سایت دیابتی پلاس
کد خبر: 886

تومور مثانه چیست؟ علائم و راه های درمان

با دیده شدن خون در ادرار باید به پزشک مراجعه کرد که مشخص شود، که دلایل خوش خیم هست یا جزء دلایلی است که ممکنه یک دلایل بدخیم یا یک تومور در بین باشه ..

تومور مثانه 

دکتر محسن وریانی 

متخصص اورولوژی، جراح کلیه 

تومور مثانه

ما بارها برخورد کردیم با بیمارانی که اینها وقتی رسیدن به ما، ما دیدیم که مثلا یه تومور بزرگی در مثانه دارن.

ولی شرح حالی که از اینا می‌گیریم، توی شرح حالشون میگن در طی چند ماه گذشته، در طی شاید یکی دو سال گذشته ما به طور گه گاهی خون در ادرار می‌دیدیم یا وجود لخته خون در ادرار می‌دیدیم.

همچنین ببینید:

آیا می‌توان از آلوئه ورا برای تقویت مردان استفاده کرد؟

ولی به دلیل این عدم آگاهی، یعنی فکر می‌کردند که خب وجود خون در ادرار ممکنه نشانه مهمی نباشد به پزشک مراجعه نمی‌کردند.

وجود خون در ادرار می‌تونه حکایت از یه عفونت داشته باشه، یعنی اینها چیز هایی هستند که قابل جبران ممکنه باشه یا ممکنه حکایت از وجود سنگ داشته باشه.

یعنی به دنبال مصرف بعضی از دارو ها باشد یا به دلیل وجود بعضی از بیماری‌ هایی که بیماری‌ های بدخیم در بدن نیستند، ممکنه به دلیل اینها باشه ولی گاهی اینها ممکنه نشانه وجود یک تومور در مثانه در حالب یا در کلیه باشد.

پس خیلی مهمه که ما، در هر سنی اگر وجود خون در ادرار به اصطلاح مسجل شد برای این فرد، حتماً باید به پزشک مراجعه کنه. یا اگر در آزمایشگاه دیده شد، چون گاهی هم راه دفع لخته‌ی خون روشن هست و گاهی هم در آزمایشگاه دیده میشه.

همچنین ببینید:

چه عواملی باعث بلوغ زودرس یا تاخیر بلوغ در دختران و پسران می‌شود؟

پس اگر وجود خون در ادرار بود حتما باید به پزشک مراجعه کنند و بررسی باید بشه که آیا جزء دلایلی است که دلایل خوش خیم هست یا جزء دلایلی است که ممکنه یک دلایل بدخیم یا یک تومور در بین باشه.

منبع: برنامه طبیب

دیدگاه تان را بنویسید

 

سایت دیابتی پلاس

پربازدید ها