فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1342

علائم گرفتگی عروق پا در دیابتی ها!

گرفتگی عروق پا مشکلیه که اغلب افراد بالای ۵۰ سال به اون مبتلا میشوند و عواملی مثل دیابت در بروز اون موثر ست.افراد مبتلا به گرفتگی عروق پا در هنگام راه رفتن و یا فعالیت دچار پا درد و لنگیدن میشوند و ناچار به ایستادن هستن....

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد علائم گرفتگی عروق پا در دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

علائم گرفتگی عروق پا در دیابتی ها

گرفتگی پا همانطور که گفته شد، خیلی شایع هست یعنی نسبت به گرفتگی عروق قلبی و عروق مغزی، عروق پا خیلی شایع تر می باشد، علائم گرفتگی عروق پا به این صورت است که اکثر بیماران اظهار می‌کند وقتی که راه میروند با کوچکترین راه رفتن ۱۰۰ متر ۲۰۰ متر ، عضلات پشت ساق پا درد میگیرد،خیلی زود خسته می شوند، مجبور هستند چند دقیقه استراحت کنند تا خونرسانی به پاها انجام شود تا مجدداً بتوانند، راه بروند. 

علائم گرفتگی عروق پا در دیابتی ها!

 

کسانی که گرفتگی های شدیدتری دارند، حتی ممکن است موقع راه رفتن درجاتی از لنگش پا را هم داشته باشند، یعنی مجبور شوند پاهایشان را به زمین بکشند.

یک علامت خیلی مهم دیگری که ممکن است ناشی از گرفتگی عروق پا باشد،  زخم هایی ست که  اصطلاحاً به آنها زخم دیابتیک یا دیابتیک فوت گفته میشود که به خاطر گرفتگی عروق است. 

همچنین ببینید:

گرفتگی عضلات ساق پا؛ دلایل و درمان

وقتی که درمان‌های لازم روی زخم ها انجام شود و به درمان جواب ندهند ، مثل: آنتی بیوتیک یا درمان‌های زخم، که جواب نمیدهند، برای آنها اقدامات اینترونشن را انجام می‌دهیم عروق پای آنها را بررسی می‌کنیم و اگر لازم باشد عروق را با بالون یا استنت باز می کنیم تا مجدداً جریان خون به پاها برقرار بشود و زخم شروع به بهبود کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x