فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 405

فواید پسته برای دیابتی ها

پسته دارای انرژی نسبتاً بالایی است ، اما حاوی مقادیر بسیار مناسبی از فیبر و چربیهای مفید نیز هست.به عنوان بخشی از یک مطالعه ، محققان بیش از ۴ هفته رژیم غذایی غنی شده از پسته را به شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲ دادند...

فواید پسته برای دیابتی ها

آجیل ها حاوی مقادیر زیادی چربی های مفید هستند.چربی های اشباع نشده موجود در آجیل طیف وسیعی از عملکردهای مهم مانند حمایت از رشد سلول و محافظت از اندام ها از جمله قلب را انجام می دهند.همچنین ، آجیل سرشار از پروتئین و حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی دیگر است که برای سلامت جسم مهم هستند ، از جمله:

فیبر

ویتامین ها ، مانند ویتامین E

فولات

تیامین

مواد معدنی مانند منیزیم و پتاسیم

کاروتنوئیدها

آنتی اکسیدان ها

فیتواسترول ها

همچنین ببینید:

خواص پسته برای سلامتی و مواد مغذی آن

با این حال ، هر نوع آجیلی برای مبتلایان به دیابت مناسب نیست. به عنوان مثال ، اجتناب از خوردن آجیل های نمکی برای افراد میتلا به بسیار مهم است زیرا نمک ممکن است خطر عوارض دیابت را افزایش دهد.پسته حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم است.براساس اعلام وزارت کشاورزی آمریکا (USDA) ، ۱ اونس یا تقریباً ۲۹ گرم پسته ی خام حاوی:

کالری: ۱۵۹

پروتئین: ۵.۷۲گرم

چربی: ۱۲.۸۵گرم

کربوهیدرات: ۷.۷۰گرم

فیبر: ۳.۰۰گرم

قند: ۲.۱۷ گرم

منیزیم: ۳۴میلی گرم

پتاسیم: ۲۹۱میلی گرم

فسفر: ۱۳۹میلی گرم

ویتامین B6: ۰.۴۸۲ میلی گرم

تیامین: ۰.۲۴۷میلی گرم

یک وعده پسته حدود۳۷ درصد از میزان مورد نیاز روزانه به ویتامین B-6  برای بزرگسالان را تأمین می کند.

ویتامین B-6 به ویژه در رابطه با متابولیسم پروتئین و رشد و نمو بدن نقش اساسی دارد.

پسته و دیابت

پسته دارای انرژی نسبتاً بالایی است ، اما حاوی مقادیر بسیار مناسبی از فیبر و چربیهای مفید نیز هست.به عنوان بخشی از یک مطالعه ، محققان بیش از ۴ هفته رژیم غذایی غنی شده از پسته را به شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲ دادند.آنها دریافتند که در این افراد نسبت HDL (کلسترول خوب) به نسبت LDL (کسترول بد) در مقایسه با گروهی که رژیم غذایی معمولی داشتند به طور قابل توجهی بهتر شده است. گروهی که در رژیم غذاییشان پسته قرار داشت، سطح تری گلیسیرید پایین تری داشتند که این خود نشان دهنده سلامت بهتر قلب است.

پسته برای تعادل قند خون مفید است.پسته از شاخص گلیسمی پایینی برخوردار است ، بنابراین بعد از خوردنش افزایش شدید قند خون اتفاق نمی افتد.در یک مطالعه کوچک ، محققان دریافتند که خوردن پسته هنگام خوردن یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات مانند نان سفید ، قند خون بالا را کاهش می دهد. محققان میگویند که این یکی از راه هایی است که آجیل باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود.همچنین یک مطالعه دیگر نشان می دهد که در افراد مبتلا به دیابت خوردن پسته به عنوان میان وعده برای قند خون ، فشار خون ، چاقی و التهابات مفید است.

همچنین ببینید:

لیستی از بهترین آجیل ها برای سلامتی

 

سایرفواید پسته چیست؟

۱. سرشار از مواد مغذی است

۲. کم کالری است

۳. سرشار از آنتی اکسیدان هاست

۴. برای سلامتی چشم مفید است

۵. برای سلامتی روده مفید است

۶. پروتئین زیادی برای گیاهخواران دارد

. برای کاهش وزن مفید است

۸. برای سلامتی قلب مفید است

۹. برای تعادل قند خون مفید است

۱۰. خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش میدهد

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

medicalnewstoday

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x