فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1089

خواص فوق العاده بامیه برای دیابتی ها

اگر شما از افرادی هستید که خیلی سخت سیر می‌شوید و یا در رژیم کاهش وزن دنبال این هستید که چیزی بخورید که دیرتر گرسنه بشوید...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد فواید بامیه برای دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

اگر بخواهم به شما یک ماده غذایی معرفی کنم که با ۱۰۰ گرم آن شما فقط ۳۳ کالری انرژی دریافت کنید و هفت گرم کربوهیدرات دریافت کنید، اما در عین حال مقدار خیلی خوبی از نیازتان به ویتامین سی، مقدار خیلی خوبی از نیازتان به ویتامین K، مقدار خوبی ویتامین A، فولات و B6 را تامین می‌کند.

خواص فوق العاده بامیه برای دیابتی ها

ضمن اینکه ترکیبات آنتی اکسیدانی خوبی هم دریافت کنیم و فیبر بالایی هم داشته باشد، آن ماده غذایی قطعاً بامیه است.

بامیه در رژیم افراد دیابتی مخصوصاً اگر دچار یبوست هستند خیلی به آن‌ها کمک می‌کند.

همچنین ببینید:

اهمیت غربالگری در بیماران دیابتی

در واقع فیبری که در بامیه وجود دارد، هم به کاهش کلسترول کمک می‌کند هم به بهبود یبوست فوق‌العاده کمک کننده است، هم به کاهش فشار خون شما می‌تواند کمک کند.

بامیه یک ترکیبی است که خطر ایجاد لخته خون و سکته های قلبی را کنترل می‌کند، برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی ترکیبات مفیدی را دارد و یک خاصیت خوب دیگر آن، ایجاد احساس سیری بلند مدت است.

اگر شما از افرادی هستید که خیلی سخت سیر می‌شوید و یا در رژیم کاهش وزن دنبال این هستید که چیزی بخورید که دیرتر گرسنه بشوید، بامیه خیلی به شما کمک می‌کند.

همچنین ببینید:

قرص سماگلوتید چیست؟ برسی عوارض و ویژگی های آن

خیلی از افراد در سبد غذایی‌شان بامیه وجود ندارد و ذائقه آنها نیست اما این خواصی که یاد گرفتید را برای افراد غیر دیابتی هم بفرستید، و به خانم های باردار هم اطلاع بدهید، در مورد کسانی که ریسک کنسر و اذیت‌های پیش سرطانی هستند بهشون اطلاع بدهید، بامیه واقعاً یک ماده غذایی خوب در سبد غذایی می‌تواند باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x