فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1761

آرد نارگیل و فواید بی‌ نظیر آن برای بدن

برای تهیه آرد نارگیل ابتدا شیر داخل نارگیل را خارج کرده، گوشت آن را خشک نموده و سپس آسیاب می کنند. آرد نارگیل در زمینه سلامت قلب، کاهش سطح قند خون، بهبود هضم و دیگر موارد مفید است. آرد نارگیل نسبت به دیگر آردها دارای کربوهیدرات کمتری است. آرد نارگیل در انواع غذاها، دسرها، کیک ها، نان های خانگی و سنتی و دیگر موارد کاربرد دارد...

کاربرد آرد نارگیل

آرد نارگیل در میان افراد با مصرف کربوهیدرات پایین و کسانی که اختلالات مرتبط با گلوتن دارند محبوب است. آرد نارگیل علاوه بر مشخصات تغذیه ای چشمگیر، ممکن است فواید متعددی را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ارائه دهد. این موارد شامل بهبود ثبات قند خون، هضم و سلامت قلب است.

آرد نارگیل و فواید بی‌ نظیر آن برای بدن

 

آرد نارگیل چیست؟

آرد نارگیل از نارگیل خشک و آسیاب شده تهیه می شود. پودر سفید حاصل شبیه به آرد تهیه شده از غلات مانند گندم است با این تفاوت که طعم آن بهتر است. آرد نارگیل معمولا در غذاهای بدون گلوتن و بدون غلات مانند کیک، نان و کلوچه استفاده می شود.

آرد نارگیل دارای مشخصات مغذی قابل توجهی است، به ویژه سرشار از فیبر، پتاسیم، آهن و پروتئین گیاهی است.

 

1/4 فنجان (28 گرم) آرد نارگیل حاوی:

 • کالری: 120
 • کربوهیدرات: 18 گرم
 • شکر: 6 گرم
 • فیبر: 10 گرم
 • پروتئین: 6 گرم
 • چربی: 3 گرم
 • آهن: 11 درصد از ارزش روزانه (DV)
 • پتاسیم: 13 درصد از DV

در مقایسه با آرد گندم، آرد نارگیل دارای فیبر، پروتئین و برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند پتاسیم و آهن است.

پتاسیم و فیبر مواد مغذی هستند که معمولاً در رژیم‌های غذایی امروزی کم مصرف می‌شوند، می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند افزایش خطر بیماری قلبی و مشکلات گوارشی شود.

افزودن آرد نارگیل به رژیم غذایی می تواند به شما کمک کند تا میزان مصرف روزانه توصیه شده برای این مواد مغذی مهم را تامین کنید.

علاوه بر این، از آنجایی که آرد نارگیل نسبت به آرد گندم کربوهیدرات کمتر و پروتئین بیشتری دارد، برای افرادی که از الگوهای غذایی کم کربوهیدرات پیروی می کنند، گزینه مناسبی محسوب می شود.

 

فواید آرد نارگیل

آرد نارگیل دارای مواد مغذی متنوعی است و ممکن است طیف وسیعی از فواید سلامتی را ارائه دهد. مطالعات کمی به طور مستقیم آن را بررسی کرده اند.

 

ممکن است به ثابت نگه داشتن قند خون کمک کند

 1. آرد نارگیل مملو از فیبر است که ممکن است سطح قند خون سالم را افزایش دهد.
 2. 1/4 فنجان (28 گرم) 36 درصد از DV را برای فیبر فراهم می کند. این مقدار بیش از چهار برابر آرد معمولی است.
 3. غذاهای غنی از فیبر با کاهش سرعت ورود قند به جریان خون به تنظیم سطح قند خون کمک می کنند.
 4. مطالعات نشان می‌دهند که رژیم‌های غذایی با فیبر بالاتر با کاهش قند خون و سطح انسولین در حالی که وزن بدن سالم را ارتقا می‌دهند، برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.
 5. از آنجایی که آرد نارگیل نسبت به آرد چند منظوره کربوهیدرات کمتر و پروتئین بیشتری دارد، در تنظیم قند خون مناسب است.
 6. تحقیقات قدیمی نشان می دهد که افزودن آرد نارگیل به محصولات پخته شده، شاخص گلیسمی (GI) آنها را کاهش می دهد GI .اندازه گیری تأثیر یک غذا بر سطح قند خون است.

همچنین ببینید:

فواید نارگیل برای مبتلایان به دیابت!

 

بهبود دستگاه گوارش

محتوای فیبر بالای آرد نارگیل آن را به انتخاب خوبی برای حفظ سلامت دستگاه گوارش تبدیل می کند.

بیشترین فیبر آن نامحلول است، که حجم مدفوع را افزایش می دهد و به حرکت روده کمک می کند، در نتیجه خطر یبوست را نیز کاهش می دهد.

مطالعات نشان می‌دهند که رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری ها را که بر دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارند، کاهش دهد، از جمله سرطان روده بزرگ.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که آرد نارگیل حاوی مقادیر کمی فیبر محلول و سایر الیاف قابل تخمیر است که باکتری های مفید روده شما را تغذیه می کند.

این باکتری ها اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند استات، پروپیونات و بوتیرات تولید می کنند که همگی سلول های روده را تغذیه می کنند.

 

کاهش عوامل خطر بیماری قلبی

به دلیل محتوای بالای فیبر و پتاسیم، مصرف آرد نارگیل ممکن است با کاهش عوامل خطر بیماری قلبی از سلامت قلب حمایت کند.

