فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 69

جلوگیری از خشکی پوست دیابتی!

جان آنتونی ، دکتر ، متخصص پوست در کلینیک کلیولند ، فکر می کند چیزی در کمین پوست یا DNA افراد دیابتی است که آنها را مستعد خشکی پوست می کند...

جان آنتونی ، دکتر ، متخصص پوست در کلینیک کلیولند ، فکر می کند چیزی در کمین پوست یا DNA افراد دیابتی است که آنها را مستعد خشکی پوست می کند. به گفته وی ، تحقیقات نشان می دهد که به طور کامل ۲۶ درصد از افراد مبتلا به دیابت از "مشکلات خشکی پوست" مختلف رنج می برند. و به نظر او این مساله ای رمز آلود است و دلیل دقیق آن هنوز مشخص نیست.

جلوگیری از خشکی پوست دیابتی!

اما از نظر دکتر لورن لوی از دانشکده پزشکی ییل و متخصص بیماری های پوستی مربوط به دیابت ، این مساله اصلاً رمزآلود نیست. برای او پاسخ ساده است. او فکر می کند که خشکی پوست ۱۰۰ درصد ناشی از هایپرگلیسمی است (افزایش قند خون در دیابت کنترل نشده) با بیان اینکه: " هایپرگلیسمی باعث کم آبی بدن می شود".

در همین حال ارین کلی ، مشاور و متخصص دیابت (CDE) ، که در مرکز دیابت جوسلین هاروارد کار می کند ، چندان مطمئن نیست. او می گوید: "ما پوست خشک را در همه بیماران می بینیم. نمیتوان به سادگی گفت که پوست خشک ناشی از هایپرگلیسمی است. با در نظر گرفتن سایر عوامل ، تشخیص دلیل آن خیلی سخت است. "

بنابراین انتخاب خود را انجام دهید ، اما جدا از علت خشکی دست و خارش لب ها و ترک لب ها ، به هر حال شما باید مشکل را برطرف کنید ، چراکه خشکی پوست می تواند به یک بمب ساعتی خطرناک برای افراد دیابتی تبدیل شود.

همچنین ببینید:

نکات مراقبت های پوستی در شب

جلوگیری از خشکی پوست دیابتی

گرچه به نظر نمی رسد در مورد دلایل خشکی پوست در افراد دیابتی توافق چندانی وجود داشته باشد ، اما متخصصانی که با آنها گفتگو کردیم توافق جهانی دارند که چگونه از این بیماری جلوگیری کنید. توصیه شماره یک آنها استفاده از محصولات مراقبت از پوست بدون عطر است. البته بر اهمیت کنترل قند خون به عنوان اولین قدم برای جلوگیری از خشکی پوست تأکید می کنند ، اما بعد از آن ، توصیه می کنند از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید و این نکته دیگری است که اتفاقا همه متخصصان در مورد آن توافق دارند.

آنها می گویند بیماران همچنین باید از آنچه آنرا حمام طولانی مدت میشناسیم ، اجتناب کنند و خاطرنشان میکنند: بسیاری از افراد دارای پوست خشک دو تا سه بار در روز استحمام می کنند و در واقع ، استحمام مکرر باعث خشک شدن بیشتر پوست می شود. آنها همچنین به بیماران توصیه می کنند هنگام استحمام از اسکراب ها استفاده نکنند و پس از حمام و خشک شدن از کرم یا لوسیون برای مرطوب کردن پوستشان استفاده کنند.

متخصصان چربی های سرامید را برای کمک به بازگرداندن عملکرد سد پوستی و مرطوب کننده ها برای جذب رطوبت و را توصیه می کنند. نسخه آنها برای جلوگیری از خشکی پوست استفاده از کرم ها دو بار در روز است و همچنین به عقیده ی آنها استفاده از این کرم ها درست بعد از دوش گرفتن فواید زیادی دارد.

همچنین ببینید:

درمان خانگی خشکی پوست

علاوه بر درمان های مستقیم پوست ، متخصصان توصیه می کنند که افراد دیابتی استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده در ماه های زمستان را برای اضافه کردن مقداری رطوبت به هوای خانه  ودر نتیجه کمک به حفظ رطوبت پوستشان در نظر بگیرند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x