فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 645

چطور ناخن هایمان را تقویت کنیم؟

همه ی ما دوست داریم که ناخن هامون محکم و زیبا باشه. برای تقویت ناخن هاتون باید چند نکته رو رعایت کنین مثل: ناخن هاتون رو با روغن زیتون چرب کنین و ...

همه ما ناخن های محکم، ضخیم و زیبا می خواهیم. رشد سالم ناخن های شما با تنظیم دقیق عادت های روزمره شما شروع می شود. در اینجا نکات مهم در مورد تقویت ناخن و جلوگیری از آسیب ناخن وجود دارد!!! 

۱. قرار گرفتن در معرض آب را محدود کنید!

 هنگام شستن ظرف ها دستکش بپوشید و به مدت طولانی ناخن ها را در حمام یا استخر خیس نکنید. اما مقدار زیادی آب بنوشید.

 روش هایی برای تقویت ناخن ها!!!

 آبرسانی برای زیبایی پوست، مو و ناخن کلیدی است. اگر طول روز مقدار زیادی آب بنوشید، احساس بهتری خواهید داشت همراه با کوتیکول و ناخن های مرطوب.  یک رژیم متعادل که شامل پروتئین فراوان باشد نیز به بهبود سلامت ناخن کمک می کند.

۲. ناخن های خود را کوتاه  نگه دارید!

 اگر با ناخن های ضعیف مشکل دارید، در حالی که قدرت آنها را افزایش می دهید، طول آن را کاهش دهید.  ناخن های کوتاه‌تر کمتر در معرض شکستن هستند زیرا لبه های کمتری در معرض پارگی قرار دارند و سطح کمتری از آن، قابل جذب آب و مواد شیمیایی است.  فقط مطمئن شوید که ناخن های خود را در یک جهت پایین ببرید.  آنها را عقب و جلو نبینید زیرا این امر می تواند ناخن های شما را شکافته و جدا کند.

همچنین ببینید:

چگونه می‌توان از سیاهی آرنج و زانو ها خلاص شد!؟

۳. روغن یا کرم کوتیکول را بخشی از برنامه معمول خود کنید!

 اگر ناخن های خود را مرطوب نگه ندارید، مشکلات معمول ناخن مانند آویزان شدن ناخن ها و خشکی پوست می تواند مشکلات بزرگتری مانند برداشتن مزمن کوتیکول و لایه برداری از ناخن را ایجاد کند.  به جای بریدن کوتیکول های خود که اگر به اشتباه انجام شود، می تواند دردناک باشد و حتی شکافی برای ورود باکتری به ناخن شما فراهم کند، از نرم کننده کوتیکول استفاده کنید تا به آرامی آنها را به عقب برانید و به طور مرتب از روغن کوتیکول استفاده کنید تا نرم و مرطوب شود. 

۴.ناخن ها را با روغن زیتون چرب کنید!

 بسیاری از افراد با چرب کردن انگشتان خود در روغن زیتون گفته اند که به تقویت ناخن ها به طور طبیعی کمک می‌کند.  روغن نارگیل، روغن آرگان، روغن ویتامین E، روغن درخت چای و روغن کرچک نیز می توانند به همین ترتیب کمک کنند.  کمی روغن در یک کاسه بریزید و هر دست را به مدت 10 دقیقه خیس کنید.  روغن را در بستر ها و کوتیکول های ناخن خود ماساژ دهید تا خون در گردش باشد.  برای اینکه واقعاً رطوبت را نگهدارید، سعی کنید شب ناخن های خود را خیس کنید و در رخت خواب دستکش بپوشید.

۵. از ضد عفونی کردن دست با الکل خودداری کنید!

 این می تواند ناخن های شما را خشک کند. هنگام نظافت مراقب باشید. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و شوینده می تواند ناخن های شما را ضعیف کند، بنابراین با پوشیدن دستکش از ناخن های خود در کار های خانه محافظت کنید.

۶.از ناخن های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید!

 باز کردن قوطی نوشابه یا خراشیدن یک برچسب، ضعیف ترین قسمت ناخن شما را تحت فشار قرار می دهد و می تواند به لایه برداری و شکستن کمک کند.

۷. ماندگاری مانیکور را بیشتر کنید!

 استفاده بیش از حد از مواد پاک کننده لاک می تواند ناخن های شما را خشک کند، بنابراین اگر دوست دارید ناخن های خود را صیقلی نگه دارید، طول عمر مانیکور خود را افزایش دهید تا مدت زمان قرار گرفتن ناخن در معرض پاک کننده ها کاهش یابد.  برای اینکه رنگ ناخن شما بیشتر دوام بیاورد، کوتیکول های خود را به عقب برگردانید و از یک لایه پایه آبرسان و لایه رویی مقاوم استفاده کنید تا درمان های تقویت کننده ناخن دو برابر شود.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

juleblog

دیدگاه تان را بنویسید

 

x