سایت دیابتی پلاس
کد خبر: 263

آیا سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می کند؟

سرکه سیب قرن هاست که به عنوان یک داروی سنتی برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جز اصلی سرکه سیب ساخته شده از سیب تخمیر شده ، اسید استیک است...

سرکه سیب قرن هاست که به عنوان یک داروی سنتی برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جز اصلی سرکه سیب ساخته شده از سیب تخمیر شده ، اسید استیک است. همچنین به مقدار کم ، ویتامین B و پلی فنول که نوعی آنتی اکسیدان است هم دارد.

آیا سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می کند؟

سرکه سیب ممکن است در واقع برای افراد دیابتی مفید باشد. در تحقیقی که در ژورنال Diabetes Care در سال ۲۰۰۴ منتشر شد ، به افراد مبتلا و غیر مبتلا به دیابت یا سرکه سیب یا دارونما (درمان غیرفعال) داده شد و سپس این افراد یک وعده غذایی نان شیرینی ، کره و آب پرتقال تغذیه کردند. در گروهی که سرکه سیب دریافت کرده بودند در مقایسه با گروهی که دارونما دریافت کرده بودند، سرکه سیب حساسیت به انسولین را بهبود بخشیده بود، و سطح گلوکز در افراد با مقاومت به انسولین بهبود یافته بود.

شاید جای تعجب نداشته باشد ، ادعا می شود که سرکه سیب به کاهش وزن نیز کمک می کند. همچنین برخی شواهد نشان می دهد که سرکه سیب ممکن است چربی خون را نیز بهبود بخشد. اما پیش از توصیه برای استفاده معمول از سرکه سیب برای کنترل وزن ، مدارک بیشتری لازم است.

در حالی که استفاده از سرکه سیب در رژیم غذایی شما هیچ مشکلی ندارد مثلاً استفاده از ان روی سالاد اما این ماده ی غذایی کاملا بی خطر هم نیست. محتوای زیاد اسید می تواند به مینای دندان آسیب برساند ، ریفلاکس اسید معده را بدتر می کند و از آنجایی که حاوی مقدار کافی پتاسیم است ، در صورت ابتلا به بیماری کلیوی باید با احتیاط مصرف شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

سایت دیابتی پلاس

پربازدید ها