فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1217

بهترین نوشیدنی برای لاغری شکم و پهلو!

شکم و پهلو اولین جایی ست که در بدن چربی رو در خود جمع میکنه. برای کاهش وزن و دوری از اضافه وزن٬ ممکنه شما به تغییراتی در شیوه ی سبک زندگی و عادات غذایی نیاز داشته باشید ...

چربی و اضافه وزن سبب بیماری فشار خون، دیابت و بیماری های قلبی می شود. چربی های نواحی شکم و پهلو بیماری های قلبی و دیگر مشکلات را به همراه دارد. آنچه افراد مصرف می کنند می تواند تأثیر قابل توجهی بر وزن و سلامت کلی آنها داشته باشد.

بهترین نوشیدنی برای لاغری شکم و پهلو!

 

بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، 71.6 درصد افراد 20 سال به بالا در ایالات متحده دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. با این حال در مورد کاهش وزن هیچ راه حل سریع وجود ندارد.

اغلب کاهش وزن شامل تغییر عادات غذایی، آشامیدنی و ورزش است.افزایش سطح فعالیت روزانه و مصرف مقادیر مناسب غذاهای با کیفیت بالا و غنی از مواد مغذی می تواند به کاهش وزن فرد کمک کند.

همچنین ببینید:

طرز تهیه استیک با سس قارچ

هیچ نوشیدنی خاصی منجر به کاهش وزن نمی شود، اما برخی از نوشیدنی ها ممکن است در تغییرات لازم  شیوه زندگی کمک کننده باشند.

 

نوشیدنی هایی که ممکن است باعث کاهش وزن شوند:

اگر فردی نوشیدنی های زیر را در برنامه رژیم غذایی و فعالیت سالم قرار دهد، می تواند به کاهش وزن کمک کند:

آب

آب یکی از سالم ترین نوشیدنی ها است که هیچ کالری ندارد، فرآیندهای متابولیک و فیزیولوژیکی را تسهیل و به سم زدایی کمک می کند و دیگر مزایای دیگر را شامل می شود.

برای افرادی که به دنبال کنترل وزن خود هستند، بسیاری از سازمان های بهداشتی، توصیه می کنند یا آب را به جای نوشیدنی های با کالری بیشتر انتخاب کنید یا مصرف کلی آب را افزایش دهید.

 

چای

محققان معتقدند بین مصرف منظم چای سبز و سیاه و کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، برخی سرطان ها و دیابت ارتباط وجود دارد.

تحقیقات نشان می دهد که چای سبز می تواند به افراد در کاهش وزن و حفظ آن کمک کند زیرا دو ماده اصلی وجود دارد: کافئین و ترکیبی به نام کاتچین است.

با این حال بررسی چندین مطالعه نشان داد که در بیشتر موارد کاهش وزن ناشی از چای سبز از نظر آماری قابل قبول نیست.

 

سرکه سیب

بسیاری از مردم ادعا می کنند که سرکه سیب دارای مزایای سلامتی است، از جمله کمک به کاهش وزن.

یک مطالعه کوچک نشان داد که شرکت کنندگان در رژیم غذایی با کالری محدود و همچنین سرکه سیب از کاهش وزن و میزان کلسترول پایین تری نسبت به سایر افرادی که فقط رژیم را دنبال می کردند، تجربه کردند.

 

جایگزین غذا

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است جایگزین های غذایی را یک گزینه مفید بدانند، به ویژه اگر شیوه زندگی به این معنی باشد که وقت گذاشتن برای وعده های غذایی سالم دشوار است.

خوردن یک وعده غذایی یا میان وعده متعادل، غنی از مواد مغذی ایده آل است اما یک شیک جایگزین می تواند سالم و رضایت بخش باشد.  بسیاری از این شیک ها دارای طیف وسیعی از مواد مغذی مهم، پروتئین و فیبر هستند و کالری کمتری نسبت به غذاهای فرآوری شده دارند.

با این حال همه شیک های جایگزین وعده غذایی سالم نیستند. مواد تشکیل دهنده آن بسیار مهم است.

اگر فردی مایل است از شیک های جایگزین غذا استفاده کند، باید حتماً برچسب ها را بررسی کرده و از گزینه هایی که حاوی مواد ناسالم هستند، مانند قندهای اضافی، شیرین کننده های مصنوعی و شربت ذرت اجتناب کند.

برخی از تحقیقات نشان می دهند که شیک های جایگزین غذا می توانند به افراد در کاهش وزن یا حفظ وزن سالم کمک کنند.

 

شیک های پروتئینی

شیک های پروتئینی حاوی یک وعده غذایی متعادل یا برخی از شیک های جایگزین وعده غذایی نیستند.

با این حال مصرف مقدار زیادی پروتئین ممکن است به کاهش گرسنگی و حفظ احساس سیری کمک کند.

