فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1641

نکات مراقبت های پوستی در شب

روش مراقبت از پوست بر زیبایی و شفافیت آن تاثیر دارد و از همه مهمتر خواب و انجام مراحل روتین قبل خواب است...

روتین مراقبت پوستی شبانه

 

نحوه رفتار شما با پوست تان در شب بر ظاهر و احساس شما هنگام بیدار شدن در صبح تأثیر می گذارد.

نکات مراقبت های پوستی در شب

ارتباط خواب و زیبایی یک ماجرای واقعی است، و شما می توانید با ایجاد عاداتی خوب در روتین مراقبت از پوست تان در شب، بهترین استفاده را از آن ببرید. پوست شما هر شب در حالت ترمیم خودش قرار می گیرد. و می تواند به خوبی موادی که به آن می رسانید را جذب کند . برای به حداکثر رساندن و به درستی انجام دادن مراقبت های پوستی در شب، موارد زیر را رعایت کنید :

همچنین ببینید:

فواید شستشوی پوست با شیر

۱. قبل از اینکه به رخت‌خواب بروید ، صورت خود را بشویید

شاید ندانید اما ممکن است نیازی به شستن صورتتان در صبح نباشد، مخصوصاً اگر پوستتان حساس یا خشک است، اما این کار در شب یک امر ضروری است. این شستشو ، آلودگی‌های انباشته شده بر روی پوست در طول روز را از بین می‌برد، این آلودگی ها بخشی از همان چیزهایی هستند که می‌توانند موجب ایجاد آکنه و تسریع روند پیری پوست شوند.

 

۲. برای مبارزه با علائم پیری استفاده از محصولات حاوی رتینوئید را به شما پیشنهاد می کنیم

اگر به امید شروع روتینی برای به تاخیر انداختن علائم پیری به یک متخصص پوست مراجعه کنید، پزشک به احتمال زیاد استفاده از رتینوئید یا رتینول را به شما توصیه خواهد کرد. مشتقات ویتامین A تولید کلاژن را برای مبارزه با خطوط ظریف و چین و چروک ها افزایش می دهد. تحقیقات نشان داده است که رتینوئیدها همچنین گردش خون سلولی پوست را افزایش می‌دهند و می‌توانند پوست شما را دچار تحریکاتی کنند. این تحریکات ممکن است شما را متقاعد کند که پوست شما نمی تواند آنها را تحمل کند و باعث شود تا مصرف آنها را متوقف کنید. اما بهتر آن است که خیلی سریع و شتاب زده چنین تصمیمی را نگیرید.

 

متخصصان توصیه می‌کنند : اگر شاهد کمی قرمزی یا سوزش صورتتان در هنگام شستشو بودید، برای یک یا دو شب مصرف این محصولات را متوقف کنید و سپس هنگامی که این التهابات برطرف شدند، مصرف این محصولات را از سر بگیرید.

بهتر آن است که انواع تجویزشده با نسخه را تهیه کنید و در مصرف این محصولات زیاده روی نکنید.

یادتان باشد که استفاده از رتینوئیدها، بهترین نتایج ضد پیری را پس از ۱۲ ماه نشان خواهند داد.

 

۳. در انتخاب آنتی اکسیدانی که در شب مصرف می کنید دقت داشته باشید

برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها بهتر است در صبح استفاده شوند، به ویژه ویتامین C. این آنتی اکسیدان ها رادیکال‌های آزادی که در تمام طول روز به پوست حمله می‌کنند را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی هستند که به سلول‌های سالم حمله کرده و به آنها آسیب می‌رسانند و به ایجاد بیماری در سراسر بدن دامن می زنند.

 اما اگر به دنبال آنتی اکسیدانی شبانه هستید، از سرم حاوی رسوراترول استفاده کنید. رسوراترول توسط خورشید غیرفعال می‌شود و صبح‌ها خوب عمل نمی‌کند. اگر زمان و بودجه دارید، استفاده از آنتی اکسیدان های متعدد ایده خوبی است، زیرا انواع مختلف محافظت کامل تری را ارائه می دهند. این کار مانند خوردن انواع مختلف سبزیجات برای دریافت مواد مغذی متنوع است.

همچنین ببینید:

جلوگیری از خشکی پوست دیابتی!

۴. پوست خود را زیاد و محکم نشویید

انجام اسکراب یا لایه‌برداری به‌طور معمول و همیشکی کاری معقول و سلامت نیست، به‌ویژه اگر از رتینوئید نیز استفاده می‌کنید. مصرف یک رتینوئید کار تحریک گردش خون سلولی را به خوبی انجام می دهد. ترکیب رتینوئید و اسکراب تنها خطر تشدید تحریک را افزایش می دهد. انجام اسکراب یک بار در هفته احتمالا برای پوست تان بی خطر خواهد بود.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

everydayhealth

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x