فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 176

تمرکز برای تان مشکل است؟

ساده ترین راه برای کنترل احساس ما توجه دقیق به آنچه می خوریم است. آنچه می خوریم تأثیر زیادی در چگونگی تمرکز و یادگیری دارد ، خواه این تمرکز درمدرسه برای بچه ها باشد یا برای بزرگسالان......

ساده ترین راه برای کنترل احساس ما توجه دقیق به آنچه می خوریم است. آنچه می خوریم تأثیر زیادی در چگونگی تمرکز و یادگیری دارد ، خواه این  تمرکز درمدرسه برای بچه ها باشد یا برای بزرگسالان.چه بخواهیم و چه نخواهیم ، آنچه می خوریم بر رفتار ما تأثیر می گذارد. در واقع این یک معادله کاملاً ساده است. قند یا گلوکز نامتعادل در سیستم بدن ما باعث ایجاد خلق و خوی ناپایدار و غلظت کم  خون  میشود و تمرکز بر روی هر کاری را بسیار دشوار می کند.

تمرکز برای تان مشکل است؟

اما ، وقتی سلول های ما از مقدار بهینه سوخت برخوردار هستند ، احساس خوبی داریم ، می توانیم به خوبی فکر کنیم و توانایی تمرکز پایدار را داریم. به عبارت دیگر ، هنگامی که مخازن سوخت ما تخلیه می شوند ، سطح انرژی کاهش می یابد ، که باعث مه آلودی  مغز ، تحریک پذیری ، انرژی کم و افزایش حواس پرتی می شود. ترفند لازم این است که مخازن سوخت خود را برای مدت زمان طولانی در طول روز پر نگه داریم.

ما به دنبال تعادل پایدار در انرژی برای تأمین سوخت مغز خود هستیم تا بتوانیم فکر کنیم ، تمرکز کنیم ،و یاد بگیریم.

با این چند راهکار به بقای تمرکز مغز کمک کنید:

_محدود کردن قند: اشکال سفید قند (آرد سفید ، شکر ، ماکارونی و برنج) به افزایش نوسانات مداوم قند خون کمک می کند. خوردن کربوهیدرات های پیچیده مانند سیب زمینی شیرین یا بلغور جو دوسر به جای کربوهیدرات های سفید ساده به ثبات قند خون کمک می کند.

_انتخاب میوه: میوه آب نباتی طبیعی است ، اما بسیار بهتر از آب نبات ساخته شده است. میوه نوعی شیرینی است که در فیبر پیچیده شده است ، بنابراین باعث انتشار آهسته و آرام انرژی پایدار در مغز میشود.

_خوردن منظم در طول روز جریان مداوم غذای مغز را تأمین می کند. اگر آن را رعایت نکیند در ساعت ۱۰ صبح و ۳ بعد از ظهر ، بدن شما برای یک میان وعده و سوخت مورد نیازش برای مغز بیشتر فریاد می کشد. انتخاب میان وعده ها به صورت ترکیبی مانند هویج و هوموس ،و یا  کره بادام زمینی با نان تست یا کره بادام با سیب به پایداری انرژی تان کمک می کند.

_هیدراته شدن مغز. مغز و بدن ما به آب احتیاج دارد. نوشیدن آب را در طول روز فراموش نکنید.

_چربی بخورید: مغز ما از مقدار قابل توجهی چربی ساخته شده است. لطفا از چربی هراس نداشته باشید. آووکادو یا آجیل بخورید. آنها غذای مغز هستند و به تمرکز کمک می کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x