شیک های پروتئینی حاوی کالری نیز هستند. مانند شیک های جایگزین غذا، فرد باید مواد ناسالم موجود در شیک های پروتئینی را بررسی کند.

 

نوشیدنی های حاوی زنجبیل

صدها سال است که مردم از زنجبیل برای بهبود سلامت دستگاه گوارش استفاده می کنند. زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و می تواند یک افزودنی مفید باشد.

با این حال برخی از نوشیدنی های زنجبیل دارای قند اضافی هستند که باعث التهاب و افزایش وزن می شود.

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن چای داغ و پودر زنجبیل گرسنگی را کاهش می دهد، احساس سیری را افزایش و بدن را به سوزاندن کالری تشویق می کند.

با توجه به اینکه تنها 10 شرکت کننده در این مطالعه حضور داشتند، اما تأیید یافته ها نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

 

آب گازدار

آب گازدار می تواند جایگزین مناسبی برای نوشابه های گازدار قندی باشد. آب گازدار می تواند بدن را به احساس سیری ترغیب کند که ممکن است باعث شود فرد کالری کمتری مصرف کند.

 

نوشیدنی هایی که باید از آنها اجتناب کنید:

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند باید از انواع نوشیدنی های زیر اجتناب کنند:

نوشابه های شیرین

نوشیدنی های شیرین و گازدار مانند نوشابه های گازدار پر از کالری و مواد مغذی کم، به کاهش وزن کمک نمی کند.

بسته به نوشیدنی، یک قوطی نوشابه می تواند حدود 10 تا 13 قاشق چایخوری قند داشته باشد.

همچنین ببینید:

کمبود چه ویتامینی باعث تعریق زیاد می شود؟

آب میوه و اسموتی

آب میوه ها دارای خواص تغذیه ای هستند. با این حال اگرچه قند موجود در آنها به طور طبیعی درست شده است، آب میوه ها آنقدر قند دارند که کالری زیادی به رژیم غذایی اضافه می کنند.

یک وعده آب پرتقال حاوی 12 قاشق غذاخوری حاوی 10 قاشق چایخوری شکر است، در حالی که همان وعده اسموتی به طور معمول دارای قند بیشتری است.

وقتی فردی آبمیوه را انتخاب می کند مهم است که آب میوه 100٪ بدون قند اضافه شده را انتخاب کرده و به اندازه وعده ها توجه داشته باشد.

 

نوشیدنی های انرژی زا

نوشیدنی های انرژی زا نیز دارای مزایایی هستند، اما معمولاً کالری بالایی دارند. همچنین نوشیدنی های انرژی زا اغلب حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند که ممکن است برای سلامتی مفید نباشند.

 

الکل

الکل به دلایل مختلفی سبب کاهش وزن نمی شود. نوشیدنی های الکلی حاوی کالری زیادی هستن، نوشیدن الکل در هضم و خواب اختلال ایجاد کرده و کاهش وزن را سخت می کند.

 

نکاتی برای انتخاب نوشیدنی های سالم تر

برخی از نوشیدنی ها کمتر از آنچه به نظر می رسد سالم هستند.  استراتژی های زیر می تواند به فرد در انتخاب نوشیدنی برای کاهش وزن کمک می کند:

برچسب های تغذیه را بخوانید تا میزان کالری هر وعده را دقیقاً بدانید.

در کافی شاپ، اندازه کوچک و شیر کم چرب بخواهید.

از نوشیدنی هایی با طعم دهنده های اضافی و خامه خودداری کنید.

 

سایر نکات کلی کاهش وزن

کاهش وزن می تواند یک فرآیند دشوار باشد و نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

به جای راه حل های سریع به دنبال راه حل های بلند مدت باشید.

به تدریج تغییراتی را ایجاد کنید که می تواند بخشی از یک شیوه زندگی سالم تر باشد، مانند نوشیدن آب به جای نوشیدنی های شیرین همراه با غذا، پیاده روی بیشتر و رانندگی کمتر.

برای جذابیت بیشتر آب، سعی کنید برش های لیمو، خیار یا میوه های دیگر اضافه کنید.

 

خلاصه کلی

در حالی که هیچ نوشیدنی نمی تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند، برخی نوشیدنی ها و استراتژی های نوشیدن می توانند تاثیر داشته باشند.

هرکسی که به دنبال کاهش وزن است از آب و نوشیدنی های کم کالری نسبت به نوشیدنی های حاوی قند یا چربی استفاده کند.

 شواهد نشان می دهد که نوشیدنی ها می توانند باعث کاهش بیشتر وزن شوند، از جمله چای، سرکه سیب و نوشیدنی های زنجبیل. با این حال آنها بیشتر از سایر گزینه ها سالم و کم کالری هستند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

medicalnewstoday

دیدگاه تان را بنویسید

 

x