فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 282

پیشگیری، درمان و مدیریت کمردرد و گردن درد در دیابت!

مانند سایر عوارض دیابت ، کمردرد معمولاً با خود مدیریت خوب قابل پیشگیری است. همچنین می تواند توسط پزشکان درمان شود و با اقدامات خودمراقبتی مدیریت شود...

مانند سایر عوارض دیابت ، کمردرد معمولاً با خود مدیریت خوب قابل پیشگیری است. همچنین می تواند توسط پزشکان درمان شود و با اقدامات خودمراقبتی مدیریت شود. لازم نیست همه اینها را انجام دهید. فقط یکی دو مورد را انتخاب کنید که برای شما راحت به نظر میرسد.

پیشگیری، درمان و مدیریت کمردرد و گردن درد در دیابت!

۱. حرکت فیزیکی را افزایش دهید

"بی حرکت ماندن می تواند مضر باشد زیرا می تواند ماهیچه هایی را که از گردن شما پشتیبانی می کنند ، تجزیه کرده و در طولانی مدت گردن درد را افزایش دهد." بدون اینکه زیاده روی کنید ، از نظر جسمی فعال باشید. به عنوان مثال پیاده روی ، دوچرخه سواری یا شنا می تواند به قوی شدن عضلات کمر و گردن کمک کند. ورزش بدنی همچنین باعث آزاد شدن اندورفین ها که مواد شیمیایی طبیعی تسکین درد در بدن ما هستند بشود.

۲. عضلات پشت تان را بکشید

قبل از شروع روز و به طور دوره ای در طول روز ، عضلات کمر خود را کشیده تا از آنها در برابر آسیب محافظت کند و به آنها کمک کند تا با درد کمتری درگیر شوند. "سبک زندگی کم تحرک ، وضعیت بد بدن ، آسیب های قبلی درمان نشده و صندلی های نامناسب در محل کار ، خانه یا اتومبیل همه می توانند در ایجاد مشکل مزمن ستون فقرات ، که درد مزمن را به زندگی ما دعوت می کند نقش داشته باشند. " طولانی نشستن در یک مکان باعث افزایش کمر درد می شود ، به خصوص اگر صندلی ما را به جلو یا عقب فشار دهد. هر ۱۵ دقیقه یا بیشتر ، موقعیت خود را تغییر دهید یا برخی از کشش های ساده را در حالیکه روی صندلی نشسته اید انجام دهید. بهتر از آن این است که بلند شوید و یک دقیقه راه بروید.

همچنین ببینید:

تسکین درد سیاتیک با حرکات کششی

۳. استرس را کاهش دهید

وقتی تحت استرس هستیم ، تمایل داریم کم عمق تر نفس بکشیم و عضلات را منقبض تر نگه داریم"احساسات منفی مانند افسردگی ، اضطراب ، استرس و عصبانیت می توانند حساسیت بدن به درد را افزایش دهند." متخصصان پیشنهاد می کنند به موسیقی آرامش بخش یا یک صوت مدیتیشن گوش کنید. و تنفس عمیق را تمرین کنید. برای مقابله با استرس و افسردگی ، درمان یا یک گروه حمایتی را در نظر بگیرید.

۴. مدیتیشن را تمرین کنید

تحقیقات علمی متعدد نشان می دهد که "مدیتیشن تأثیر مثبتی بر مدیریت درد به طور کلی و درد مزمن کمر به طور خاص دارد." در یک مطالعه ، افراد دیابتی که در یک کلاس مدیتیشن ۸ هفته ای شرکت کردند ، مدیریت درد و توانایی عملکرد بهتری را گزارش کردند. مراقبه باعث می شود افراد نفس راحتی بکشند و ماهیچه ها را شل کنند. مدیتیشن همچنین می تواند سطح قند خون ناشتا را کاهش دهد.

۵. کنترل دیابت را بهبود ببخشید

محققان کلینیک مایو نوشتند که "احتمال درد مزمن کمر (CBP) ممکن است عدم کنترل مناسب دیابت بیمار افزایش یابد." افراد دیابتی که مبتلا به CBP بودند بیشتر مبتلا به فشار خون بالا بودند و در انها نوروپاتی (آسیب عصبی) بیشتر ، A1C بالاترو کلسترول بد نسبت به افرادی که کمردرد مزمن ندارند ، بیشتر بود. . بهبود رژیم غذایی ، ورزش بیشتر (دوباره!) را در نظر بگیرید و در مورد داروهایی برای این مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

۶. سیگار را ترک کنید

کلینیک کلیولند گزارش کرده است که احتمال بروز کمردرد در افراد سیگاری تقریباً سه برابر افراد غیر سیگاری است. نیکوتین موجود در سیگار برای مدتی درد را تسکین می دهد ، اما باعث حساسیت بیشتر اعصاب و افزایش درد با گذشت زمان می شود.

۷.مصرف الکل را کاهش دهید

همانند سیگار کشیدن ، الکل می تواند به طور موقت درد را تسکین دهد ، اما در خواب تداخل ایجاد می کند و با از بین رفتن اثراتش  احساس بدتری ایجاد می کند.

۸. حواس خود را از تمرکز بر درد بردارید

چیزی پیدا کنید تا ذهن خود را مشغول کنید. این چیز می تواند تماشای فیلم ، خواندن کتاب، رفتن به طبیعت ، دیدار با دوستان یا خانواده ، کار یا هر چیز دیگری باشد که تمرکز ذهن شما را از درد برمیدارد. احساس بهتری خواهید داشت ، اما در حین انجام این کار ، گاهی اوقات کشش را فراموش نکنید!

۹. کمی روی درد تمرکز کنید

آیا این پیشنهاد شما را متعجب می کند؟ اکثر متخصصان می گویند : "روی درد تمرکز نکنید" ، اما درد راهی است که بدن ما به ما می گوید چیزی اشتباه است. شاید توجه همان چیزی باشد که بدن از ما می خواهد.

همچنین ببینید:

دیسک گردن چیست؟ تشخیص و درمان

تونی برنهارد ، نویسنده کتاب های چگونه بیمار باشیم و چگونه خوب زندگی کنیم می نویسد: "بر احساساتی که درد را تشکیل می دهند تمرکز کنید. آیا سوختگی وجود دارد؟ آیا احساس نبض زدن وجود دارد؟ و یا سوزن سوزن شدن ؟ آیا درد شدیدتر و شدیدتر می شود؟ این جدا کردن و تفکیک احساسات "شکاف حسی" نامیده می شود. احساسات مختلف و مداوم در حال تغییر است.

من از این تکنیک بسیار استفاده می کنم. متوجه می شوم که وقتی روی آنها تمرکز می کنم درد و سایر علائم ناخوشایند مانند خارش کاهش می یابد. فقط برای مدت کوتاهی. لازم نیست خیلی روی یک نقطه بمانید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید