فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1242

کپسایسین موجود در فلفل تند و تاثیر آن بر سلامت قلب!

مصرف غذای تند بر خلاف باور برخی افراد نه تنها عوارضی برای بدن نداره بلکه فوایدز یادی نیز به همراه داره ...

کپسایسین یکی از مواد تشکیل دهنده فلفل تند است که مدتهاست در کرم های موضعی برای تسکین دردهای عضلانی و دردهای آرتروز استفاده می شود.  دکتر فیر ودر ، محقق بیماری های قلبی و عروقی کلینیک مایو ، می گوید کپسایسین، هنگامی که به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم گنجانده می شود، ممکن است سلامت قلب را نیز بهبود بخشد.

کپسایسین موجود در فلفل تند و تاثیر آن بر سلامت قلب!

 

 دکتر فیر ودر می گوید: فلفل تند یا حتی فلفل سبز یا قرمز می توانند بیماری های قلبی را کاهش داده و مرگ ناشی از بیماری های قلبی را کاهش دهند.

 کپسایسین دارای خواص ضد التهابی است.  چرا این امر برای سلامت قلب مهم است؟  دکتر فیر ودر می گوید التهاب باعث تجمع پلاک در دیواره رگ های خونی می شود.  و از آنجا که کپسایسین التهاب را کاهش می دهد،  به جلوگیری از این روند کمک کند.  کپسایسین همچنین  به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش بیشتر خطر کمک کند.

همچنین ببینید:

مشکلات قلبی بعد از کرونا (علائم قلبی را نادیده نگیرید)

 دکتر فیر ودر می گوید: "واقعاً می توانید از خوردن فلفل تند و فلفل قرمز لذت ببرید چرا که فواید مهمی دارد ، به ویژه توانایی آنها برای کاهش برخی از واکنش های سلول های ایمنی که منجر به تصلب شرایین و حملات قلبی می شوند."

 تحقیقات بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کپسایسین و سلامت قلب مورد نیاز است.  اما دکتر فیر ویدر می گوید که گنجاندن فلفل تند در رژیم غذایی سالم می تواند ایده خوبی باشد.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

newsnetwork.mayoclinic

دیدگاه تان را بنویسید

 

x