فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1556

۴ خوراکی که ممکن است به کاهش نفخ کمک کنند

نفخ یکی از مشکلات رایج گوارشی است. در اینجا ما به تشریح چگونگی اثربخشی چهار ماده ی خوراکی برای بهبود نفخ پرداخته ایم.

۱. خیار

خیارهای ترد عمدتاً از آب تشکیل شده‌اند که می‌تواند به دفع سدیم اضافی از بدن شما کمک کنند. آکادمی تغذیه ورزشی کانادا خاطرنشان می کند: خیار همچنین حاوی فلاونوئیدی به نام کورستین است. طبق بررسی که در مارس ۲۰۱۶ و بر اساس مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی منتشر شد، مشخص شده است که کوئرستین دارای خواص ضدالتهابی قوی است، بنابراین می تواند به کاهش تورم و نفخ شکم کمک کند، اگرچه برای تایید این اثر به انجام مطالعات بیشتری بر روی انسان ها نیاز است.

۴ خوراکی که ممکن است به کاهش نفخ کمک کنند

۲. ماست

ماست نیز ممکن است بتواند وضعیت شکم شما را خوب نگه دارد. تاثیر مثبت ماست بر سلامت روده موضوعی اثبات شده است. ماست حاوی پروبیوتیک‌هایی است که به تنظیم هضم و بهبود کلی سلامت دستگاه گوارش و روده ها کمک می‌کند، این ماده ی غذایی می‌تواند به جلوگیری از نفخ نیز کمک کند. هنگام خرید غذاهای غنی از پروبیوتیک انواع ساده را انتخاب کنید، زیرا شکر اضافه شده نیز ممکن است به ایجاد نفخ منجر شود.

طبق نتایج مقاله ای که در اکتبر ۲۰۱۵ منتشر شد ، کفیر که یک ماده ی غذایی تخمیر شده از شیر است نیز حاوی میزان زیادی پروبیوتیک است و بنابراین ممکن است به جلوگیری از نفخ کمک کند.

همچنین ببینید:

چند درمان مکمل برای بیماری کرون

۳. مارچوبه

رایج‌ترین ارتباط مارچوبه و ادرار این است که خوردن آن می‌تواند بوی ادرار را زیاد کند، اما این واقعیت نیز وجود دارد که پس از خوردن آن میزان ادرار نیز بیشتر می شود. به گفته مؤسسه ملی بهداشت (NIH) این اتفاق به دلیل وجود خواص ادرارآور در آسپاراژین موجود در مارچوبه است. به گفته کلینیک مایو، دیورتیک ها به بدن شما کمک می کنند تا به خوبی بتواند نمک و آب را دفع کند که این موضوع نیز به نوبه خود می تواند میزان نفخ را کاهش دهد.

 

۴. موز

موز به دلیل داشتن پتاسیم به مبارزه با نفخ کمک می کند و از احتباس آب جلوگیری می کند. پتاسیم یک ماده معدنی و الکترولیت است که برای تنظیم سطح سدیم در بدن مهم است. بنابراین، خوردن غذاهای غنی از پتاسیم می تواند به کاهش احتباس آب در بدن کمک کند. به گفته NIH، علاوه بر موز، می توانید پتاسیم را در کدو بلوط و میوه های خشک مانند زردآلو، آلو خشک و کشمش نیز پیدا کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

everydayhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x