامین K

ویتامین های گروه B

پتاسیم

منیزیم

فلز روی

فلز مس

منگنز

آهن

و همین به تنهایی یک دلیل عالی برای اضافه کردن آن به رژیم غذایی است.

همچنین ببینید:

آیا چغندر برای دیابت مفید است؟

آیا برای دیابتی ها خوردن انجیر بی خطر است؟

بخوانید تا بدانید که چگونه انجیر با وجود داشتن قند نسبتا زیاد برای حضور در رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت مناسب و بی خطر است.انجیر، به دو شکل تازه و خشک مصرف می شود. شیرین و آبدار، انجیر انباری از خواص مفید برای سلامتی است. سرشار از پتاسیم :انجیر میوه ای ایده آل برای افزودن به رژیم غذایی افراد مبتلا به فشار خون بالا است. انجیر همچنین منبع باورنکردنی کلسیم است. مصرف غذاهای حاوی کلسیم در رژیم غذایی شما می تواند به تقویت استخوانها و دندان هایتان کمک کند.

محتوای استثنایی فیبر موجود در انجیر نیز برای افرادی که حرکات روده شان مشکل دارد ، آن را به میوه ای عالی تبدیل می کند:فیبربه هضم غذا کمک می کند و باعث منظم شدن حرکات و عملکرد روده می شود.علیرغم داشتن قند نسبتاً زیاد ، انجیر برای جایگرفتن در رژیم غذایی افراد میتلا به دیابت ماده ی غذایی بی خطری به حساب می آید.متخصصین تغذیه  توضیح می دهند:  "انجیر دارای فیبر بسیار زیادی است و گرچه شیرین است ، اما این مقدار فیبر موجود در انجیر است که تضمین می کند که تمام قندها بلافاصله وارد سیستم بدن و جریان خون نخواهند شد. البته این به این معنا نیست که شما میتوانید تعداد زیادی از آنها را پشت سر هم میل کنید. برای یک فرد دیابتی ، ضروری است که اعتدال را تمرین کنید. "

انجیر منبع فوق العاده فیبر است. انجیر تازه که دارای پوستی لطیف وخمیری مایل به قرمز در درونش است ، می تواند یک میان وعده غذایی سالم باشد. طبق گفته USDA ، یک انجیر کوچک با قطر حدود ۱.۵ اینچ حاوی ۱.۲گرم فیبر است. انجیر بزرگ با قطر حدود ۲.۵ اینچ دارای ۱.۹ گرم فیبر است. خوردن غذاهایی که فیبر زیادی دارند ، برای افراد دیابتی بسیار مهم است. فیبر طولانی ترین زمان هضم را دارد. و از آنجا که به سرعت متابولیزه نمی شود ، باعث تنظیم بهتر قند خون در بدن میشود.

آنچه در این مطالعات گفته شده است(کنترل دیابت و قند خون):

در مطالعاتی که منتشر شده است ، نه تنها میوه ی درخت انجیر بلکه حتی برگ ها نیز در بهبود حساسیت به انسولین در موش های آزمایشگاهی مفید بوده اند. مطالعه دیگری بر روی حیوانات نیز منتشر شده است  که براساس آن ، عصاره انجیر اثرات خوبی در تعادل بخشیدن بر اسیدهای چرب خون و ویتامین ها دارد.سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیشنهاد کرده است که افراد می توانند از گیاهان سنتی برای کمک به درمان دیابت استفاده کنند. محققان به اثرات مثبت انجیر بر محافظت از کبد و کاهش گلوکز شاره کرده اند.

تحقیقات در مورد این موضوع بسیار محدود است. با این حال ، یک مطالعه کوچک که بر روی هشت شرکت کننده انجام شده است نشان داده است که بعد از دریافت عصاره برگ انجیر میزان گلوکز موجود در خون افراد پس از غذا کاهش یافته است.شرکت کنندگان در مطالعه همچنین هنگام استفاده از مکمل عصاره برگ انجیر به دریافت میزان  کمتری انسولین احتیاج داشتند.در مطالعه‌ای که بر روی موشهای صحرایی با دیابت نوع ۲ انجام شده است ، محققان دریافتند که عصاره برگ انجیر می تواند سطح انسولین را بهبود بخشد و سطح گلوکز خون را نیز کاهش دهد.محققان در یک مطالعه متفاوت بر روی موش های مبتلا به دیابت ، دریافتند که عصاره برگ انجیر می توانند تولید گلوکز در کبد را متوقف یا کند کند.

انجیر های تازه را برای مصرف انتخاب کنید:

 "انجیرهای تازه در مقایسه با انواع خشک شده آنها ، دارای کالری و قند کمتری هستند." به هر حال توصیه نمی شود که افراد دیابتی زیاد از میوه های خشک استفاده کنند زیرا میوه های خشک دارای  قند بیشتری هستند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

food.ndtv

medicalnewstoday

دیدگاه تان را بنویسید

 

x