فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 7959

راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص با اعتبار 5000 میلیارد تومان

وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت گفت: این صندوق در شورای عالی بیمه و هیئت دولت تصویب و ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی مجلس برای آن در نظر گرفته شد.

بهرام عین اللهی در نشست مشترک با سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت که در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان سرطان برکت برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات ارزنده‌ای در ساخت و تجهیز این مرکز درمانی پیشرفته انجام شده اما مهم‌تر از سخت افزارها، توجه به نهضت نرم‌افزاری و افزایش بهره‌وری است.

راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص با اعتبار 5000 میلیارد تومان

وزیر بهداشت با بیان اینکه ساخت این مرکز نباید جنبه سرمایه گذاری و سودآوری داشته باشد، افزود: اگر مبنا، درآمدزایی بود بنیاد برکت می‌توانست در دیگر حوزه‌ها سرمایه گذاری کند و حال آن که قطعا انگیزه احداث این مرکز جامع درمانی، خدمت به مردم به ویژه محرومان و اقشار کم برخوردار است.

 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بیماری سرطان، گاهی ممکن است خانمان‌برانداز باشد، یادآور شد: بیمار مبتلا به سرطان از نظر اقتصادی دچار مشکلات فراوانی می‌شود و علاوه بر اینکه نمی‌تواند اشتغال به کار داشته باشد، ممکن است در تهیه دارو و درمان گران قیمت این بیماری نیز متحمل دشواری‌هایی شود. به همین دلیل و با توجه به همین شرایط‌ تاکنون ارز ترجیحی داروهای سرطان، حذف نشده است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: درمان سرطان، خدمتی خداپسندانه و ارزشمند است و در حوزه سرطان و حمایت از بیماران مبتلا به آن، خیریه‌های بسیاری در کشور فعالیت دارند که باید قدر آنها را دانست؛ چرا که هزینه‌های این بیماری سنگین است.

همچنین ببینید:

 جزئیات و میزان موفقیت روش “ژن‌درمانی” برای درمان سرطان خون

وی با بیان اینکه بنیاد برکت با سابقه و عملکرد درخشان‌ در خدمت به محرومان، مجموعه‌ای انقلابی و‌ جهادی شناخته می‌شود، گفت: هدف اصلی این بنیاد که بهره‌وری بالایی نیز دارد، خدمت به مردم به ویژه محرومان و اقشار کم برخوردار است ضمن آن که بنیاد برکت می تواند جنبه علمی پیدا کرده و به سمت مرجعیت علمی، حرکت کند.

وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت گفت: این صندوق در شورای عالی بیمه و هیئت دولت تصویب و 5000 میلیاردتومان اعتبار از سوی مجلس برای آن در نظر گرفته شده است که مرکز جامع درمان سرطان برکت با این صندوق، همکاری مستمر و‌ مؤثری خواهد داشت.

عین اللهی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، عنوان کرد: بسیج یادآور ایثارگری، فداکاری و اخلاص انسان های مؤمن، انقلابی و از خودگذشته و‌ فرهنگ بسیج، خاص جمهوری اسلامی ایران است.

وی بسیجیان مدافعان امنیت را که در روزهای اخیر به شهادت رسیدند، شهدای دفاع از یکپارچگی ایران اسلامی‌‌ توصیف کرد و از کادر سلامت خواست تا با روحیه بسیجی به مردم خدمت کرده و با کار جهادی و مشفقانه و خدمت خالصانه به مردم، در جامعه امیدآفرینی کنند.

 

منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x