فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 960

خوردن سبزی باعث کاهش قند خون میشود؟

اگر ما می‌توانیم یک گلدان کوچکی داشته باشیم درش مقداری تره، ریحان، جعفری، کرفس و اگر بتوانیم شوید را بگذاریم و مرتب آنها را در برنامه غذایی داشته باشیم و ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه خوردن سبزی باعث کاهش قند خون میشه؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

یکی از عادت‌ های غذایی خوب در سفره غذایی ایرانی‌ ها وجود سبزی خوردن است.

اگر چه این روز ها یک مقدار کمتر از قبل شده استفاده از سبزی خوردن اما اگر در یک فرد دیابتی بدونه که شواهد علمی قوی مبنی بر ارزش غذایی بالایی که در این سبزی خوردن ها برای کاهش قند خون وجود دارد، که فکر می‌کنم راهکار های خوبی را برای اینکه دسترسی مدام و خوب به سبزی خوردن سالم داشته باشید را حتماً برای خودتان تدبیر می‌کنید.

سبزی خوردن باعث کاهش قند خون میشه!

حتی اگر به سادگی استفاده از باکس های سبزی خوردن در ایوان منزلتان باشد.

یکی از سبزیجاتی که خیلی خوب هست شوید هست، شوید چه به صورت تازه چه به صورت خشک و حتی به صورت تخم شوید شواهد علمی نشان می‌دهند به کنترل قند خون کمک می‌کند، معمولا شوید رو حتی برای صبحانه در کنار پنیر برای یک فرد دیابتی قرار می‌دهند. غذا هایی مثل شوید پلو با دارچین بسیار مفید هستند. افزودن شوید تازه مخصوصاً به ماست برای یک فرد دیابتی همیشه لحاظ می‌شود.

همچنین ببینید:

خواص کلم قمری برای سلامتی و ارزش غذایی آن

سبزی بعدی جعفری هست، جعفری هم یکی از سبزیجاتی هست که مصرف اون از وعده‌ی ظهر به بعد معمولاً در برنامه غذایی یک فرد دیابتی عالی می‌شود، مثلا اگر شما خورشت کرفس دارید به همراه جعفری زیاد باشه بسیار برای فرد دیابتی غذای عالی هست و حتی تو ماکارونی ما می‌تونیم جعفری را به مقدار زیاد اضافه کنیم، در خورش های مختلف دیگری هم جعفری داریم، در آش‌های ما هم جعفری وجود دارد.

سبزی خوردنی بعدی ریحان است که دوست داریم از وعده صبحانه در مواقعی که در دسترس هستند حتماً در وعده غذایی فرد دیابتی بگنجانیم.

سبزی خوردن بعدی تره هست، تره اثر فوق‌العاده جالبی رو مطالعات و کنترل قند خون نشان می‌دهد، بنابراین کوکو تره به همراه مخصوصاً کینوا یکی از وعده‌ های غذایی هست که برای فرد دیابتی خیلی می‌پسندیم استفاده از تره در انواع آش های ما هم به وفور وجود دارد.

علاوه بر همه‌ی اینها شاهی هست، شاهی هم جزو سبزیجاتی است که شواهد علمی مبنی بر اینکه به کنترل قند خون کمک می‌کنه داریم، پس اگر ما می‌توانیم یک گلدان کوچکی داشته باشیم درش مقداری تره، ریحان، جعفری، کرفس و اگر بتوانیم شوید را بگذاریم و مرتب آنها را در برنامه غذایی داشته باشیم و بالاخره در یکی از برنامه‌ های صبحانه، ناهار و شاممان اینها را به صورت روتین و مرتب بگنجانیم با هزینه خیلی کمی کمک می‌کنیم به اینکه قند خونمون تنظیم بهتری داشته باشد.

همچنین ببینید:

میوه های ممنوعه برای دیابتی ها

در مورد افرادی که باردار هستند مصرف یک سری از سبزیجات خیلی جای سوال هست و در فضای مجازی هم نکات زیادی گفته می‌شود که اینها باعث سقط می‌شوند؟ اگر یک خانمی که دیابت دارد در واقع می‌خواهد از این سبزیجات استفاده کند باید بدانیم که مصرف متعادل آن ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و در واقع خطری برای جنین آنها ندارند و آن چیزی که در واقع مسئله ایجاد می‌کند شاید در واقع دم کرده این ها هست و مصرف تخم اینها هست و یا عرقیجاتی هست که از این سبزیجات گرفته می‌شوند ولی خوردن این‌ ها به صورت تازه و یا کمی پودر شده همراه ماست در وعده غذایی بدون اشکال است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x