به طور خاص، تحقیقات نشان می دهد که مصرف آرد نارگیل ممکن است به کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمک کند.

مطالعه ای روی 42 زن نشان داد که مصرف رژیم غذایی با کالری پایین شامل 26 گرم آرد نارگیل در روز به مدت 9 ماه باعث کاهش کلسترول و قند خون می شود. به نوبه خود، این ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

آرد نارگیل منبع خوبی از پتاسیم است که برای بهبود و حفظ سطح فشار خون سالم ضروری است. افزایش سطح قند خون خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد.

با این حال تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

ممکن است به حمایت از وزن بدن سالم کمک کند

آرد نارگیل ممکن است به شما در حفظ وزن سالم کمک کند.

فیبر و پروتئین را ارائه می دهد. این مواد مغذی برای تنظیم اشتها مهم هستند و می توانند در بین وعده های غذایی احساس سیری داشته باشید. این موضوع می تواند منجر به کاهش کالری دریافتی شود.

تحقیقات نشان می دهد که رژیم های غذایی سرشار از پروتئین و فیبر حتی ممکن است باعث کاهش وزن شود.

با این حال اگرچه الگوهای غذایی سرشار از فیبر و پروتئین احتمالاً کاهش وزن را افزایش داده و از وزن بدن سالم حمایت می کند، در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که به طور مستقیم آرد نارگیل را با کاهش وزن مرتبط کند.

 

فاقد گلوتن و غلات

آرد نارگیل فاقد گلوتن است، بنابراین برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک گزینه مناسبی است.

گلوتن گروهی از پروتئین ها است که در غلات خاصی از جمله گندم، جو یافت می شود. افرادی که نمی توانند گلوتن را تحمل کنند ممکن است پس از مصرف گلوتن علائمی از جمله گاز، گرفتگی عضلات یا اسهال و آسیب روده و سوء جذب مواد مغذی را تجربه کنند.

افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا آلرژی به گندم باید از تمام غلات حاوی گلوتن اجتناب کنند، در حالی که افرادی که حساسیت به گلوتن غیر سلیاک دارند می توانند مصرف خود را کاهش داده یا پروتئین را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

آرد نارگیل جایگزینی برای گندم و سایر آردهای حاوی گلوتن است. همچنین به طور طبیعی بدون غلات است، بنابراین یک انتخاب محبوب برای کسانی است که از رژیم های بدون غلات مانند رژیم پالئو پیروی می کنند.

شما می توانید از آرد نارگیل در انواع دستور العمل ها استفاده کنید. این یک ماده محبوب برای کسانی است که از رژیم های غذایی بدون گلوتن و غلات پیروی می کنند.

هنگام تهیه نان، پنکیک، کلوچه یا سایر محصولات پخته شده، می توانید آن را با انواع دیگر آرد جایگزین کنید. با این حال توجه داشته باشید که آرد نارگیل میل بیشتری به جذب مایعات نسبت به سایر انواع آرد دارد.

برای بهترین نتیجه، با جایگزین کردن 1/4 فنجان (28 گرم) آرد نارگیل به ازای هر 1 فنجان (120 گرم) آرد همه منظوره شروع کنید.

علاوه بر این به یاد داشته باشید که آرد نارگیل نسبت به سایر انواع آرد متراکم تر است و به راحتی نمی چسبد.

توصیه می شود که آن را با انواع دیگر آرد مخلوط کنید یا به ازای هر 1/4 فنجان (28 گرم) آرد نارگیل 1 تخم مرغ اضافه کنید تا محصول نهایی شما بافت نرم تر داشته باشد.

از این آرد بی نظیر می توان جهت پخت نان یا غلیظ کردن سوپ و خورش نیز استفاده کرد. علاوه بر این می توانید از آن در دستور العمل های برگر یا نان سبزیجات و همچنین برای تهیه پیتزا استفاده کنید.

همچنین ببینید:

روغن نارگیل و خواص آن برای پوست

 

آرد نارگیل نسبت به برنج قهوه ای و آرد بادام کالری کمتری دارد. همچنین از نظر فیبر بسیار بالاتر است. این ماده حاوی همان مقدار پروتئین آرد بادام است، اما پروتئین بیشتری نسبت به آرد برنج قهوه ای دارد.

کسانی که از رژیم های کم کربوهیدرات مانند رژیم کتو استفاده می کنند ممکن است آرد بادام را انتخاب کنند زیرا فقط یک سوم از کربوهیدرات های موجود در آرد نارگیل را شامل می شود.

مهمترین مزیت انتخاب آرد نارگیل نسبت به سایر گزینه های بدون گلوتن، محتوای فوق العاده بالای فیبر آن است.

اگرچه همه این آردها گزینه های خوبی برای پخت بدون گلوتن هستند، یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که استفاده از ترکیب آرد نارگیل و بادام در کاپ کیک های بدون گلوتن باعث ایجاد کیک های لطیف تر، خوشمزه تر از آرد نارگیل شده است.

 

خلاصه کلی

آرد نارگیل نوعی آرد بدون گلوتن است که فقط از نارگیل تهیه می شود.

فیبر بالایی دارد و منبع خوبی از پروتئین است. افزودن آن به رژیم غذایی ممکن است باعث بهبود قند خون، هضم بهتر و سلامت قلب شود.

هنگامی که به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی مغذی و متعادل مصرف شود، ممکن است از وزن بدن سالم حمایت کند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

healthline

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x