فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 78

تنهایی و تاثیر آن بر سیستم ایمنی شما!

با افزایش فاصله اجتماعی به دلیل شیوع کرونا ، بسیاری از ما ارتباط کمتری با خانواده ، دوستان و همکاران داریم. در حالی که فاصله اجتماعی می تواند به کاهش شیوع ویروس کرونا کمک کند...

با افزایش فاصله اجتماعی به دلیل شیوع کرونا ، بسیاری از ما ارتباط کمتری با خانواده ، دوستان و همکاران داریم. در حالی که فاصله اجتماعی می تواند به کاهش شیوع ویروس کرونا کمک کند ، اما متأسفانه این امر می تواند احتمال احساس انزوا و تنهایی و همچنین استرس ، اضطراب و افسردگی را افزایش دهد.

تنهایی و تاثیر آن بر سیستم ایمنی شما

تنهایی ، که در واقع احساس تنهایی است ، صرف نظر از میزان تماس اجتماعی ، می تواند تأثیرات زیادی بر سلامتی داشته باشد ، از جمله افزایش میزان :

مرگ زودرس

زوال عقل

بیماری قلبی و سکته مغزی

افسردگی ، اضطراب و خودکشی

وقتی تنها هستید ، سطح کورتیزول افزایش می یابد که می تواند سیستم ایمنی بدن را مختل کند ، و منجر به بروز مشکلاتی برای  سلامتی مانند التهاب و بیماری های قلبی شود که این مشکلات در بیماران دیابتی میتواند جدی تر باشد. راه های غلبه بر تنهایی عبارتند از:

رعایت یک برنامه منظم برای غذا خوردن ، خوابیدن ، کارهای خانه و …

فعال باشید ، یا با قدم زدن در محله خود یا تمرین با فیلم های موجود در YouTube.

گذراندن یک دوره آنلاین برای یادگیری مهارت جدید یا زبان جدید یا بازدید از موزه ها

ارتباط با خانواده و دوستان از طریق نامه نویسی ، تماس تلفنی یا گفتگوی ویدیویی.

صحبت با شخص دیگری که او هم در خانه تنها است با استفاده از برنامه هایی که به شما امکان می دهد با دیگران ارتباط برقرار کنید.

بصورت مجازی چندین روش وجود دارد که می توانید داوطلبانه و بدون بیرون رفتن از خانه خود به دیگران کمک کنید. برای ایده گرفتن از DoSomething.org دیدن کنید.

آماده شدن برای ماه های آینده زمستان می تواند از نظر جسمی و روحی به سلامت شما کمک کند .

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x