فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 72

بررسی شیوع دیابت در نژادهای مختلف!

جامعه آمریکایی آفریقایی : دیابت یکی از جدی ترین مشکلات مربوط به سلامتی است که جامعه آمریکایی آفریقایی تبار امروز با آن روبرو است. و در مقایسه با جمعیت عمومی ، آفریقایی آمریکایی ها بطور نامتناسبی تحت تأثیر دیابت قرار دارند...

جامعه آمریکایی آفریقایی : دیابت یکی از جدی ترین مشکلات مربوط به سلامتی است که جامعه آمریکایی آفریقایی تبار امروز با آن روبرو است. و در مقایسه با جمعیت عمومی ، آفریقایی آمریکایی ها بطور نامتناسبی تحت تأثیر دیابت قرار دارند.

بررسی شیوع دیابت در نژادهای مختلف

جامعه لاتین و هیسپانیک : دیابت یک مشکل جدی بهداشتی در جامعه لاتین است ، جایی که میزان دیابت تقریباً دو برابر سفیدپوستان غیر لاتین است. تقریباً ۱۳٪ از جمعیت اسپانیایی / لاتین در ایالات متحده با دیابت زندگی می کنند.

جامعه AANHPI:  آمریکایی های آسیایی بومی هاوایی و جزیره ای از اقیانوس آرام (AANHPI) در مقایسه با قفقاز آمریکایی ها در معرض خطر ابتلا به دیابت در اثر الا بودن میزان  BMI  هستند. طبق آمار دیابت آمریکایی آسیایی در Joslin ، آمریکایی های آسیایی با BMI ۲۴ دارای  اضافه وزن و در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ محسوب می شوند.

جامعه بومیان آمریکایی هندی / آلاسکایی: این جامعه با تقریباً ۱۵ ٪ ، سرخپوستان آمریکایی و بومیان آلاسکا بالاترین شیوع دیابت را بر اساس سن را در میان تمام گروه های نژادی و قومی ایالات متحده دارد.

جامعه بزرگسالان مسن : دیابت به طور نامتناسبی افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد. تقریباً ۲۵ ٪ آمریکایی های بالای ۶۰ سال مبتلا به دیابت هستند ، و پیری جمعیت ایالات متحده به عنوان یکی از محرک های اپیدمی دیابت شناخته شده است.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x