فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1008

دیابتی ها چقدر از پنیر پیتزا استفاده کنند؟

دیابتی های عزیز نباید فکر کنند چون دیابت دارند باید غذای مریض بخورند ، اتفاقاً باید غذای خوشمزه و خوب بتوانند تهیه کنند ولی ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه دیابتی ها چقدر از پنیر پیتزا استفاده کنند؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

در ارتباط با مصرف پنیر پیتزا سوال کردید که آیا مصرف پنیر پیتزا نسبت به سایر پنیرها برای ما ضرر بیشتری دارد و محدودیت در میزان مصرف پنیر پیتزا باید به چه میزان باشد ، و ما در طی هفته چقدر می‌توانیم از این پنیر استفاده کنیم ؟

دیابتی ها چقدر از پنیر پیتزا استفاده کنن ؟

وقتی می‌خواهیم نوع پنیر مصرفی را انتخاب کنیم چیزی که به آن توجه باید بکنیم میزان چربی هست که آن پنیر به شما می‌دهد و میزان نمکی که همراه آن دارد به شما اضافه می‌شود .

آن چیزی که در ساختار پنیر های پیتزا هست معمولاً چهار نوع پنیر در آن استفاده می‌شود ، پنیر چدار ، پنیر موتزارلا ، پنیر پارمزان ، پنیر پروبولو و پنیرهای متنوع با میزان کش آمدگی های متفاوتی که شما می‌بینید محصول پروسس های مختلفی هستند که از طریق ترکیب این پنیرها بدست می‌آیند .

همچنین ببینید:

تزریق کورتون ها باعث افزایش قند خون میشه؟

برای ما مهم چه چیزی است ؟

مهم این است که میزان انرژی دریافتی ما از چربی ها بیشتر از ۳۰ درصد انرژی روزانه ی ما نباشد و برامون مهم این است که از این میزان بیش از ۱۰ درصد چربی دریافتی ما از طریق چربی‌های اشباع نباشد .

مشکل ما در مورد مصرف پنیر پیتزا اینجاست که اگر ما امروز پنیر پیتزا استفاده می‌کنیم ، دیگر همراه آن مصرف گوشت‌های پرچرب ، احیانا سوسیس و کالباس در کنار این پنیر پیتزا یا در وعده صبحانه باز مصرف پنیر زیاد را نداشته باشیم ، یعنی پنیر پیتزا در حدی استفاده کنیم که در واقع بیش از ۱۰ درصد چربی اشباع روزانه ما نشود و در کنار آن ما از سبزیجات هم استفاده بکنیم، نمک زیاد هم نداشته باشیم ، این ضرری برای شما ندارد اگر در حد دو سه بار در هفته به اندازه یک مشت استفاده بشود .

ولی در آن روز شما نمی‌توانید در صبحانه تان از پنیر پرچرب استفاده کنید ، یا مقدار زیادی پنیر استفاده کنید، یک جایگزین دیگر برایش می‌گذاریم یا در آن روز دقت می‌کنیم که میزان مصرف گوشت قرمز شما کمتر باشد ، پس بحث ، بحث نوع چربی در این پنیرها است که عمدتاً از نوع چربی اشباع است و نمکی هست که می‌تواند همراه آن باشد .

همچنین ببینید:

قندم از حالت عادی بیشتر بود چیکار کنم؟

شما دیابتی عزیز که حفظ سلامت قلب و عروق و کنترل فشار خونتان و چربی در کنار قند برای ما اهمیت دارد ، همواره در انتخاب پنیر ها از پنیر پیتزا ، از پنیر پیتزا های کم چرب و کم نمک تر استفاده کنید ، میزان آن در حد یک مشت ، دو مشت تا نهایتاً سه مشت در طی هفته اشکال ندارد ، ولی سعی کنید باز در آن روز از محصولات لبنی پرچرب دیگر و یا گوشت های پرچرب استفاده نکنید .

در مسئله پنیر پیتزا شاید خود آن پنیر پیتزا خیلی مسئله نباشد، مسئله این است که پنیر پیتزا همراه می‌شود مثلاً با گوشت چرب ، یا پمپ پنیر هایی که این روزها روی همبرگر ها خیلی باب شده است که اضافه می‌شود و بعد در کنار مقدار زیادی سیب زمینی و یا نوشیدنی هست که پنیر پیتزا تبدیل به یک فاجعه می‌شود. ولی اگر شما حتی یک لازانیای گیاهی استفاده کنید مثل ترکیب اسفناج و قارچ داشته باشد دیگر سس پرچرب بهش اضافه نکنید و کمی پنیر پیتزا بزنید هیچ مشکلی ندارد .

ما همیشه می‌گوییم شما نباید فکر کنید چون دیابت دارید باید غذای مریض بخورید ، اتفاقاً باید غذای خوشمزه و خوب بتوانید تهیه کنید ولی باید در انتخاب نوع پنیر پیتزا و میزان پنیر پیتزا هوشمندانه برخورد کنیم .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x