فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1628

فواید آلو برای پوکی استخوان

تغذیه برای رشد سالم و حفظ استخوان بسیار مهم است. بنیاد ملی پوکی استخوان تخمین می زند که بیش از نیمی از آمریکایی ها با داشتن سن بیشتر از 50 سال دچار پوکی استخوان می باشند. آلو خشک، که معمولاً به آن آلو نیز می گویند، دارای مشخصات خاصی از مواد مغذی و رژیمی است که برای اعمال اثرات مفید روی استخوان پیشنهاد می شود...

پوکی استخوان و جلوگیری از آن با آلو

 

آلو خشک دارای مشخصات تغذیه ای خاصی می باشد، که تعدادی از مزایای سلامتی را ارائه می دهد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف آلو برای سلامت استخوان ها و افراد مبتلا به پوکی استخوان مفید واقع می گردد.

فواید آلو برای پوکی استخوان

مصرف آلو دارای فواید زیادی برای سلامتی است؛ به عنوان مثال آنها می توانند به افزایش دفعات اجابت مزاج در افرادی که فیبر زیادی مصرف نمی کنند کمک کننده باشند.

پوکی استخوان نوعی بیماری است که منجر به استخوان‌های ضعیف و شکننده می‌شود. این امر خطر شکستگی استخوان را حتی پس از زمین خوردن افزایش می دهد.

 

پوکی استخوان معمولاً استخوان را در موارد زیر ضعیف می کند:

  • بافت
  • ساختار
  • استحکام – قدرت

این بیماری می تواند به آرامی پیشرفت کند، به این معنی که برخی از افراد ممکن است متوجه نباشند که به پوکی استخوان مبتلا هستند.

محققان در سال 2017 تعدادی از مطالعات را در مورد آلو و سلامت استخوان تجزیه و تحلیل کردند و مشاهده کردند که آلو ممکن است به محافظت در برابر تحلیل استخوان کمک کند.

آلو خشک حاوی ویتامین K بالاتری نسبت به سایر میوه‌های معمولی است که می‌ تواند به بهبود تعادل کلسیم کمک کند. اینموضوع ممکن است یکی از دلایل موثر بودن آلو در بهبود سلامت استخوان باشد.

پوکی استخوان می تواند باعث از دست دادن تراکم استخوان در فرد شود.  از آنجایی که آلو می تواند به محافظت در برابر تحلیل استخوان کمک کند، ممکن است در حفظ تراکم استخوان و کاهش خطر شکستگی در افراد مبتلا به پوکی استخوان موثر باشد.

همچنین ببینید:

راه های حفظ سلامت استخوان ها در خانم ها

از دست دادن استخوان علامت اصلی پوکی استخوان است. کاهش تراکم استخوان باعث می شود استخوان ها ضعیف تر شوند، به این معنی که می توانند راحت تر بشکنند.

یک بررسی در سال 2017 به بررسی اثر آلو خشک بر افرادی که یائسه شده اند پرداخت. این به این دلیل است؛ افرادی که در مرحله پس از یائسگی هستند، در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان می باشند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که آلو گزینه ای موثر جهت پیشگیری و درمان از دست دادن استخوان در پوکی استخوان پس از یائسگی است.

 

آیا آلو خشک می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند؟

از دست دادن تراکم و توده استخوانی یک عامل خطر برای پوکی استخوان است. آلو می تواند به پیشگیری و کاهش از دست دادن توده استخوانی کمک کند. این بدان معنی است که مصرف آلو همچنین می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را در افراد کاهش دهد.

یک مطالعه کوچک در سال 2016 به بررسی اثر آلو خشک بر روی افراد مسن در مرحله پس از یائسگی مبتلا به پوکی استخوان پرداخت.

محققان 48 شرکت کننده را به سه گروه تقسیم کردند. یک گروه 50 گرم آلو در روز، یک گروه 100 گرم آلو در روز و گروه دیگر بدون مصرف آلو دریافت کردند.

با توجه به نتایج مطالعه، هر دو دوز پایین 50 گرم و دوز بالای 100 گرم آلو در روز در جلوگیری از تحلیل استخوان در پوکی استخوان یائسه موثر بودند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مکمل‌های غذایی با آلو می‌تواند به پیشگیری و درمان اثرات استئوپنی کمک کند.

استئوپنی وضعیتی است که در آن تراکم استخوان افراد کمتر از حد معمول برای سن آنها است. با گذشت زمان، استئوپنی می تواند به پوکی استخوان تبدیل شود.

با کمک به پیشگیری از پوکی استخوان، آلو خشک ممکن است در کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان در افراد موثر باشد.

 

چند تا آلو می توان مصرف کرد؟

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه 50 گرم آلو خشک، که معادل 5 تا 6 آلو است، برای سلامت استخوان ها کافی است.

 

نحوه مصرف آلو

راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند آلو خشک را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. در زیر چند روش برای افرادی که تمایل به مصرف آلو بیشتر دارند آورده شده است:

  • آنها را به تنهایی به عنوان میان وعده مصرف کنید.
  • اضافه کردن آلو در وعده صبحانه به بلغور جو دوسر.
  • مخلوط کردن آلو با آجیل و با سایر میوه های خشک مانند زردآلو، جهت مصرف یک میان وعده سالم.
  • آنها را به محصولات پخته شده اضافه کنید.
  • از آنها در خورش های خوش طعم استفاده کنید.
  • آب آلو بنوشید.
  • آب آلو را به اسموتی ها اضافه کنید.

همچنین ببینید:

مواد مغذی برای سلامت استخوان!؟

آلو و سلامت استخوان

مطالعات نشان می دهد که مصرف آلو می تواند برای سلامت استخوان افراد مفید باشد. این ممکن است به دلیل سطوح بالای ویتامین K در آلو باشد. شواهد نشان می دهد که ویتامین K نقش مهمی در سلامت استخوان دارد. مصرف کم ویتامین K می تواند خطر کاهش تراکم استخوان و شکستگی را افزایش دهد.

آلو همچنین منبع خوبی از پتاسیم است که کارشناسان سلامت آن را با بهبود سلامت استخوان مرتبط می دانند.

مطالعات نشان داده اند که مصرف پتاسیم می تواند بار اسیدی را خنثی و از دست دادن کلسیم در استخوان ها را کاهش دهد. این به نوبه خود می تواند تأثیر مثبتی بر تراکم مواد معدنی استخوان داشته باشد.

 

خلاصه کلی

پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که منجر به ضعیف ‌تر شدن استخوان‌ها و کاهش تراکم استخوان می‌شود. این موضوع می تواند خطر شکستگی استخوان را در فرد افزایش دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افزودن آلو خشک به رژیم غذایی افراد می تواند به کاهش تحلیل استخوان و افزایش تراکم استخوان کمک کند. این به نوبه خود ممکن است در کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی موثر باشد.

فرد مبتلا به پوکی استخوان می تواند آلو را به رژیم غذایی خود اضافه کند تا به بهبود سلامت استخوان های خود کمک نماید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

medicalnewstoday

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x