فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 256

ورزش عملکرد مغز را در افراد دارای اضافه وزن بهبود می بخشد!

یافته های جدید دانشگاه توبینگن آلمان نشان می دهد که فعالیت بدنی علاوه بر مزایای شناخته شده برای سلامت عمومی ، متابولیسم ، کنترل دیابت و خلق و خو ، باعث بهبود عملکرد مغز در افراد دارای اضافه وزن و چاقی می شود.......

یافته های جدید دانشگاه توبینگن آلمان نشان می دهد که فعالیت بدنی علاوه بر مزایای شناخته شده برای سلامت عمومی ، متابولیسم ، کنترل دیابت و خلق و خو ، باعث بهبود عملکرد مغز در افراد دارای اضافه وزن و چاقی می شود.

ورزش عملکرد مغز را در افراد دارای اضافه وزن بهبود می بخشد!

تحقیقات اخیر نشان داده است که افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند تمایل به مقاومت به انسولین در مغز و همچنین سایر اعضای بدن دارند. برای ارزیابی تأثیرات ورزش که به عنوان افزایش حساسیت به انسولین شناخته می شود بر عملکرد مغز ، محققان با ۲۲ بزرگسال کم تحرک با اضافه وزن یا چاقی تحقیقاتشان را انجام دادند. شرکت کنندگان برای ارزیابی حساسیت به انسولین قبل و بعد از یک برنامه تمرینی ۸ هفته ای ، شامل دوچرخه سواری و پیاده روی ، مورد اسکن مغز قرار گرفتند. آنها همچنین از نظر عملکرد شناختی (که به تفکر ، حافظه و حل مسئله مربوط می شود) ، خلق و خو و متابولیسم مورد ارزیابی قرار گرفتند.

اگرچه این برنامه ورزشی فقط به کاهش وزنی متوسط ​​منجر شد ، بعد از ۸ هفته عملکردهای خاص مغز با بهبود جریان خون در مناطق خاصی از مغز و افزایش حساسیت به انسولین مغز نرمال شد. در یک یافته ویژه و جالب مشخص شد که هرچه پیشرفت عملکرد مغز بیشتر باشد فرد چربی شکمی بیشتری در طول برنامه از دست می دهد. شرکت کنندگان همچنین از بهبود خلق و خو و تغییر کار خبر دادند که نشان دهنده بهبود عملکرد اجرایی مغز است.استفانی کالمن محقق ارشد این مطالعه گفته است: "نتیجه اصلی این است که ورزش عملکرد مغز را بهبود می بخشد." "و افزایش حساسیت به انسولین در مناطق مغزی مرتبط با دوپامین از طریق ورزش می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در کنار مزایایی مانند ایجاد روحیه و بهبود مهارت های شناختی در فرد کمک کند."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید