فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 752

ریزش مو در بانوان چه عوارضی داره و چطور درمانش کنیم؟

در این پست رابطه با علل ریزش موها در خانم ها ، نحوه تشخیص ، نحوه ی درمانش و مدت درمانش صحبت شده ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد روش های درمان ریزش مو و عوارض آن، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

روش های درمان ریزش مو و عوارض آن 

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ میدهد :

ریزش مو در بانوان چه عوارضی داره و چطور درمانش کنیم؟

قبل از اینکه ریزش موها خیلی زیاد باشه و پیشرفت ریزش موها زیاد باشد درمان بهتره شروع بشه تا اثر بهتری رو بتونیم از درمان بگیریم .

درمانی که وجود دارد عمدتاً استفاده از محلول های موضعی هستند مثل ماینوکسیدیل که هم به صورت لوسیون وجود دارد و هم به صورت فوم وجود دارد ، حالا با درصد های مختلف ۵ درصد و ۲ درصد که به صورت مالشی هست و باید دقت بشه که به کف سر و پوست سر این محلول برسه و نه فقط روی موها زده بشه ، میتونید به صورت ماساژ دادن این رو استفاده بکنید و مطمئن باشید و بهترین زمان مصرفش هم دو ساعت قبل از خواب هست که کمک می کنه که زمان خوبی وجود داشته باشد تا کاملاً خشک بشه و تاثیر خودش رو در محل داشته باشه .

همچنین ببینید:

دلایل ریزش مو در خانم ها!

چندین هفته بعد از اینکه درمان شروع بشه ممکنه که تا اثرش رو بخواد بگذره ریزش موها ادامه پیدا کند که خوب نباید ناامید بشه انسان و بیمار و باید تحمل کنه تا تاثیر خودشو بگذاره .

درمان های دیگری که ما معمولا استفاده می‌کنیم داروهای خوراکی هستند مثل قرص اسپیرونولاکتون که این دارویی هستش که اثرات ضد هورمون های جنسی مردانه است و در محل باعث میشه که رشد موها بیشتر بشه و به صورت خوراکی استفاده میشه حالا ممکنه که دو بار در روز به تدریج اگر بیمار تحمل بکنه ما دوز رو بالا می‌بریم از عوارض اون ممکنه که افت فشار خون باشه که باید به این مطلب توجه بشه و ولی داروی خوبی هست البته ممکنه که به فواصل ما پتاسیم خون رو هم چک بکنیم ولی معمولا عارضه ی شایعی نیست ممکنه درد سینه ها در زمان مصرف وجود داشته باشه که با قطع اون معمولاً بر طرف میشه .

اختلالات قاعدگی ممکن است وجود داشته باشه و خستگی و نکته مهم این است که خانم هایی که از داروهای ریزش مو استفاده می‌کنند مثل اسپورولاکتون یا داروهای دیگری که خدمتتون عرض خواهم کرد حتما باید دقت داشته باشند که باردار نشوند و از روش های جلوگیری از بارداری مطمئن استفاده کنند .

داروی بعدی دارویی هست که به صورت خوراکی استفاده میشه قرص های فیناستراید هست آن هم باز از تبدیل هورمونی جلوگیری می‌کند یعنی تستوسترون به فرمی که میخواد فعال بشه و در محل اثر بزاره و باعث ریزش مو بشه این حالت را جلوگیری میکنه و کمک میکنه به رشد موها که باز درمان کمکی است که ما از این داروها استفاده می‌کنیم .

البته املاح مثل زینک مثل قرص های آهن به صورت کمکی هم استفاده میشه .

همچنین ببینید:

ریزش مو چیست و چه عواملی باعث آن می‌شوند!؟

در رابطه با لوسیون های ماینوکسیدیل فقط باید که دقت بشه ممکنه در زمان مصرف خارش در پوست سر وجود داشته باشه ممکنه که باعث افزایش مختصر رشد موهای صورت بشه این محلول های موضعی ولی با درمان و قطع درمان این حالت کاملا برطرف میشه و جای نگرانی نیست و معمولا عارضه ی زیادی نداره .

امیدوارم مطالبی که خدمتتون عرض کردم در رابطه با علل ریزش موها در خانم ها نحوه تشخیص نحوه ی درمانش و مدت درمانش بتونه مفید واقع شده باشه و بتونید استفاده کنید .

متشکرم

دیدگاه تان را بنویسید

 

x