فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1924

آنچه در مورد فلیپ لب باید بدانید

فلیپ لب یک روش غیر جراحی است که باعث می شود لب ها پرتر به نظر برسد. پزشک سم بوتولینوم را به لب تزریق می‌کند. سم بوتولینوم ماهیچه‌های اطراف لب بالایی را شل می‌کند، که باعث می‌شود لب شما کمی به سمت بالا رفته و بزرگ ‌تر از حد طبیعی به نظر برسد. بوتاکس معروف‌ترین برند سم بوتولینوم است، اما موارد دیگری نیز وجود دارد...

فلیپ چیست؟

فلیپ یک عمل زیبایی نسبتاً جدید است که با یک درمان سریع به لب ها فرم می دهد. برخی افراد آن را به عنوان تزریق لب می شناسند. فلیپ لب شامل تزریق نوروتوکسین بوتاکس به لب بالا است.

آنچه در مورد فلیپ لب باید بدانید

 

این مقاله به بررسی روش فلیپ لب و عوارض آن و مواردی که افراد باید قبل از انجام دادن در نظر بگیرند، می پردازد.

 

فلیپ لب با بوتاکس چیست؟

فلیپ لب یک روش زیبایی غیر جراحی جهت افزایش حجم به لب است. پزشک سم بوتولینوم A را که به بوتاکس معروف است، به لب بالایی تزریق می کند تا حجم آن بزرگتر به نظر برسد. فلیپ لب سبب شل شدن عضلات بالای لب شده و در نتیجه لب کمی به بالا حرکت می کند. اگرچه این روش باعث برجسته تر به نظر رسیدن لب می شود، اما اندازه خود لب را افزایش نمی دهد.

فلیپ لب اغلب برای افرادی که هنگام لبخند لثه هایشان مشخص می شود کاربرد دارد. با استفاده از تزریق بوتاکس به لب بالا، لب کمی بالا رفته و در نتیجه لثه به میزان کمتری مشخص می شود.

همچنین ببینید:

لب هایی نرم و ابریشمی با عسل

 

هدف از فلیپ لب

فلیپ لب شامل تزریق نوعی بوتولینوم توکسین A مانند بوتاکس، دیسپورت یا ژیوو به لب بالایی است. هدف شل کردن عضله حلقوی دهان است که به شکل گیری و فرم دادن لب ها کمک می کند. این تزریق، لب بالایی را شل کرده و به سمت بالا متمایل می سازد و در نتیجه سبب ظاهری برجسته می گردد.

فلیپ لب یک روش سریع است و کمتر از 2 دقیقه طول می کشد. به همین دلیل می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که در مورد جراحی های تهاجمی تر محتاط هستند.

 

تفاوت فلیپ لب و فیلر لب

فیلرهای پوستی ژل هایی هستند که پزشکان زیبایی برای ترمیم حجم، صاف کردن خطوط و چین و چروک یا بهبود آنها به پوست تزریق می کنند. رایج ترین روش های زیبایی غیرجراحی در ابتدا تزریق بوتولینوم و سپس فیلرهای پوستی می باشند.

یکی از پرطرفدارترین فیلرهای پوستی هیالورونیک اسید است، ماده ای که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. هیالورونیک اسید می تواند به بازگرداندن حجم و رطوبت پوست کمک کند. هنگامی که پزشکان آن را مستقیم به لب تزریق می کنند، سبب افزایش حجم و پر شدن آن می شوند.

در حالی که فیلرهای پوستی اندازه لب را افزایش می دهند، اما فلیپ لب فقط ایجاد ظاهری حجیم تر را به دنبال دارد.

فلیپ های لب نسبت به فیلرهای پوستی کم تهاجم تر هستند. با این حال آنها اثر کوتاه تری نسبت به فیلرهای پوستی که بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند؛ می باشند.

تفاوت دیگر این دوروش این است که بروز نتایج فلیپ لب تا یک هفته زمان نیاز دارد؛ اما فیلرهای پوستی نتایج فوری ارائه می دهند.

 

بازیابی و نتایج

با انجام فلیپ لب افراد باید تا پایان روز از ورزش کردن و همچنین از خوابیدن بر روی لب ها به مدت یک شب خودداری کنند. وجود یک برجستگی کوچک در محل تزریق برای چند ساعت پس از فلیپ لب طبیعی است. کبودی نیز ممکن است رخ دهد.

نتایج طی چند روز مشخص می شود. در طول این مدت، عضله حلقوی دهان شل شده و سبب بالا رفتن لب بالایی خواهد شد.

فلیپ لب حدود 2 تا 3 ماه دوام دارد زیرا عضله لب بالایی اغلب حرکت می کند و باعث از بین رفتن اثرات آن می شود. همچنین ممکن است دوز تزریق کم بوده و در نتیجه دوام آن کوتاه باشد.

 

مواردی که باید در نظر بگیرید

افراد مبتلا به فوبیای سوزن ممکن است این تجربه را آزاردهنده ببینند و ممکن است قبل از آن دچار استرس شوند.

علاوه بر این روش های دیگری نیز وجود دارد مانند استفاده از فیلرها و لیفت لب. قبل از انجام هر روش زیبایی برای اطمینان از دریافت نتیجه نهایی به خوبی تمامی موارد را بررسی نمایید.

ممکن است افراد با این روش و یا هر روش زیبایی دیگر دچار تغییر ظاهر شده و باید جهت سازگار شدن با آن آماده شوند.

در نهایت، افراد باید عوارض جانبی یا عوارض احتمالی را در نظر بگیرند. اگرچه نادر هستند اما امکان پذیر می باشند.

 

عوارض جانبی

روش های زیبایی شامل بوتاکس معمولا بی خطر هستند. بین سال‌های 1989 و 2003، فقط 36 نفر از افراد، اثرات جدی بوتاکس را به سازمان غذا و دارو (FDA) گزارش کردند. از میان این تعداد، 13 مورد مرتبط با یک بیماری زمینه ای بودند.

یکی از عوارض جانبی رایج این است که عضله ممکن است بیش از حد شل شود. این موضوع ممکن است منجر به ضعیف شدن عضله برای جمع کردن لب و نوشیدن از طریق نی خواهد شد. همچنین ممکن است فرد در نگه داشتن مایعات در دهان و صحبت کردن یا سوت زدن مشکل داشته باشد. با این حال اغلب اثرات کوتاه مدت هستند.

بوتاکس همچنین می تواند عوارض جانبی نادری داشته باشد، از جمله:

 • واکنش آلرژیک
 • سردرد
 • درد گردن یا کمر
 • خارش
 • مشکل در بلع
 • تنگی نفس
 • از دست دادن اشتها
 • تب
 • سرفه
 • سرگیجه
 • خشکی دهان

 

بوتاکس ممکن است برخی از واکنش‌های محل تزریق از جمله کبودی، درد، قرمزی، تورم یا عفونت را ایجاد کند. علاوه بر این اگر پزشک تزریقات را به درستی انجام ندهد، لبخند فرد ممکن است کج به نظر برسد.

برخی افراد که بوتاکس انجام می دهند ممکن است به بوتولیسم نیز مبتلا شوند، اگرچه این مورد نیز بسیار نادر است.

 

پیدا کردن پزشک معتبر

 1. برای جلوگیری از عوارض، فرد باید یک متخصص معتبر برای انجام عمل لیپ لب پیدا کند.
 2. می توان سابقه پزشکی و امکانات مرکز پزشکی را بررسی کرده و در هر مورد از پزشک خود سوال بپرسید.
 3. می توان از پزشک نمونه عکس هایی از عمل زیبایی را درخواست کرد.

همچنین ببینید:

حجیم کردن لب در خانه

 

خلاصه کلی

فلیپ لب یک عمل زیبایی است که در آن پزشک بوتاکس را به عضله بالای لب تزریق می کند. بوتاکس عضله را شل می کند، که باعث می شود لب به سمت بالا رفته و ظاهر لب پرتر به نظر برسد.

فلیپ لب با فیلر پوستی متفاوت است: فلیپ لب سبب حجیم تر شدن لب شده اما فیلر پوستی لب را بزرگتر می کنند.

افراد در طی یک هفته پس از درمان نتایج را می بینند. در حالی که برخی از عوارض جانبی احتمالی این عمل و بوتاکس وجود دارد، این موارد نادر هستند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

medicalnewstoday

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

فروشگاه دیابت مال

پربازدید ها

x