فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 810

کاهش رسوبات چربی با عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن خطوطی از بدن را از بین می برد و رسوبات چربی را از بین می برد که با رژیم و ورزش تغییر نمی کند...

لیپوساکشن خطوطی از بدن را از بین می برد و رسوبات چربی را از بین می برد که با رژیم و ورزش تغییر نمی کند. محبوب ترین شکل لیپوساکشن و همچنین رایج ترین روش زیبایی در ایالات متحده لیپوساکشن تومسی است که نسبت به لیپوساکشن سنتی موثرتر ، ایمن تر و دردناک تر است و زمان بهبودی آن سریعتر است. این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
کاهش رسوبات چربی با عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن تومسن می تواند با خیال راحت چربی را از تقریبا تمام قسمت های بدن ، از جمله صورت ، گردن ، چانه ، پستان ، معده ، باسن ، پهلوها ، پشت ، ران داخلی و خارجی ، باسن ، زانوها ، ساق پا و مچ پا پاک کند. برای از بین بردن لیپوماها یا تومورهای چربی خوش خیم و درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و بزرگ شدن سینه های زن و مرد استفاده می شود.

همچنین ببینید:

چه زمانی پزشک دارو های ضد انعقاد تجویز می‌کند

آماده سازی

اگر قصد لیپوساکشن تومس دارید ، با یک جراح پوست یا جراح پلاستیک ملاقات خواهید کرد تا اهداف خود را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا لیپوساکشن تومس بهترین روش برای پاسخگویی به نیازهای شما است. جراح نواحی مورد نظر شما را به صورت کانتور بررسی می کند. معاینه کامل بدنی انجام خواهد شد. عکس ها قبل و بعد از عمل گرفته می شوند.

شما در مورد سابقه پزشکی خود ، از جمله جراحی های قبلی ، مشکلات سلامتی حال و گذشته ، داروها ، و همچنین مکمل های غذایی و گیاهی که مصرف می کنید یا مدتی مصرف کرده اید ، صحبت خواهید کرد.

اگر تصمیم دارید لیپوساکشن تومس انجام دهید ، پزشک دستورالعمل های خاصی به شما می دهد تا قبل از جراحی آنها را دنبال کنید. وی داروهایی را که شما به طور منظم مصرف می کنید ، از جمله مکمل های غذایی و گیاهی ، مرور می کند و به شما می گوید که چه وقت مصرف آنها را قبل از جراحی قطع کنید.

سایر دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • اگر سیگار می کشید ، حداقل دو هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید ، زیرا سیگار کشیدن می تواند مانع ترمیم زخم شود.
  • برای جلوگیری از موهای داخل شده ، موهای نزدیک به نواحی که در روز جراحی قرار دارند را اصلاح نکنید یا آنها را از بین نبرید.
  • شب قبل از عمل بعد از نیمه شب چیزی نخورید و ننوشید. در صورت نیاز به مصرف داروهایی که توسط پزشک تأیید شده اند ، آنها را با یک جرعه کوچک آب مصرف کنید.
  • لباس های گشادی بپوشید که در قسمت جلوی آن باز می شود یا به راحتی می توانید آن را از بالای سر جدا کنید.

روش

محلولی حاوی داروی بی حسی و داروی محلی به نام اپی نفرین به مناطق هدف رسوبات چربی بیش از حد تزریق می شود. این محلول لایه چربی پوست را پر کرده و باعث تورم و سفت شدن آن می شود و به جراح این امکان را می دهد که هنگام کانتور کردن ناحیه کنترل بهتری داشته باشد. این محلول همچنین باعث کوچک شدن موقت رگ های خونی می شود ، در نتیجه از دست دادن خون تا حد زیادی کاهش می یابد و کبودی ، تورم و درد بعد از عمل کاهش می یابد.

همچنین ببینید:

بهداشت خواب خود را بهبود ببخشید

بعد از تزریق محلول ، جراح یک برش کوچک در پوست ایجاد می کند و یک کانولا – یک لوله کوچک و لاغر که به دستگاه شبیه خلا متصل است وارد لایه چربی می کند. با استفاده از حرکات رفت و برگشت ، چربی از طریق لوله به سیستم جمع آوری استریل مکش می شود. سپس از لباس فشرده سازی الاستیک استفاده می شود تا به پوست کمک کند و بهبود یابد.

بهبود

بی حسی موضعی تزریق شده در بافت چربی پس از جراحی حدود 24 ساعت طول می کشد. این امر درد پس از عمل را به شدت کاهش می دهد. با از بین رفتن این مشکل ، بیشتر بیماران ناراحتی هایی را تجربه می کنند که معمولاً با Tylenol کنترل می شود.

اکثر بیماران هوشیار بوده و قادر به عملکرد بدون حالت تهوع یا گرگرفتگی نیستند. پیاده روی بلافاصله پس از عمل تشویق می شود تا بهبود را بهبود بخشد. شما می توانید سه تا هفت روز پس از عمل ، ورزش را از سر بگیرید. اگر شغل شما شامل کار جسمی سنگین نباشد ، احتمالاً می توانید ظرف چند روز به کار خود برگردید.

در طی چند روز بیشتر تورم کاهش می یابد. اگرچه طی یک تا دو هفته بهبود مشاهده خواهید کرد ، اما حداقل سه تا چهار ماه و در بعضی موارد تا شش ماه طول می کشد تا فواید کامل درمان را ببینید.

خطرات

مثل همه جراحی ها ، لیپوساکشن تومس هم فواید و هم خطرات دارد. عوارض نادر و به طور معمول جزئی است. شایع ترین آن شامل بی نظمی ، برآمدگی ، گودی ، شل شدن پوست ، بی حسی ، عفونت و زخم است. در صورت وقوع ، در اکثر موارد به راحتی اصلاح می شوند .

فراوانی عوارض هنگامی که توسط جراح پوست یا جراح پلاستیک واجد شرایط و آموزش دیده انجام شود ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x