فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 534

آیا درمانی برای دیابت نوع یک و نوع دو وجود دارد؟

هنوز درمانی برای دیابت نوع ۲ وجود ندارد ، اما دانشمندان در حال کار بر روی مطالعه ای بر اساس مدیریت وزن هستند ، تا به افراد کمک کنند دیابت نوع 2 خود را بهبود ببخشند...

آیا درمانی برای دیابت نوع یک و نوع دو وجود دارد؟

آیا درمانی برای دیابت نوع 2 وجود دارد؟

هنوز درمانی برای دیابت نوع ۲ وجود ندارد ، اما دانشمندان در حال کار بر روی مطالعه ای بر اساس  مدیریت وزن هستند ، تا به افراد کمک کنند دیابت نوع 2 خود را بهبود ببخشند.

بهبودی زمانی اتفاق میفتد که سطح قند خون دوباره در حد طبیعی قرار بگیرد.البته  این بدان معنا نیست که دیابت خوب شده است. بلکه در این وضعیت هم هنوز افرادی که در مرحله بهبودی قرار دارند ، باید به صورت منظم چکاپ هایشان را انجام دهند و روند درمان را همچنان داشته باشند . اما درحالت بهبودی زندگی افراد میتواند شامل  تغییراتی شود. مطالعات این احتمال را میدهند که بر اساس نتایج حاصل از تحقیقات مدیریت وزن ٬  درمان دیابت نوع 2 در آینده به طور کامل تغییر کند.

همچنین ببینید:

تأثیر قهوه بر دیابت

آیا درمانی برای دیابت نوع 1 وجود دارد؟

در دیابت نوع 1 ، سلولهای بتا تولید کننده انسولین در لوزالمعده توسط سیستم ایمنی بدن از بین می روند. این بدان معنی است که بدن فرد نمی تواند انسولین مورد نیاز برای زندگی را تولید و تامین کند.

برای متوقف کردن دیابت نوع 1 باید حمله سیستم ایمنی بدن به سلولهای بتا را مختل کنیم. و دانشمندان در حال حاضر روی این مساله کار می کنند.  و در حال انجام و گسترش دادن آزمایشات و درمان هایی با عنوان – ایمونوتراپی – هستند که هدفش متوقف کردن تخریب سلول های بتا توسط سیستم ایمنی بدن است. اما مطالعات دانشمندان در این زمینه هنوز به پایان نرسیده و ادامه دارد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x