سایت دیابتی پلاس
کد خبر: 144

اهمیت آبرسانی (هیدراتاسیون) برای قلب!

چه در تعطیلات در یک جزیره گرمسیری باشید و چه فقط در حیاط خانه خود در حال قدم زدن باشید در حالی که آفتاب بر شما می تابد با دریافت اشعه های آفتاب می توانید عرق بکنید و مقداری از آب بدنتان خود را از دست بدهید...

چه در تعطیلات در یک جزیره گرمسیری باشید و چه فقط در حیاط خانه خود در حال قدم زدن باشید  در حالی که آفتاب بر شما می تابد با دریافت اشعه های آفتاب می توانید عرق بکنید و مقداری از آب بدنتان خود را از دست بدهید .

 آبرسانی قلب

برای غلبه بر گرمای تابستان ، باید بدن خود را مرطوب نگه دارید. آبرسانی مناسب نه تنها برای مغز ، روحیه و وزن بدن مفید است ، بلکه برای قلب شما نیز ضروری است.

قلب شما دائماً کار می کند و روزانه حدود ۲۰۰۰ گالن خون پمپ می کند. با هیدراته ماندن یعنی نوشیدن آب بیشتر از میزانی که از دست می دهید به قلب خود کمک می کنید تا کار خود را انجام دهد. قلب هیدراته قادر است خون را با سهولت بیشتری پمپاژ کند ، به این ترتیب حتی عضلات بدن شما نیز می توانند بهتر کار کنند.

کم آبی بدن باعث فشار بر قلب می شود. میزان خون در بدن شما یا حجم خون بدنتان در هنگام کمبود آب کاهش می یابد. برای جبران آن ، ضربان قلب شما تندتر می شود ، ضربان قلب شما افزایش می یابد و باعث احساس تپش قلب در شما می شود. همچنین خون شما سدیم بیشتری را حفظ می کند و باعث می شود گردش آن در بدن سخت تر شود.

بنابراین برای هیدراته شدن چه مقدار آب باید بنوشید؟ این واقعاً به میزان نیاز بدن شما بستگی دارد. برخی از شرایطی که باید در آنها آب بیشتری بنوشید عبارتند از:

اگر در حال ورزش یا فعالیتهای بدنی دیگری هستید.

اگر بیماری خاصی دارید ، مانند دیابت یا بیماری قلبی.

اگر علائم کم آبی بدن مانند سرگیجه یا ضعف را نشان می دهید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که برخی از شرایط پزشکی (مانند نارسایی قلبی) ممکن است به استراتژی های مختلف آبرسانی نیاز داشته باشند و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

share.upmc

دیدگاه تان را بنویسید

 

سایت دیابتی پلاس

پربازدید ها