فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 70

با آموزش روان برای مدیریت دیابت آشنا شویم!

استانداردهای ملی آموزش و پشتیبانی خود مدیریت دیابت در سال ۲۰۱۷، اهمیت کنترل مادام العمر دیابت را به ما یادآوری می کند...

استانداردهای ملی آموزش و پشتیبانی خود مدیریت دیابت در سال ۲۰۱۷، اهمیت کنترل مادام العمر دیابت را به ما یادآوری می کند. این دستورالعمل ها توسط گروه ویژه بازبینی استانداردها ، نقش اساسی تیم آموزش مدیریت و پشتیبانی خود مدیریت دیابت (DSMES یا DSME) را بیان می کنند.

با آموزش روان برای مدیریت دیابت آشنا شویم!

در میان اعضای این تیم مربیان حرفه ای دیابت از صنعت بهداشت و درمان ، متخصصان حرفه ای آموزش دیده مانند کارکنان بهداشت جامعه ، روانشناسان و مربیان حاضر هستند. این افراد با هم یک مشارکت چند جانبه ایجاد می کنند که می تواند آموزش روانشناختی لازم را برای توانمند سازی شما در مدیریت بهتر دیابت فراهم کند.

آموزش روان چیست؟

آموزش روان مسئول ارائه اطلاعاتی منظم ، مرتبط و گسترده در مورد وضعیت پزشکی شما می باشد. اطلاعات از طریق کلینیک، پزشک مراقبت های اولیه یا وب سایت های گروه های حرفه ای آموزش دیابت قابل دسترسی است. چنین برنامه هایی جامع است و در تمام مراحل سفر شما در دیابت ، از تشخیص و ادامه تا درمان و مدیریت خود ، پشتیبانی می کند.

یک برنامه آموزش روان خوب ، بیش از اطلاعات خاص بیماری را در اختیار شما قرار می دهد. این به شما در داشتن اطلاعات مربوط به سبک زندگی مانند نکات آشپزی نیز اطلاعات میدهد تا به شما کمک کند رژیم خود را تغییر دهید. این برنامه همچنین ممکن است فرصتی را برای شما فراهم کند تا دوستان و خانواده خود را درگیر کنید. شبکه پشتیبانی شما می تواند از آگاهی بیشتر در مورد شرایط شما بهره مند شود و برنامه های آموزش روان می توانند به آنها در زمینه فراگیری موثرترین روشهای کمک به شما کمک کنند. این برنامه همچنین ممکن است راهنمایی هایی در مورد نحوه برقراری ارتباط با شبکه پشتیبانی و آموزشش به شما ارائه دهد.

چگونه آموزش روان می تواند انسان را راهنمایی کند

چگونه آموزش روان می تواند خود مدیریت را هدایت کند؟

طبق گفته بورلی آدلر ، یک روانشناس بالینی و مربی دیابت که در سال ۲۰۱۶ جایزه کارآفرین برتر دیابت را دریافت کرده است ، آموزش روان می تواند از بسیاری جهات به افراد دیابتی کمک کند. "آموزش روان می تواند خود مدیریت دیابت را بهبود بخشد و انگیزه را برای داشتن یک نقش فعال در درمان دیابت تقویت کند. آموزش روان می تواند مشکلاتی را که افراد دیابتی ممکن است در رابطه با تأثیر (احساسات) ، شناختها (افکار) ، رفتارها (اعمال) و روابط با دیگران داشته باشند ، برطرف کند. "

برخی از مباحث آموزش روان می تواند شامل موارد زیر باشد:

• تغذیه سالم (شمارش کربوهیدرات ، مصرف الکل) ؛

• مداخلات مربوط به سبک زندگی (رژیم های ورزشی ، نکاتی برای سفر).

• مسائل مربوط به سلامت روان (نحوه مقابله با انکار ، عصبانیت ، اضطراب ، افسردگی / پریشانی دیابت و پذیرش).

آدلر می گوید که هدف وی کمک به افراد دیابتی در یادگیری مهارت های مدیریتی ، حل مسئله ، بازسازی شناختی و مدیریت استرس است. وی گفته است: "هدف من این است که بیماران احساس کنند توانایی مدیریت مراقبت از خود را دارند. من همچنین به آنها در مورد خود شفقت ، که در ادبیات نشان داده شده است برای ایجاد رفاه بیشتر ، A1C پایین تر و کاهش درگیری ها در تمام رفتارهای خودمدیریتی ، از جمله مراقبت از رژیم غذایی و فعالیت بدنی ، به آنها می آموزم. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x