فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9331

پذیرفته شدن پرستاران ایرانی در دوره فلوشیپ سازمان بهداشت جهانی

معاون پرستاری وزارت بهداشت از پذیرفته شدن ۱۷ نفر از معرفی‌شدگان معاونت پرستاری جهت شرکت در دوره فلوشیپی مراقبت تسکینی، سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

عباس عبادی؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت از پذیرفته شدن 17 نفر از معرفی‌شدگان معاونت پرستاری جهت شرکت در دوره فلوشیپی مراقبت تسکینی، سازمان جهانی بهداشت خبر داد و گفت: در این دوره 6 ماهه مجازی که با همت سازمان بهداشت جهانی و تعدادی از انجمن‌های بین‌المللی مراقبت تسکینی برگزار می‌شود، 50 نفر از پرستاران و پزشکان کشورهای مختلف شرکت دارند که حدود یک‌سوم آن‌ها را همکاران کشورمان تشکیل می‌دهند.

پذیرفته شدن پرستاران ایرانی در دوره فلوشیپ سازمان بهداشت جهانی

وی افزود: این افراد که از مراکز پایلوت معاونت پرستاری جهت تاسیس کلینیک سرپایی مراقبت تسکینی و سایر عرصه‌های مرتبط از شهرهای مختلف نظیر مشهد، شیراز و اراک انتخاب و معرفی شده بودند، به عنوان پذیرفته‌شدگان نهایی اعلام شده‌اند.


معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: دوره فلوشیپ مذکور از 30 ژانویه 2022 آغاز و تا 25 جولای 2023 ادامه دارد که کلیه شرکت‌کنندگان با رایزنی معاونت پرستاری از پرداخت شهریه معاف شده‌اند.

همچنین ببینید:

کمبود شدید پرستار در کشور/ شیفت‌ اجباری پرستاران به دلیل کمبود نیرو

عبادی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی نیروی انسانی شاغل در مراکز پایلوت افزود: برنامه‌های معاونت پرستاری از سال 1397 تاکنون، شامل برگزاری دوره‌های حضوری مراقبت تسکینی در دو بخش مبانی و دوره‌های پیشرفته، سلسله وبینارهای تخصصی، اعزام به مراکز خارج از کشور و دوره‌های فلوشیپی بوده است تا دانش‌آموختگان دوره‌های مذکور در قالب برنامه‌هایTTT به آموزش آبشاری سایر گروه‌ها مبادرت ورزند.


به گفته وی در حال حاضر بیش از 15 وبینار و سه کنگره در حوزه مراقبت تسکینی با مشارکت این معاونت برگزار شده و از بهمن ماه جاری، دوره‌های حضوری 3 تا 5 روزه در مراکز پایلوت برگزار خواهد شد.


گفتنی است هفت نفر از معرفی‌شدگان معاونت پرستاری در دوره قبلی این برنامه فلوشیپ موفق به دریافت گواهی مربوطه شدند که در حال حاضر به عنوان مدرسین کشوری دوره‌های مراقبت تسکینی در حال توانمندسازی پرستاران و پزشکان هستند.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x