فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9257

تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی سرطان پستان با همکاری مجلس

جلسه شورای راهبری شبکه ملی سرطان پستان در جهاددانشگاهی برگزار و بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی مراکز پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان در استان‌ها توسط این نهاد و با همکاری مجلس شورای اسلامی تأکید شد.

جلسه تسریع راه اندازی شبکه ملی سرطان پستان

جلسه شورای راهبری شبکه ملی سرطان پستان با حضور اعضای این شورا و همچنین دکتر زهرا شیخی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جهاددانشگاهی برگزار شد.

تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی سرطان پستان با همکاری مجلس

دکتر یعقوب فتح‌الهی؛ سرپرست معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در این جلسه ضمن تقدیر از حمایت‌های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و حمایت از اقدامات انجام‌شده در راستای راه‌اندازی شبکه ملی سرطان پستان در استان‌های کشور، گفت: با توجه به اهمیت موضوع و آمار بالای ابتلا به این بیماری و همچنین توانمندی موجود در جهاددانشگاهی در خصوص پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان، لازم است ظرفیت این نهاد در دیگر استان‌های کشور نیز توسعه یابد.

همچنین ببینید:

سونوگرافی سرطان پستان

وی تصریح کرد: با توجه به حمایت‌های مجلس شورای اسلامی و تصویب بودجه راه‌اندازی مراکز پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان در قالب تبصره 17 قانون بودجه سال 1401 کشور، لازم است درزمینه راه‌اندازی مراکز مذکور تسریع شود که البته در این زمینه به حمایت‌های کمیسیون بهداشت و درمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه‌وبودجه نیازمندیم.


دکتر زهرا شیخی؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به حمایت گسترده نمایندگان مجلس برای تصویب راه‌اندازی شبکه ملی سرطان پستان از سوی جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی سال‌ها است که در زمینه سرطان پستان فعالیت می‌کند و تجربه اندوخته در این مجموعه و همچنین نیروی انسانی متخصص موجود در این نهاد این امکان را فراهم کرده است که توانمندی متمرکز در تهران، به دیگر استان‌های کشور نیز تسری یابد. به همین منظور سال گذشته پیشنهاد ایجاد شبکه ملی سرطان پستان در مجلس مطرح و با رأی بالای نمایندگان تصویب شد.

همچنین ببینید:

اندازه تومور چه ارتباطی با مرحله سرطان پستان دارد؟

وی افزود: با وجود مسائلی مانند تخصیص اندک بودجه مذکور تا این لحظه و همچنین ضرورت افزایش همکاری وزارت بهداشت و درمان در زمینه صدور مجوزهای لازم، جهاددانشگاهی باید مثل همیشه پیشگام باشد و معطل مشکلات موجود در مسیر نماند.


با توجه به اینکه دو ماه تا پایان سال باقی‌مانده، لازم است مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان در تعدادی از استان‌های پیش‌بینی‌شده راه‌اندازی شود و در بودجه سال 1402 نیز باید بودجه اختصاص‌یافته به این موضوع افزایش یابد تا جهاددانشگاهی بتواند تا یک سال آینده همه کشور را تحت پوشش شبکه ملی سرطان پستان قرار دهد.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x